Značení cesty v podzemí

Fotoaparáty, objektivy, svítilny, obuv a vše ostatní.
AwX_CZ
Příspěvky: 145
Registrován: pon 02. lis 2015 0:16:16
Bydliště: jižní Čechy

Značení cesty v podzemí

Příspěvekod AwX_CZ » čtv 11. úno 2016 10:08:08

Nĕjaké nápady/zkušenosti jak si značit cestu k východu v podzemí(zatím jsem vždy vyrážel s mapou)? Kromĕ klasického klubka provazu :-D , mĕ napadly ještĕ značkovací spreje, na netu jsem našel takové, které by mĕly vydžet jen pár dní, takže bych tam snad nemĕl zanechat nĕjaké "graffiti" , to bych samozřejmĕ nerad. :|

Uživatelský avatar
Wolfskin
Příspěvky: 54
Registrován: úte 21. dub 2015 19:47:01
Bydliště: Praha

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod Wolfskin » pát 12. úno 2016 12:45:45

Taky se dají použít ruzný chemický svítící tyčinky :) To mi příjde jako nejlepší řešení, dají se sehnat hoodně levně a to že svítěj se fakt hodí :)
Abychom se bránili hlouposti, k tomu nepotřebujeme víc intelektu, ale jiný druh charakteru, potřebujeme nezávislé lidi, kteří vyhledávají dobrodružství a milují urbex.

AwX_CZ
Příspěvky: 145
Registrován: pon 02. lis 2015 0:16:16
Bydliště: jižní Čechy

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod AwX_CZ » pát 12. úno 2016 16:01:33

Diky za tip :-) kouknu po netu ... idealne aby to slo tvarovat nebo z toho udelat treba sipka nebo tak neco. Jenom sviceni nestaci. Jednou jsme se motali v kaolinovem dole a na kazdou krizovatku davali cajovou svicku ... pak jsme se vraceli a skoncili na krizovatce a svicka vlevo i vpravo :-D:-D:-D nastesti jsme meli s sebou tenkrat i mapu takze jsme se rychle nasli:-)

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod Lexx » pát 12. úno 2016 20:46:11

Svíticí tyčinky a zamířit hrotem směrem kam míříš ;) Kupuju v Obi, za dvoustovku máš celou tubu a vydržejí svítit i 2 dny.
Tvarovaci, voděodolný a prakticky nezničitelný

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod Barrandoff » úte 16. úno 2016 19:05:44

Zajímavé téma...máš na müsli nějaké konkrétní podzemí? Protože zatím jsem nikdy nenarazil na tak složité prostory, aby se v nich dalo opravdu zabloudit. Těch pár opravdu velkých areálů (Orty, Richard) má na netu podrobné mapy.

AwX_CZ
Příspěvky: 145
Registrován: pon 02. lis 2015 0:16:16
Bydliště: jižní Čechy

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod AwX_CZ » stř 17. úno 2016 7:03:00

Barandoff :
Orty i Richarda jsem prave absolvoval s mapou:-). Ted se chystam na byvaly grafitovy dul par fotek zvenku jsem hazel do fotosekce. Jde o to ze nevim co me vevnitr ceka a radsi chci byt pripraven nejak znacit nez pak nekde bloudit nebo kvuli tomu na miste vypravu odpiskat.

Lexx:
koukal jsem na ty tycky ... a nevypada to zle,ale rikam si jaka je asi pravdepodobnost ze se najde nekdo kdo tam vleze chvili po mne a prehazi mi je :-D

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod Barrandoff » stř 17. úno 2016 11:46:23

Ad svíticí tyčinky. Ty levné, co se prodávají v supermarketech vydrží 8-12 hodin naplno a do 24 hodin svítí aspoň symbolicky (což pro hledání cesty ven z dolu bude asi stačit)

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod Lexx » čtv 18. úno 2016 19:18:04

AwX_CZ:
Neboj, nejsi sám, koho takový věci napadaj...já občas už rovnou přemýšlím o tom, jak je někdo za mnou sbírá :D

Barrandoff:
Tuba z Obi je celkem kvalitka, stalo se mi, že se jich pár vysypalo do batohu a popraskali, tak jsem si je vzal domů a svítili ještě dva dny

AwX_CZ
Příspěvky: 145
Registrován: pon 02. lis 2015 0:16:16
Bydliště: jižní Čechy

