Filmové dokumenty

Urban explorers-in to the darkness

Americká režisérka Melody Gilbert několik let natáčela unikátní filmový dokument Urban explorers in to the darkness.
O tom, že fenomén tajného průzkumu městských lokací probíhá po celém světě se dozvíte právě z tohoto snímku který je ověnčen několika prestižními cenami. Během skoro hodinu a půl dlouhému filmu se podíváte do Pařížských katakomb, kde vyvolená „smetánka“ pořádá pitky mezi hromadami kostí a lebek zemřelých a do opuštěného sanatoria nedaloko skotského Glasgow, kam si na dovolenou vyjela partička amerických urbexerů, nebo poznáte největší raketový motor, který kdy byl na planetě odzkoušen a teď je ponechan korozi ve Floridském podzemí. Nejlepší výjevy co mne opravdu nadchly byla zpráva v novinách o objevení ilegálního podzemního kina pařížskou policií, nebo sjíždění smradlavých kanálů na ležáka na skateboardu.

 

 

Lidé a ruiny aneb historie bývalého vojenského prostoru Ralsko

Český studentský dokumentární snímek, zaobírající se historií sovětské základny a záhad kolem ní. V dokumentu promluví o utajených zajímavostech i Laco Lahoda z CMA – společnosti pro výzkum historického podzemí.

 

 

Urbexers & journalist lady

Jaké to je když do Čech dorazí jeden z nejznámějších německých urbexerů se svojí skupinou. Uvidíte na videu kameramana Tomáše Kožíka který se točením urbex videa zabývá již delší dobu.

 

 

Crack the surface 1

První díl série o průzkumnících kteří se nebojí riskovat vše aby dosáhli uzavřených, nebo zapomenutých míst.

 

Crack the surface 2

Druhý díl nás zavede mezi americké urbexery, kteří se svými zkušenostmi a zážitky přispívají jejich lokální, ale i globální komunitě průzkumníků.

 

Urban Escape

Francouzký fotograf a urbexer David de Rueda natočil s mladou žurnalistkou dokument o amerických průzkumnících s kterými se vydává na jejich oblíbená opuštěná místa a cestuje v jejich společnosti po celých státech. Dokument je bohužel  jen v angličtině a občas je komentář jen ve francouštině.

 

 

Urban explorers

Americký seriál byl uveden na stanici Discovery channel a říká se že díky tomu je dnes urbex tak populární. Jednotlivé díly se odehrávají v amerických městech Milwaukee, Chicago, Buffalo, Pittsburgh a Denver.

 

 

Design Downloaded from Free Wordpress Templates | Free HD Wallpapers | Free CSS Website Templates Download