Jak na lepší fotky?

Úpravy, nasvětlení scén a vše ostatní k pořízení dokonalých fotografií a videa.
Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod Pertla » stř 22. dub 2015 20:40:18

Je fakt že rybina je nejlepší ... nepadá horizont. A když fotka stojí za hovno, dá se to na svézt na objektiv. Což je príma :)

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod aldacz » pát 15. kvě 2015 11:44:32

Měníte objektivy ve spatném prostředí nebo radši nejaky zoom ?

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod RayeR » pon 18. kvě 2015 16:48:11

aldacz píše:Měníte objektivy ve spatném prostředí nebo radši nejaky zoom ?


Snazim se tomu spis vyhybat, at uz kvuli bordelu, tak protoze se mi s tim nechce tahat (kor do stisnenych mist). Do nedavna sem si vystacil s 17-70 f/4, obcas pribalim este sirokac nebo naopak dlouhy sklo na vyhledy...

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod Balwan » úte 19. kvě 2015 8:20:08

Já tahám tři objektivy s ohnisky 11-16, 17-40 a 70-200. Nejvíce fotím Širokáčem, základák mám spíš na panorama a telák vytahuji jen zřídkakdy na detaily.

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod Barrandoff » úte 19. kvě 2015 15:29:51

Možná mně fotopuristé ukamenují, ale do urbexích míst beru jen obyčejný objektiv 18-50 a případné širokoúhlé fotky dělám až ex post digitálně :twisted:

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod RayeR » úte 19. kvě 2015 18:20:20

Barrandoff píše:Možná mně fotopuristé ukamenují, ale do urbexích míst beru jen obyčejný objektiv 18-50 a případné širokoúhlé fotky dělám až ex post digitálně :twisted:


To by me zajimalo, jak udelas digitalne sirokouhlou fotku v uzavrenym prostoru, kde proste dal poodstoupit nemuzes. Pokud teda nemyslis skladani panoramek z vice fotek, coz je v rade pripadu (kor na blizko) problematicky...
Zatim sem jeste nesel do nakyho extramarastu, kde bych se o sklo bal (pak bych asi taky sahl po utesnenym setaku)...

EDIT: Aha, kdyz vidim jakejma kanalama prolejzas, tak uz asi chapu :) Parada!

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod Balwan » úte 19. kvě 2015 19:47:47

Jakože přidáváš dodatečně efekt širokáče? No já mám tedy širokáč spíš kvůli té praktičnosti :)

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod Barrandoff » úte 19. kvě 2015 20:24:32

Jo, skládám více fotek dohromady. Používám http://hugin.sourceforge.net/, ten na fotkách automaticky najde překrývající se místa a podle toho je i zdeformuje, aby výsledek odpovídal širokoúhlému objektu.

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod RayeR » úte 19. kvě 2015 23:30:54

Nj, ono taky ty sirokace nejsou zrovna nejlevnejsi...
Dik za tip na Hugina, obcas pouzivam The Panorama Factory, ale uz nejakou zastaralou verzi. Umi taky korekce objektivu, vyrovnani jasu a automaticky napojovani, ale ne vzdy to dopadne podle mych predstav (typicky delaji problemy objekty v blizkosti - stromy, domy) a ani pri rucnim piplavem vyberu spolecnych bodu se nekdy nedoberu vysledku bez artefaktu. Pokud zabiram nejakou krajinu v dalce, tak vetsinou zafunguje spravne i automaticky napojeni. Pak je tu treba problem s vetrem ci pohyblivymi objekty (treba auta), to v interieru odpada, ale i tak je to pracnejsi. Jeste jesi to umi pracovat s rawy nebo aspon 16b TIFFy...

