Pomoc při výběru fotoaparátu

Fotoaparáty, objektivy, svítilny, obuv a vše ostatní.
Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod RayeR » stř 23. zář 2015 23:22:13

aldacz píše:Omlouvám se za spam :D


Ja tyhle znackovy hysterie nejak neprozivam, predtim sem mel Canon (stale mam jako zalozni + Canon kompakt), ale tehda mi prislo, ze Pentax nabizel za dany peniz nejvice muziky a taky mi hned padl do ruky a jelikoz sem mel koupene jen 1 dalsi canoni sklo, tak me to zas tak nebolelo. Ted bych videl jako dalsiho kandidata K-3 II, ale to je zatim predcasny, kdyz K-30 dostacuje. Taky sem zvedav, jestli se nekdy objevi ten FF :) I kdyz na FF asi neprejdu kvuli vaze a velikosti, tohle je tak maximum, co sem ochotny ssebou vlacet...

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 23. dub 2015 10:31:03
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod Worm » čtv 24. zář 2015 6:15:13

aldacz píše:K-50 a 30 jsou stejny vevnitr :D (sensor)

Worm: Ovladani je bomba.
V info nastavis vetsinu

pouzivej kolecka pro pohyb v menu

zbytek v menu

Displey se vypne 2x info a display off



Nastav si v menu FOTAK 4 ka nastaveni roleru/dial customization :D jak se chovaji tocitka.

Nemusis davat Av. v P jde zmenit clona- dotanes se tim do AV . zmacknes zele a jses zase v P

Zeleny culd resetuje/nastavi na automatiku

RAW/FX cudl bych doporucil na vyber AF bodu- nemusis drzet 1s OK aby jsi mohl vybrat.

V C1 nastav 7cku (bulb - dlouhe expozice ) na 2 ku aby jsi nemusel drzet pri dlouhe expozici spoust :D

V C3 nastav 20 tku na SAVE/ulozeni

jo a v FOtak 3 nastav vodohavu- zobrazi se v hledacku ( to mi zadidi kamos d Nikon d7100 ;) - ja zase zavidím AF :D )

JA fotim na RAW+ 12 mp jpg jako nahled



Zkusím tohle nastavení :nice: ...o vodováze v hledáčku jsem fakt nevěděl :D :nice:
Urbex otvírá dveře do minulostiImage

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 23. dub 2015 10:31:03
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod Worm » čtv 24. zář 2015 6:22:32

RayeR píše:Mazec, i tak je to bomba cena za tak funkcema naslapany fotak. Ja dal pred 2 rokama za K-30 asi 17000 a meli zrovna nakou kesbek akci, takze 1000 mi zas poslali zpatky.
Ale pocitej ted s tim, ze za naky lepsi objektivy se vysypes vic jak za telo (treba za trochu lepsi nahradu setaku 17-70 IF SDM plaznes nakych 14k) nebo si chvili pockas na vhodnou bazarovou prilezitost :)
Kdyz sem shanel sigmu 10-20mm, tak sem okukoval ebay/aukro/paladix/bazos asi 3 mesice, na canoni bajonet tech sigem bylo nekolikanasobne vic nez na pentaxi, nakonec sem sehnal od nekoho z UK...


Jsem s tím smířenej ...chvilku to zas potrvá než se něco našetří :) pak se uvidí :nice: Chtěl bych vyzkoušet nějaký pevný sklo s nějakou dobrou světelností ...myslíte, že by to mělo využití právě při průzkumech ? Hold si budu muset přijít blíž nebo dál ...ale ta světelnost by určitě pomohla ( si myslím teda ) :)
Urbex otvírá dveře do minulostiImage

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod aldacz » čtv 24. zář 2015 16:16:59

Worm píše:
RayeR píše:Mazec, i tak je to bomba cena za tak funkcema naslapany fotak. Ja dal pred 2 rokama za K-30 asi 17000 a meli zrovna nakou kesbek akci, takze 1000 mi zas poslali zpatky.
Ale pocitej ted s tim, ze za naky lepsi objektivy se vysypes vic jak za telo (treba za trochu lepsi nahradu setaku 17-70 IF SDM plaznes nakych 14k) nebo si chvili pockas na vhodnou bazarovou prilezitost :)
Kdyz sem shanel sigmu 10-20mm, tak sem okukoval ebay/aukro/paladix/bazos asi 3 mesice, na canoni bajonet tech sigem bylo nekolikanasobne vic nez na pentaxi, nakonec sem sehnal od nekoho z UK...