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod AwX_CZ » čtv 18. úno 2016 19:31:17

Dnes jsem vyzvedl 100 tycinek a stativ na sobotni vypravu tak doufam ze vsichni sberaci se mi vyhnou a pro jistotu vemu i ten znackovaci sprej. Jinak jsem je bral z lightshop.cz , samozrejme jsem musel hned jednu vyzkouset zatim dve a pul hodiny a sviti:-D

Uživatelský avatar
Wolfskin
Příspěvky: 54
Registrován: úte 21. dub 2015 19:47:01
Bydliště: Praha

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod Wolfskin » čtv 25. úno 2016 7:33:58

AwX_CZ píše:doufam ze vsichni sberaci se mi vyhnou
:D :D :D
Abychom se bránili hlouposti, k tomu nepotřebujeme víc intelektu, ale jiný druh charakteru, potřebujeme nezávislé lidi, kteří vyhledávají dobrodružství a milují urbex.

Uživatelský avatar
Swab LA
Příspěvky: 34
Registrován: pon 22. úno 2016 12:51:00
Bydliště: Praha

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod Swab LA » pát 04. bře 2016 11:06:31

taky to řešíme lightstickama.... a co se nejvíc osvědčilo tak berte hlavně červený svítí nejdéle, některý sme našly i po 18 hodinách ale v totální tmě bez jakéhokoliv zdroje světla
Svět Patří těm co se neposerou. Ch.B.

nopud
Příspěvky: 20
Registrován: sob 17. říj 2015 10:26:51

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod nopud » úte 05. dub 2016 23:37:51

Co taková klasická křída? Sice to nechá v podzemí trošku stopu, nicméně se to časem zvětrá a vlhkostí smyje.

MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod MJJ » čtv 28. dub 2016 22:26:26

Ano, ke spreji je barevná křída asi lepší alternativa.

Jinak jak píše Barrandoff, ještě jsem nenarazil na podzemí kde by se dalo opravdu zabloudit, vč. Richarda (pokud by byly přístupné i levá a pravá část, tak potom tedy možná). Ale mám celkem dobrý orientační smysl, všiml jsem si že někteří jsou v tomhle nahraní.
Tedy žádné značení nedělám a kdybych už měl opravdu pocit že bych se ztratit mohl, tak značení nějak zimprovizuju z toho co mám zrovna s sebou.

Uživatelský avatar
eangel
Příspěvky: 11
Registrován: pon 29. čer 2015 9:42:51
Bydliště: Praha

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod eangel » pon 04. črc 2016 18:23:22

Když je potřeba, tak nejčastěji používám klasickou křídu.
Nedávno jsme navštívili jedno podzemí, kde byly všechny chodby krásně značené na plechových tabulkách ještě z původního používání, takže nebylo možné zabloudit :) ...

Uživatelský avatar
degon
Příspěvky: 40
Registrován: pát 29. črc 2016 13:04:05
Bydliště: Frýdlant nad Ostravicí
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod degon » čtv 04. srp 2016 18:10:57

Zatím jsem nenarazil na nějaké podzemí ale kdyby jo a kdyby náhodou jsem zabloudil tak je dobrá pomoc jít furt po levé (nebo pravé) straně a pak najdete východ, sice to je zdlouhavé ale každá stěna má nějaký východ / vchod
Moje dosavadní galerie naštivených budov https://www.flickr.com/photos/147263367@N03/albums

Uživatelský avatar
TheMelin
Příspěvky: 61
Registrován: úte 18. dub 2017 8:40:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod TheMelin » stř 07. čer 2017 10:11:08

Ve složitějších dolech používáme značkovací sprej červené barvy. Někdy je potřeba dělat šipky na strop.. hlavně u středověkých lazivek, kde je prostor hodně členitý... po čase to samo sleze tím, že je stěna často mokrá a od usedlého prachu. V městském podzemí sem to ještě nevyužil....
Není tam v zemi sice nic.. ale právě proto tam musí být důl !
Náše stránky
https://www.facebook.com/urbexkdyzlideodejdou/
BLOG s články z výprav :
https://www.urbexkdyzlideodejdou.cz/




wolfmeowbear
Příspěvky: 4260
Registrován: pát 18. lis 2022 8:23:18

Re: Značení cesty v podzemí

Příspěvekod wolfmeowbear » stř 07. pro 2022 7:15:32

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт


Zpět na „Výbava“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů