Filmové dokumenty

Urban explorers-in to the darkness

Americká režisérka Melody Gilbert několik let natáčela unikátní filmový dokument Urban explorers in to the darkness. O tom, že fenomén tajného průzkumu městských lokací probíhá po celém světě se dozvíte právě z tohoto snímku který je ověnčen několika prestižními cenami. Během skoro hodinu a půl dlouhému filmu se podíváte do Pařížských katakomb, kde vyvolená „smetánka“ pořádá pitky mezi hromadami kostí a lebek zemřelých a do opuštěného sanatoria nedaloko skotského Glasgow, kam si na dovolenou vyjela partička amerických urbexerů, nebo poznáte největší raketový motor, který kdy byl na planetě odzkoušen a teď je ponechan korozi ve Floridském podzemí. Nejlepší výjevy co mne opravdu nadchly byla zpráva v novinách o objevení ilegálního podzemního kina pařížskou policií, nebo sjíždění smradlavých kanálů na ležáka na skateboardu .

 

Oficiální stránky filmu.

 

Lide a ruiny aneb historie bývalého vojenského prostoru Ralsko

Český studentský dokumentární snímek, zaobírající se historií sovětské základny a záhad kolem ní. V dokumentu promluví o utajených zajímavostech i Laco Lahoda z CMA – společnosti pro výzkum historického podzemí.

ČT-168 hodin o urbexu

Krátká reportáž s adminem stránek Němá svědectví

 

http://www.ceskatelevize.cz/ivysilani/10117034229-168-hodin/214411058250615/obsah/333058-urbex

 

Urbexers & journalist lady

Jaké to je když do Čech dorazí jeden z nejznámějších německých urbexerů se svojí skupinou. Uvidíte na videu kameramana Tomáše Kožíka který se točením urbex videa zabývá již delší dobu.

.

Crack the surface 1

Video od společnosti která se sdružuje na anglickém webu Silent UK

 

Crack the surface 2

Urban Escape

Francouzký fotograf a urbexer David de Rueda natočil s mladou žurnalistkou dokument o amerických průzkumnících s kterými se vydává na jejich oblíbená opuštěná místa a cestuje v jejich společnosti po celých státech. Dokument je bohužel  jen v angličtině a občas je komentář jen ve francouštině.

celý film lze vidět na viewster

Urban explorers

Americký seriál byl uveden na stanici Discovery channel a říká se že díky tomu je dnes urbex tak populární. Jednotlivé díly se odehrávají v amerických městech Milwaukee, Chicago, Buffalo, Pittsburgh a Denver.

 

Insiders

Ukrajinský šílenec infiltrací zdolává dům s hvězdou na rušné ulici hlavního města Kijeva.

 

 

 

Napsat komentář

Design Downloaded from Free Wordpress Templates | Free HD Wallpapers | Free CSS Website Templates Download