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod Balwan » stř 20. kvě 2015 18:42:27

Já na panorama používám PT Gui, což je asi nejlepší softwer, který k tomuto účelu existuje.
Například tuto fotku jsem v něm slepil z 12 HDR fotografií ve třech řadách, vše v Tiff 16bit a jako výchozí formát jsem si nastavil Psd a její velikost je 186 MB.
Přílohy
DPP_7058_59_60_tonemapped-Panorama.jpg

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod Barrandoff » čtv 21. kvě 2015 13:17:12

Moc pěkné!
Když jsem na netu procházel wallpapery s urbexí tematikou, vždycky jsem si říkal, jak to ti kluci dělají, že mají i na fotce s vysokým rozlišením tak prokreslené detaily a ono přitom stačí spojit několik fotek dohromady. Good to know :D

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod aldacz » sob 23. kvě 2015 13:01:57

Jo :D bomba a 18-50 ? Ten novy skládací setak Pentaxu ? :D ne ty 18-55 mezi f8-11 kreslí většinou pěkně

sent from my moto G

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod RayeR » pon 25. kvě 2015 19:47:24

Pekna fotka, ani me pri pohledu nenapadlo, ze by to mohlo bejt lepeny, ale potrebuju to opravdu v takovym ultrarozliseni? Pokud teda nemam v planu z toho tisknout velky formaty nekam na vystavu, ja sem jen hobik...

> aldacz
na ten 18-55 jsem zrovna moc chvaly necetl a vzal sem ho jen proto, ze rozdil holyho tela K-30 a setu byl asi 1500kc a ze mel teda to WR. Nic moc sem od nej necekal a taky ze kresba v krajich i na velkou clonu stala pekne za pytel (znatelne horsi nez starej canoni setak 18-55), mozna sem mel smulu na horsi kus, kdovi v jaky chysi to ti vietnamci lepi... Jakej je novej setak 18-50? Co sem videl, tak i nova K-3 II se nabizi bud s 18-55 nebo 18-135...

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod Balwan » úte 26. kvě 2015 18:55:15

RayeR: Já panorama dělám kvůli zornému úhlu. Prostě na některé záběry mi nestačí ani širokoúhlý objektiv a fish-eye nemám moc v oblibě. S tím rozlišením vzhledem k tisku je to pro mě spíš jen takový bonus, delší fotku jak 1 metr jsem ještě netiskl, ale nikdy nevíš, kdy se naskytne příležitost nějakého megaformátového tisku. ;)

Uživatelský avatar
aldacz
Příspěvky: 179
Registrován: pon 25. srp 2014 19:34:29

Re: Jak na lepší fotky

Příspěvekod aldacz » čtv 28. kvě 2015 9:47:39

RayeR píše:Pekna fotka, ani me pri pohledu nenapadlo, ze by to mohlo bejt lepeny, ale potrebuju to opravdu v takovym ultrarozliseni? Pokud teda nemam v planu z toho tisknout velky formaty nekam na vystavu, ja sem jen hobik...

> aldacz
na ten 18-55 jsem zrovna moc chvaly necetl a vzal sem ho jen proto, ze rozdil holyho tela K-30 a setu byl asi 1500kc a ze mel teda to WR. Nic moc sem od nej necekal a taky ze kresba v krajich i na velkou clonu stala pekne za pytel (znatelne horsi nez starej canoni setak 18-55), mozna sem mel smulu na horsi kus, kdovi v jaky chysi to ti vietnamci lepi... Jakej je novej setak 18-50? Co sem videl, tak i nova K-3 II se nabizi bud s 18-55 nebo 18-135...

18-50 je nový skládací WR DC setak.

18-135...pokud mas dobrý PP se tak je velmi ostrý jinak o fous lepší jak 18-55.

Takový tamron 17-50 je výborný(a s pytlíkem a gumickami je taky tak trochu WR :D ) a jen extrémní okraje dávají tušit ze je to zoom :D asi zkusim taky panorama s nějakým pevným :D třeba 28 od Sigmy ta je pekne ostrá.

sent from my moto G





wolfmeowbear
Příspěvky: 4260
Registrován: pát 18. lis 2022 8:23:18

Re: Jak na lepší fotky?