Jsem s tím smířenej ...chvilku to zas potrvá než se něco našetří :) pak se uvidí :nice: Chtěl bych vyzkoušet nějaký pevný sklo s nějakou dobrou světelností ...myslíte, že by to mělo využití právě při průzkumech ? Hold si budu muset přijít blíž nebo dál ...ale ta světelnost by určitě pomohla ( si myslím teda ) :)

Sigma 28 mm manuál - kolem 1000 Kč (jen ostření ale na prostředí bid funguje catch in focus- zmacknes spoust tocis opatřením a jakmile to zjistí zevhe zaostření vyfoti - musís mít přepínac na AF takže nefungujíci s objektivy s nahonem z tela)

Nebo Pentax DA35 /2,4




Jo a M objektivy stačí .. Lehce povolit aby clonily a fotis i se sklem z roku 70 na P :D a CIF zajistí ostření :D

A zapni si a měnu live view focus Peaking.

Stisknutí OK s namacknutou spouští udělá zoom v lv ..je toho dost

sent from my moto G

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod RayeR » pát 25. zář 2015 10:36:56

Jo, tu DA 35/2,4 AL zrovna mam, ostrost docela dobra, ale to ohnisko mi pride takovy nesikovny. V zastavbe je tam problem vsechno vejit do zaberu a na dalku se to taky nehodi. Spis tak na foceni nejakych detailu. S manual objektivem sem si taky hral (pujcenym), ale ta indikace zaostreni neni moc presna, pipe to moc v sirokym rozsahu, ze to mozna lip nakroutim od oka. Ono ani to automaticky ostreni sroubem neni zadna vyhra, SDM je presnejsi...
Este bych upozornil na jeden problem starsich filmovych objektivu. Co jsem cetl, tak nemaji AR vrstvy na vnitrni strane, coz u filmu nevadilo ale CCD odrazi vic svetlo zpatky do objektivu (muze to snizovat kontrast), tak se u novych skel zacaly davat AR vrstvy i dovnitr...

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod aldacz » pát 25. zář 2015 17:08:59

RayeR píše:Jo, tu DA 35/2,4 AL zrovna mam, ostrost docela dobra, ale to ohnisko mi pride takovy nesikovny. V zastavbe je tam problem vsechno vejit do zaberu a na dalku se to taky nehodi. Spis tak na foceni nejakych detailu. S manual objektivem sem si taky hral (pujcenym), ale ta indikace zaostreni neni moc presna, pipe to moc v sirokym rozsahu, ze to mozna lip nakroutim od oka. Ono ani to automaticky ostreni sroubem neni zadna vyhra, SDM je presnejsi...
Este bych upozornil na jeden problem starsich filmovych objektivu. Co jsem cetl, tak nemaji AR vrstvy na vnitrni strane, coz u filmu nevadilo ale CCD odrazi vic svetlo zpatky do objektivu (muze to snizovat kontrast), tak se u novych skel zacaly davat AR vrstvy i dovnitr...

Na akcích nafotim Mkama hromady fotek s m50 1/7 na 1.7 až 2 a ostře!
https://flic.kr/p/wPvuFw
Víš ono se to dá kalibrovat úplně stejně jako AF skla. Já mam 40ku a na lidi a tak je OK. S setakem 18-135 zvládnou vše a ještě je místo na blesk a baterky..a běhat celý den s k30+40 na krku ani o něm nevím.



sent from my moto G

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod RayeR » sob 26. zář 2015 12:10:35

Jasny, na portrety sou zas jiny pozadavky, to ja temer nefotim. Taky zalezi, kde se s tim pohybujes, na nakou turu nemam problem hodit fotak do baglu jeste s druhym sklem, ale kdyz clovek nekde proliza stisneny prostory, v podzemi ci vejskach a tak, tak cim je toho min, tim lip. Asi by na to nebyl spatnej nakej lepsi "kompaktik" s APSC snimacem, ale ty kvalitni sou drazsi jak zrcadlovky...

BTW tak ten pentaxi fullframe se snad opravdu stane realitou :)
http://diit.cz/clanek/full-frame-od-pen ... jemne-maly

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod aldacz » ned 27. zář 2015 14:52:11

JJ kompaktik...Ricoh GR s WIDE convertor ;)

Mě musí stačit K30 s TAmronem 17-50 a setak WR 18-135 :D (na urbex)

I když dle LR používám nejcíce M50/1,7 a DA40 (ono litat cely den po sraze s nečím lehkým a malym... Jestli jednou PEntax udela novy bajonet a mirrorless...s pancaky...tak tu bude ono.

ALe napr Sony a6000 se v cajovne s ostrením moc nechyta - je to jako k30 v lv :D zato k30 s 2,8 tamronem zastri pud pul vreriny a neloví.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod RayeR » ned 27. zář 2015 21:07:32

Ten kompaktik sem myslel neco jako
http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-xpro1
Tuhle sem cet nakou recenzi, nevim uz jesi presne tenhle model od Fuji a padaly z toho krasny fotky. Ale jiste to ma svy mouchy, ostreni ve tme je pro me taky dulezity, i kdyz casto postaci hodit vetsi clonu a rucne nekonecno...

Ja toho mam zas za letosek hodne na 10mm, ale to je takova manie, ktera treba casem prejde :)
Tu 35mm zkusim vzit nekdy na nakej mensi koncert, kde se muzu nasackovat do 1. rady a kde skoro vzdy bejva v prdeli svetlo, treba ta clona 2,4 vs 4 pomuze...

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod aldacz » pon 28. zář 2015 13:51:15

Tak kdyzt už fuji tak xe2. Ale af ..no ani Sony a6000 se v šeru nechyta, ještě ti není ono

sent from my moto G

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod aldacz » pon 28. zář 2015 13:52:22

RayeR píše:Ten kompaktik sem myslel neco jako
http://www.megapixel.cz/fuji-finepix-xpro1
Tuhle sem cet nakou recenzi, nevim uz jesi presne tenhle model od Fuji a padaly z toho krasny fotky. Ale jiste to ma svy mouchy, ostreni ve tme je pro me taky dulezity, i kdyz casto postaci hodit vetsi clonu a rucne nekonecno...

Ja toho mam zas za letosek hodne na 10mm, ale to je takova manie, ktera treba casem prejde :)
Tu 35mm zkusim vzit nekdy na nakej mensi koncert, kde se muzu nasackovat do 1. rady a kde skoro vzdy bejva v prdeli svetlo, treba ta clona 2,4 vs 4 pomuze...

Pomůže o o dost. Já mám 17-50 2,8 ale radši bych 24-75 2,8..

sent from my moto G

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 23. dub 2015 10:31:03
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod Worm » stř 13. led 2016 9:22:31

Už dlouho pokukuju po nějakým pevným širokoúhlým skle a včera mi padl do očí tenhle kousek :

http://www.megapixel.cz/samyang-16mm-f-2-0-ed-as-umc-cs-pro-pentax#select-objective

Značku moc neznám a objektiv budu kupovat prvně a tak bych Vás rád poprosil o radu co vy na to, protože jsou tam jen dvě recenze a to podle mě není moc vypovídající.
Urbex otvírá dveře do minulostiImage

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod aldacz » stř 13. led 2016 20:47:29

samyaingy si lidi chvali,..a u sirokeho s ostrenim nebu asi moc problem (dle jistych recenzi jediny problem ;)

zvažil bych ještě 14ku..ale pokud mas stativ a nebo i ruky udelas panorama a pak spojis v http://research.microsoft.com/en-us/um/redmond/projects/ice/

recenze objektivu

- pujdou asi bez problemu filtry jako ND a polarizak

- ze nema AF zas tak nevadi , staci fotit dle stupnice zaostreni a clony ;) Hyperfocal distance http://www.cambridgeincolour.com/tutorials/dof-calculator.htm


http://www.pentaxforums.com/userreviews ... mc-cs.html

nebo jedou Pentax DA 15 Limited :D obcas po ni touzim..

PetraFialova
Příspěvky: 1
Registrován: úte 01. bře 2016 21:58:13

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod PetraFialova » úte 01. bře 2016 22:02:04

Prosim Vas nemate nekdo zkusenosti s timto kompaktem? http://www.digital24.cz/digitalni-fotoa ... hx400.html Potrebuju kvalitni, co foti za jakekoliv svetelnosti perfektne. Zrcadlovku nechci. Recenze na tento sony cyber shot jsem nasel samou chvalu, ale potesi me osobni zkusenost z tohoto fora, kde fotite primo vy. Dekuji moc za odpoved

AwX_CZ
Příspěvky: 145
Registrován: pon 02. lis 2015 0:16:16
Bydliště: jižní Čechy

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod AwX_CZ » úte 01. bře 2016 23:02:29

Nejsem odbornik a urcite se ti brzy vyjadri nekdo povolanejsi, ale nedavno jsem vybiral kompakt v podobne cenove hladine a nakonec jsem vybral http://www.digital24.cz/digitalni-fotoa ... rx100.html a jsem s nim spokojeny ;-). Oproti hx 400 ma vetsi cip, svetelnejsi objektiv a foti do raw...

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 23. dub 2015 10:31:03
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod Worm » stř 02. bře 2016 8:28:05

Ahoj Péťo,
taky nejsem odborník ani osobní zkušenost s ním nemám, ale řešil jsem před nedávnem podobný problém. A tak se podělím.

Jakákoliv světelnost, perfektní a kompakt - tak tyhle slova prostě k sobě nejdou Image.
Kvalitu fotografie určuje počet světlocitlivých buněk ve snímači.Takže čím větší snímač v milimetrech tím více buněk - ber to z rezervou,teď jsem to hodně zjednodušil Image A neplést si to s Megapixelama výsledné fotky, to je něco jiného.

Ukážu přímo na fotkách:

U HX-400 je snímač 6,17 x 4,55mm a minimální světelnost koukám je 2.8. Můj názor je že je to ukrutně málo Image. Je to i vidět na fotce při recenzi od megapixelu viz níže. Kde když se podíváš na tmavé rohy místnosti tak ten šum je tam dost zřetelnej - rozklikni si jí do plné velikosti. Určitě by to šlo kompenzovat delším časem a stativem třeba ...ale ve finále tmavá místa mu budou dělat problémy a bude to plné šumu.

Image


U DSC-RX100 je velikost snímače 13,2 x 8,8mm což je vlastně cca 2x tolik co u HX-400 a navíc světelnost je 1.8 a na snímcích už je to vidět. Respektive šum už tu vidět není Image

Image

A když se vrátím ke mě osobně, tak jsem taky nechtěl zrcadlo a koupil jsem tehdá Samsung NX2000 s APS čipem (23.5 x 15.7mm velikost snímače), nebylo to špatný, ale stejně na konec šel do zrcadla. Záleží samozřejmě na co ten foťák budeš používat, ale doporučuji dát o pár tisíc víc ( vážně jen o pár ) a koupit zrcadlo.
Na druhou stranu já jsem taky nikoho neposlech Image Takže když kompakt, tak koukej po velkých snímačích.

Snad jsem ti trochu pomohl Image
Urbex otvírá dveře do minulostiImage

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod aldacz » stř 02. bře 2016 19:14:38

Vyhoda bezzrcadel je v mosti použiti adapteru a tím padem objektivu ale povetsinou je vše manual - což na urbex nemusi vadit, ale je dobre mit nejaky univerzal zoom popr pevny a svetelny se vsim auto.

Větší sensor ma obvykle lepší rozsah mezi svetlem a stinem takze nemusi fotit "HDR" a je to na jeden cvak.

S vetším senzorem jde lepe bokeh

zkus poznat co bylo zrcadlo a co mydlo do kapsy (oboje foceno do RAW - tj vyvolano na PC)

ObrázekA textile factory by Aleš87, on Flickr

ObrázekA textile factory by Aleš87, on Flickr

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 23. dub 2015 10:31:03
Bydliště: Chomutov

Re: Pomoc při výběru fotoaparátu

Příspěvekod Worm » stř 02. bře 2016 19:22:30

Neříkám, že určitě je lepší zrcadlo a bezzrcadlovka je hnůj :) jestli to tak vyznělo tak se omlouvám :)

Ale jak si psal, velký snímač ( víc citlivých senzorů ) = tím větší rozsah ( víc detailů ) takže bych tipoval, že první je ze zrcadla páč dynamickej rozsahje tam větší než u druhé fotky, kde světlá část už není tolik plná informací.

Tak snad jsem se trefil :)
Urbex otvírá dveře do minulostiImage




Zpět na „Výbava“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 10 hostů