Kinofilm a svitko film

Úpravy, nasvětlení scén a vše ostatní k pořízení dokonalých fotografií a videa.
Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod aldacz » úte 09. čer 2015 10:05:13

Zkus Fomapan - asi nejlevnejší jen to navijení bude asi sranda. Proto zatím jen klasicky 135 film.

JA to delam tak že jdu na wc..pripravím tank a nuzky a zhasnu :D (je možno požit svetlo a alfa co nevadí filmu)film otevru otvirakem na pivo a nasoukam na tu spiralu, dam do tanku a zavru. Pak jdu do umyvadla tam do tanku naleju vyvojku a zapnu stopky na mobilu (podle vyvojky a filmu, recepty jsou na netu) pak vyvojku vyleju do lahve a do tanku naleju ustalovac (zase dle vyrobce ale pry stačí i voda - nezkoušel jsem) pak nalit ustalovac do dalsí lahve (jsem ekologiční a setříme), proplachnout vodou otevřit a zdesitse/usmat se a dat sušit. nejlepe vodorovne aby tam tekoucí voda neudělala stopy.

Max 10 min prace. když mas tank na vice filmů tak je to rychlejší :D

Uživatelský avatar
JohnyShorty
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30. led 2016 23:12:14

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod JohnyShorty » ned 31. led 2016 0:56:38

Já fotím prakticky jen na analog. Se Zorki 6 jsem začínal, prošel jsem si Zenitem 12XP i Practikou. Nevím proč se tu hanil Helios 44, sklo je to parádní (pokud bylo vyrobeno mezi úterým a čtvrtkem) a doteď ho používám na svý Fujice kde s klidem převálcuje X-Fujinon 50/1,9. Foťáků mi asi za poslední dva roky rukama prošlo kolem 20 a z toho dnes aktivně používám čtyři. Středoformáty Flexaret VII a YASHICA D, a z malých formátů manuál Fujica STX-1N a dálkoměr Minolta Hi-Matic F.
Co se týká fotomateriálů a chemie, Foma je dobrá volba. Jen 200 svitek jsou vyhozené peníze.
Volám a zvětšuju si doma sám, je to levnější a nepřipravíte se o ten pocit kdy ty obrázky lezou z toho papíru.
Co se týká toho volání, tak na ustálení opravdu voda nestačí, na propláchnutí místo přerušovače ano, ale na ustálení je opravdu potřeba ustalovač, pokud nechcete o negativ brzo přijít.
Jo a ještě k tomu měření expozice, lepší sehnat expozimetr. Pracuji s osvědčeným ruským kladivem Sverdlovsk a když srovnám výsledky snímku nafoceného podle naměřené expozice z digitálu a z expozimetru, je v tom sakra rozdíl, alespoň mě to tak přijde.

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod aldacz » pon 01. úno 2016 19:52:57

Helios 44 je OK! vubev ty ruske heliosy a zenitary..ale I korejske Samyangy/bowery/... na pentaxu maji vyhodu že funguje meření pri otevrene clone.

Ja když film tak Pentax MX a 28 sigma wide a pentax m50/1,7...ale velmi uvažuji a nečem větším

Minolta Hi-Matic F - to je super.

Expozice - verím expozimetrum fotaku ale samo že mám jisty odhad kdy vím že je to už mimo.

Uživatelský avatar
JohnyShorty
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30. led 2016 23:12:14

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod JohnyShorty » pon 01. úno 2016 20:39:05

Někdy je u TTL zrcadlovek problém, ale nejen u nich, že jsou konstruované na rtuťové baterky, které už se nevyrábějí, a některé fotoaparáty nezvládají přepětí nových baterií. Tedy ne, že by to nevydržely, ale expozimetr má tendence podexponovávat, proto je třeba si pohrát s nastavením ISO nebo tam udělat "šotka diodu". Především Hi-Matky jsou tím známé, já musím kupříkladu nastavit o polovinu nižší ISO, ale zase to má výhodu, že se s tím pak dá fotit až do ISO 800. Teoreticky.

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod aldacz » stř 03. úno 2016 17:38:54

MXko fujguje na běžně prodávané baterie(ročník 75 podle odrenin dole bylo používáno s motorovym posunem) a ma GPD mereni (stale), měl jsem Prakticu MTL3 ale sorry neni to spatny ale MX...je jina liga. (ale ja mam rad stare fotaky a pentacon delal to nej co mohl na ty podminky)

MTL3 porazi MX pouze v rychlosti sinchro blesku. Platena zaverka na MX funguje super jen se mi už rozpadla pena ... ale na praktice, ktera je novejsi se molitan rozpadl drive a nemá rada prach..s tím pentax problem nema.

Super je aktivace ttl mereni namacknutim spouste, jako dnes u digitalu :D popr odklopit paku a namackount. s má predsklopeni zrcatka u B - jen se musi velmi rychle prejet prstem pres spoust, pak se jen skolpi zrcadlo a zaverka se otevre až po dalsim zmaknuti, potom je mozno spoust uzaknout aby se nemusela drzet, ale zase to muze maznout obraz

co me vadi na MX, jen 1/1000 meri jen do iso 1600 a kolecku casu jde vice ztuha.

super jsou vsechny info v hledacku(cas,clona, LED expozimetr), a malost která je ale protivna s jakymkoli vetsim obejktivem

Image
Image

Uživatelský avatar
JohnyShorty
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30. led 2016 23:12:14

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod JohnyShorty » stř 03. úno 2016 18:47:07

Na Praktice MTL 5 jsem se učil fotit. Je to takové DDR kladivo, závěrka se zrcátkem mlátí jak buchar, hledáček je tmavý a zobrazuje celkem malou plochu, ale měl jsem ju rád. Byla blbuvzdorná a dala se použít k sebeobraně a stále fungovala. Pak jsem za bezkonkureční cenu asi 150 Kč sehnal v jednom bazaru Fujicu i s X-Fujnonem a Praktica šla do vitrínky. Na Pentaxe jsem měl také spadeno buď na K1000 nebo ME Super. Ale předevčírem se mi podařil ulovit na Slovensku za krásnou cenu Olympus OM-30 s 50kou Zuikem, tak ho do 14 dní nedočkavě očekávám a do vitrínky půjde asi nejspíš na odpočinek FUJICA. Ale uvidíme, na Fujice mám redukci na M42 a při použití Heliosu 44, zřejmě ze čtvrteční dopolední směny, dává krásné fotky.
Přílohy
P6120529.JPG

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod aldacz » pát 05. úno 2016 17:08:15

ME a ME Super radeji nebrat.

sth
Příspěvky: 104
Registrován: pon 09. čer 2014 16:47:18

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod sth » pát 08. dub 2016 15:24:49

Jinak obnovim tema trosku, a zajdu malinko offtopic. Pouzivate nekdo adaptery na vase zrcadla/bezzrcadla? Pokud ne, je to skvela volba. Stary kinofilmovy skla jsou prakticky nejlepsi a nejlevnejsi zpusob, aneb za malo penez hooodne muziky. Ja mam Gorlitz 30mm f3.5 a Helios 44-5 58mm f2.0, a je to uzasny na pouziti.





Uživatelský avatar
carlosbenini11
Příspěvky: 6
Registrován: pon 11. dub 2022 8:50:32

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod carlosbenini11 » pon 11. dub 2022 8:51:38

lol


wolfmeowbear
Příspěvky: 4260
Registrován: pát 18. lis 2022 8:23:18

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod wolfmeowbear » stř 07. pro 2022 7:23:19

инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинйоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфо
инфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоинфоtuchkasинфоинфо


wolfmeowbear
Příspěvky: 4260
Registrován: pát 18. lis 2022 8:23:18

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod wolfmeowbear » pon 01. kvě 2023 8:54:23

сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайт
сайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтсайтtuchkasсайтсайт



wyleinari
Příspěvky: 46581
Registrován: pon 21. srp 2023 6:12:10

Re: Kinofilm a svitko film

Příspěvekod wyleinari » sob 09. zář 2023 8:32:00

audiobookkeeper.rucottagenet.rueyesvision.rueyesvisions.comfactoringfee.rufilmzones.rugadwall.rugaffertape.rugageboard.rugagrule.rugallduct.rugalvanometric.rugangforeman.rugangwayplatform.rugarbagechute.rugardeningleave.rugascautery.rugashbucket.rugasreturn.rugatedsweep.rugaugemodel.rugaussianfilter.rugearpitchdiameter.ru
geartreating.rugeneralizedanalysis.rugeneralprovisions.rugeophysicalprobe.rugeriatricnurse.rugetintoaflap.rugetthebounce.ruhabeascorpus.ruhabituate.ruhackedbolt.ruhackworker.ruhadronicannihilation.ruhaemagglutinin.ruhailsquall.ruhairysphere.ruhalforderfringe.ruhalfsiblings.ruhallofresidence.ruhaltstate.ruhandcoding.ruhandportedhead.ruhandradar.ruhandsfreetelephone.ru
hangonpart.ruhaphazardwinding.ruhardalloyteeth.ruhardasiron.ruhardenedconcrete.ruharmonicinteraction.ruhartlaubgoose.ruhatchholddown.ruhaveafinetime.ruhazardousatmosphere.ruheadregulator.ruheartofgold.ruheatageingresistance.ruheatinggas.ruheavydutymetalcutting.rujacketedwall.rujapanesecedar.rujibtypecrane.rujobabandonment.rujobstress.rujogformation.rujointcapsule.rujointsealingmaterial.ru
journallubricator.rujuicecatcher.rujunctionofchannels.rujusticiablehomicide.rujuxtapositiontwin.rukaposidisease.rukeepagoodoffing.rukeepsmthinhand.rukentishglory.rukerbweight.rukerrrotation.rukeymanassurance.rukeyserum.rukickplate.rukillthefattedcalf.rukilowattsecond.rukingweakfish.rukinozones.rukleinbottle.rukneejoint.ruknifesethouse.ruknockonatom.ruknowledgestate.ru
kondoferromagnet.rulabeledgraph.rulaborracket.rulabourearnings.rulabourleasing.rulaburnumtree.rulacingcourse.rulacrimalpoint.rulactogenicfactor.rulacunarycoefficient.ruladletreatediron.rulaggingload.rulaissezaller.rulambdatransition.rulaminatedmaterial.rulammasshoot.rulamphouse.rulancecorporal.rulancingdie.rulandingdoor.rulandmarksensor.rulandreform.rulanduseratio.ru
languagelaboratory.rulargeheart.rulasercalibration.rulaserlens.rulaserpulse.rulaterevent.rulatrinesergeant.rulayabout.ruleadcoating.ruleadingfirm.rulearningcurve.ruleaveword.rumachinesensible.rumagneticequator.rumagnetotelluricfield.rumailinghouse.rumajorconcern.rumammasdarling.rumanagerialstaff.rumanipulatinghand.rumanualchoke.rumedinfobooks.rump3lists.ru
nameresolution.runaphtheneseries.runarrowmouthed.runationalcensus.runaturalfunctor.runavelseed.runeatplaster.runecroticcaries.runegativefibration.runeighbouringrights.ruobjectmodule.ruobservationballoon.ruobstructivepatent.ruoceanmining.ruoctupolephonon.ruofflinesystem.ruoffsetholder.ruolibanumresinoid.ruonesticket.rupackedspheres.rupagingterminal.rupalatinebones.rupalmberry.ru
papercoating.ruparaconvexgroup.ruparasolmonoplane.ruparkingbrake.rupartfamily.rupartialmajorant.ruquadrupleworm.ruqualitybooster.ruquasimoney.ruquenchedspark.ruquodrecuperet.rurabbetledge.ruradialchaser.ruradiationestimator.rurailwaybridge.rurandomcoloration.rurapidgrowth.rurattlesnakemaster.rureachthroughregion.rureadingmagnifier.rurearchain.rurecessioncone.rurecordedassignment.ru
rectifiersubstation.ruredemptionvalue.rureducingflange.rureferenceantigen.ruregeneratedprotein.rureinvestmentplan.rusafedrilling.rusagprofile.rusalestypelease.rusamplinginterval.rusatellitehydrology.ruscarcecommodity.ruscrapermat.ruscrewingunit.ruseawaterpump.rusecondaryblock.rusecularclergy.ruseismicefficiency.ruselectivediffuser.rusemiasphalticflux.rusemifinishmachining.ruspicetrade.ruspysale.ru
stungun.rutacticaldiameter.rutailstockcenter.rutamecurve.rutapecorrection.rutappingchuck.rutaskreasoning.rutechnicalgrade.rutelangiectaticlipoma.rutelescopicdamper.rutemperateclimate.rutemperedmeasure.rutenementbuilding.rutuchkasultramaficrock.ruultraviolettesting.ru


Zpět na „Způsoby fotografování a natáčení videa“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 hostů