Příspěvekod wolfmeowbear » stř 07. pro 2022 7:37:33

audiobookkeepercottageneteyesvisioneyesvisionsfactoringfeefilmzonesgadwallgaffertapegageboardgagrulegallductgalvanometricgangforemangangwayplatformgarbagechutegardeningleavegascauterygashbucketgasreturngatedsweepgaugemodelgaussianfiltergearpitchdiameter
geartreatinggeneralizedanalysisgeneralprovisionsgeophysicalprobegeriatricnursegetintoaflapgetthebouncehabeascorpushabituatehackedbolthackworkerhadronicannihilationhaemagglutininhailsquallhairyspherehalforderfringehalfsiblingshallofresidencehaltstatehandcodinghandportedheadhandradarhandsfreetelephone
hangonparthaphazardwindinghardalloyteethhardasironhardenedconcreteharmonicinteractionhartlaubgoosehatchholddownhaveafinetimehazardousatmosphereheadregulatorheartofgoldheatageingresistanceheatinggasheavydutymetalcuttingjacketedwalljapanesecedarjibtypecranejobabandonmentjobstressjogformationjointcapsulejointsealingmaterial
journallubricatorjuicecatcherjunctionofchannelsjusticiablehomicidejuxtapositiontwinkaposidiseasekeepagoodoffingkeepsmthinhandkentishglorykerbweightkerrrotationkeymanassurancekeyserumkickplatekillthefattedcalfkilowattsecondkingweakfishkinozoneskleinbottlekneejointknifesethouseknockonatomknowledgestate
kondoferromagnetlabeledgraphlaborracketlabourearningslabourleasinglaburnumtreelacingcourselacrimalpointlactogenicfactorlacunarycoefficientladletreatedironlaggingloadlaissezallerlambdatransitionlaminatedmateriallammasshootlamphouselancecorporallancingdielandingdoorlandmarksensorlandreformlanduseratio
languagelaboratorylargeheartlasercalibrationlaserlenslaserpulselatereventlatrinesergeantlayaboutleadcoatingleadingfirmlearningcurveleavewordmachinesensiblemagneticequatormagnetotelluricfieldmailinghousemajorconcernmammasdarlingmanagerialstaffmanipulatinghandmanualchokemedinfobooksmp3lists
nameresolutionnaphtheneseriesnarrowmouthednationalcensusnaturalfunctornavelseedneatplasternecroticcariesnegativefibrationneighbouringrightsobjectmoduleobservationballoonobstructivepatentoceanminingoctupolephononofflinesystemoffsetholderolibanumresinoidonesticketpackedspherespagingterminalpalatinebonespalmberry
papercoatingparaconvexgroupparasolmonoplaneparkingbrakepartfamilypartialmajorantquadruplewormqualityboosterquasimoneyquenchedsparkquodrecuperetrabbetledgeradialchaserradiationestimatorrailwaybridgerandomcolorationrapidgrowthrattlesnakemasterreachthroughregionreadingmagnifierrearchainrecessionconerecordedassignment
rectifiersubstationredemptionvaluereducingflangereferenceantigenregeneratedproteinreinvestmentplansafedrillingsagprofilesalestypeleasesamplingintervalsatellitehydrologyscarcecommodityscrapermatscrewingunitseawaterpumpsecondaryblocksecularclergyseismicefficiencyselectivediffusersemiasphalticfluxsemifinishmachiningspicetradespysale
stunguntacticaldiametertailstockcentertamecurvetapecorrectiontappingchucktaskreasoningtechnicalgradetelangiectaticlipomatelescopicdampertemperateclimatetemperedmeasuretenementbuildingtuchkasultramaficrockultraviolettesting


Zpět na „Způsoby fotografování a natáčení videa“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů