Ochranné masky

Fotoaparáty, objektivy, svítilny, obuv a vše ostatní.
Uživatelský avatar
PiiiRKO
Příspěvky: 44
Registrován: čtv 03. říj 2013 18:46:26
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Ochranné masky

Příspěvekod PiiiRKO » stř 06. lis 2013 14:24:24

Zajímalo by mě, kolik z vás urbexáků tady na fórů používá nějaké ochranné masky? ;)
Using Tapatalk

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky

Příspěvekod HelloKitty » stř 06. lis 2013 19:28:35

Teď..jak to myslíš..jakože klasickou roušku nebo masku - plynovou masku..což já osobně považuju za hovadinu - fotit se na opuštěných místech v plynové masce..hodně to vídám na zahraničních webech a nelíbí se mi to..ale to je osobní dojem..

jinak..já nic nenosím..ačkoli při vstupu do některých "zavánějících budov" bych brala nějakou smrdalolapku :D
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Ochranné masky

Příspěvekod Rendy » stř 06. lis 2013 19:44:50

Souhlas, také nic nepoužívám. Ale smrdlolapka by se občas hodila, když člověk otevře ty nesprávné dveře :D Taky by si je bezdíci mohli nějak označovat! :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky

Příspěvekod HelloKitty » čtv 07. lis 2013 8:47:55

no..to je presne ono..me vubec nevadi bordel a spina, zima, pavouci, odpadky atd..ale ten smrad..ten smrad.. :D
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
Unter Grund
Příspěvky: 8
Registrován: stř 18. zář 2013 18:07:18

Re: Ochranné masky

Příspěvekod Unter Grund » pát 08. lis 2013 19:04:40

No tak například filtry 2128 a 2138 od 3M na polomasku řady 6000 je možné s úspěchem použít i na nepříjemný zápach ;)
Také jsem nikdy žádnou ochranu dýchacích cest nepoužíval, pak jsme ale strávili cca 18 hodin v jednom notně plesnivém podzemním labyrintu, a odnesl jsem to dvouměsíčním (hodně divným a nepříjemným) zánětem průdušek.. Takže teď, pokud jde o azbest, plísně a pod. používám polomasku.

A jinak stran smradu- při nedávné návštěvě krytu s přístupem ze stoky jsme použili cheap trick- deo nastříkané vepředu na triko; když už byl puch neúnosný, stačilo přičichnout a na chvíli tak oblbnout čichové buňky :)
forum.fortifikace.net - user LM

sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Ochranné masky

Příspěvekod sp2at3kk » pát 08. lis 2013 20:42:25

Já chodím v takovéto masce
Ne, ve skutečnosti ne. :-D Jen jsem se s ní vyfotil. Ale v autě jí vozívám
Přílohy
maska.jpg

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Ochranné masky

Příspěvekod Rendy » pát 08. lis 2013 21:08:29

Ještě paintballku do ruky a bezdíci se budou klepat v růžku pod matrací v domnění, že si pro ně přišel swat :-D

Odesláno z terénu přes Tapatalk.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky

Příspěvekod katka920 » sob 09. lis 2013 9:27:40

:D

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky

Příspěvekod HelloKitty » sob 09. lis 2013 10:37:35

Unter Grund píše:No tak například filtry 2128 a 2138 od 3M na polomasku řady 6000 je možné s úspěchem použít i na nepříjemný zápach ;)
Také jsem nikdy žádnou ochranu dýchacích cest nepoužíval, pak jsme ale strávili cca 18 hodin v jednom notně plesnivém podzemním labyrintu, a odnesl jsem to dvouměsíčním (hodně divným a nepříjemným) zánětem průdušek.. Takže teď, pokud jde o azbest, plísně a pod. používám polomasku.

A jinak stran smradu- při nedávné návštěvě krytu s přístupem ze stoky jsme použili cheap trick- deo nastříkané vepředu na triko; když už byl puch neúnosný, stačilo přičichnout a na chvíli tak oblbnout čichové buňky :)


18 hodin v podzemí? hustý...závist...obdiv..respekt..no..a ten zbytek uz je odvisly o toho, kam clovek leze..vim o jednom co jel na ukrajinu, protoze strasne touzil nafotit Cernobyl..krome zajimavejch fotek se vratil s nádorem na mozku..riziko povolání :(
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky

Příspěvekod HelloKitty » sob 09. lis 2013 10:42:17

sp2at3kk píše:Já chodím v takovéto masce
Ne, ve skutečnosti ne. :-D Jen jsem se s ní vyfotil. Ale v autě jí vozívám

ty ve...tebe nekde potkat, tak zahodim fotak, stativ a utikam co my sily stacej.. :D
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
WildAutumnHaner
Příspěvky: 19
Registrován: ned 27. říj 2013 13:42:33
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky

Příspěvekod WildAutumnHaner » úte 26. lis 2013 23:22:01

Z praktického hlediska bych to viděla na respirátor nebo klasickou roušku. Nezabírají místo a mít je po ruce se může hodit - plísně, prach, suť a jiné ohavnosti co se můžou vznášet ve vzduchu..
--- Your life begins at the end of your comfort zone.

batsam
Příspěvky: 2
Registrován: sob 11. dub 2015 11:03:41

Re: Ochranné masky

Příspěvekod batsam » sob 11. dub 2015 12:22:59

Jake mate zkusenosti s polomaskami a filtrami? Respektive, poradil by mi nekdo urcity typ? Predevsim proti plisnim, alergenum a azbestu.. Dost se v tom nevyznam a planuju stravit par hodin v jedne opustene nemocnici a myslim, ze takova vybava by byla na miste, jelikoz jsem alergik a astmatik :D A samotne rousce moc neverim...


Sent from my iPhone using Tapatalk

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Ochranné masky

Příspěvekod Pertla » úte 28. dub 2015 13:31:50

HelloKitty píše:
Unter Grund píše:No tak například filtry 2128 a 2138 od 3M na polomasku řady 6000 je možné s úspěchem použít i na nepříjemný zápach ;)
Také jsem nikdy žádnou ochranu dýchacích cest nepoužíval, pak jsme ale strávili cca 18 hodin v jednom notně plesnivém podzemním labyrintu, a odnesl jsem to dvouměsíčním (hodně divným a nepříjemným) zánětem průdušek.. Takže teď, pokud jde o azbest, plísně a pod. používám polomasku.

A jinak stran smradu- při nedávné návštěvě krytu s přístupem ze stoky jsme použili cheap trick- deo nastříkané vepředu na triko; když už byl puch neúnosný, stačilo přičichnout a na chvíli tak oblbnout čichové buňky :)


18 hodin v podzemí? hustý...závist...obdiv..respekt..no..a ten zbytek uz je odvisly o toho, kam clovek leze..vim o jednom co jel na ukrajinu, protoze strasne touzil nafotit Cernobyl..krome zajimavejch fotek se vratil s nádorem na mozku..riziko povolání :(

A teď tu o pejskovi a kočičce... Vrátil se s nádorem na mozku z jedný návštěvy? :D Vždycky si říkám že mě tady nemá co překvapit, ale jak koukám ... tohle forum je ta nejhlubší studnice volovin jakou lze najít.
Řekneme si fakta:
-standartní radiace se pohybuje mezi 0,12-0,20 μSv/hod
- v Pripjati na náměstí jsem osobně naměřil 0,25 μSv/hod, v budově 1,2 μSv/hod a u reaktoru 3,5 μSv/hod
- celkově jsem za návštěvu dle přístroje dostal asi takovou dávku záření jako při jednom rentgenu.

Proč to sem píšu? Protože jak jsem zjistil, někteří lidé berou tohle forum jako studnici zaručených, pravdivých a jinak fantastických zpráv. Na debatu na komínářích prosákla (od nejmenovaného bohužel komínáře a člena těchto stránek) informace že se v Německu běžně u dveří do opuštěnách budov nachází telefonní číslo na majitele, kde se jako ohlásíte a zaplatíte tučný vlezný.
Tyhle informace jsou tak směšný že i člověk s IQ slunečnice (Rayere) snad pochopí že to je hovadina do nebe volající.
Takže nebudu sluníčkový a tyhle "zaručený zprávy" bych bral s rezervou víc než velkou, nedělal ze sebe debila a hlavně, když už teda chci, tak to netahám ven ... protože to je prostě volovina.
To je jako bych sem napsal že jsem byl v Kladně v poldovce a security na mě normálně stříleli vostrejma, smáli se u toho a pili vodku a mleli něco o spiknutí na Milouše a Vláďu Putinovic.

Takže senzacíchtiví přátelé, trošku soudnosti do toho psaní, i když je hezký že do toho vkládáte trošku toho srdíčka... ;)

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochranné masky

Příspěvekod RayeR » úte 28. dub 2015 20:30:57

OK, ted vazne, zas tak bych to uplne nezlehcoval.
V CB sem osobne nebyl, nicmene co vim od jinych vyprav, tak tvoje namereny hodnoty celkem odpovidaji a jsou bezpecny (asi vetsina uz letela letadlem, staci si najit davku takovyho beznyho letu, davka pro civily je 1 mSv/rok [bez zapocteni priroz. pozadi]). Ovsem pochybuju, ze si tam mel ty nebo jina amaterska vyprava radiometr shopny detekovat alfa castice (vis od jake energie castic ten tvuj merak meril?). Ty neprojdou ani stenou trubice a krytem pristroje a ani cloveku z vnejsku nemuzou ublizit. Na nejakych cestach, kde uz davno deste smyly vsechen prach do vnitrnich vrstev pudy nevidim zadny problem. Avsak nevim, jak moc dukladne byly dekontaminovany vnitrky budov, muze tu pak hrozit nebezpeci rozvireni a vdechnuti slabe radioaktivniho prachu, ktery beznym radiometrem nezmerite, ale pri dlouhodobem usazeni v plicich muze za dlouhe leta kumulace davky zpusobit nepekny problemy. Tim tedy netvrdim, ze kdo tam pojede, musi nutne neco vdechnout a hned po navratu mu vyrasi nador jak kvetak :), jen tolik ze naka ochrana dychacich cest nemusi bejt na skodu...

K tomu Nemecku - Lexx tady postoval nejaky fotky tech urbex willkommen listku
http://urbex.cz/forum/viewtopic.php?f=6&t=374&p=3352&hilit=otev%C3%ADrac%C3%AD#p3352
tak sem to zvelicil a udal si z toho prdel (ne, samozrejme nestoji vyberci u kazdyho opustenyho baraku), debata je takovy mix vsehochuti a nejde brat vse vazne (ani tady s tema rusama sem to tak nemyslel, uznavam, napsal sem to kokotsky)...

Jestli mas se mnou nejaky osobni problem, tak mi to muzes napsat do PM, jinak preju vice slunicka :)

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Ochranné masky

Příspěvekod Pertla » úte 28. dub 2015 21:34:30

Tak, alfa částice jsou stejný svinstvo jako alfa samci. Já se tam podíval a s touhle přehnanou obezřetností bych jel leda do prdele.

Myslím že svůj názor na Tebe jsem Ti řekl onehdá v Děčíně na komíně a rozhodně mě ujišťuješ v tom, že jsem se nemýlil.

Uživatelský avatar
EngineerSVK
Příspěvky: 23
Registrován: pon 30. lis 2015 9:55:51
Bydliště: Okres Senica / Trnavský kraj

Re: Ochranné masky

Příspěvekod EngineerSVK » úte 01. pro 2015 6:48:34

Ja si myslím, že niekedy je vhodné použiť nejakú ochranu dýchacích ciest, ale masku používam aj preto, aby mi nebolo vidno tvár.
Přílohy
IMG_20150523_165753.jpg

Uživatelský avatar
Swab LA
Příspěvky: 34
Registrován: pon 22. úno 2016 12:51:00
Bydliště: Praha

Re: Ochranné masky

Příspěvekod Swab LA » pát 04. bře 2016 11:14:35

občas používáme polomasku moldex s filtrama na prach a plísně a i většinu zápachu celkem filtry zvládaj už se nám stalo že jsme asi 3 hodiny byly v podzemním bunkru a když jsme vylejzaly na druhém konci narazily jsme na ceduli se zákazem vstupu že prostor je toxický......samozřejmě nepředpokládáme že maska zachytila vše ale je to lepší pocit ;-) a v batohu to moc místa nezabere a cenová dostupnost filtrů a jejich množství druhů je taky v pohodě
Svět Patří těm co se neposerou. Ch.B.



wolfmeowbear
Příspěvky: 4260
Registrován: pát 18. lis 2022 8:23:18

Re: Ochranné masky

Příspěvekod wolfmeowbear » stř 07. pro 2022 7:18:08

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


Zpět na „Výbava“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 16 hostů