Tak takhle, takhle teda ne...

Úpravy, nasvětlení scén a vše ostatní k pořízení dokonalých fotografií a videa.
Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Pertla » ned 17. kvě 2015 20:16:29

Jakožto známý nesluníčkový človíček a dle moderní dětské městské mluvy ... hejtr ... jsem si dovolil založit vlákno, kde budu zveřejňovat a komentovat foto a video počiny, u kterých si myslím že dotyčný člověk by s tím měl raději seknout ...

Ne že by mi to činilo radost, ale rád bych aby si každý alespoň trošku uvědomil, že hustokrutý video na jutabíčku není o tom že projdu po fabrice s kamerou v ruce, dám pod to Džastina Bíbra a mám vyhráno. Opravdu tomu tak není a když už nic, tak se tvůrcům zasmějeme.

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Pertla » ned 17. kvě 2015 20:22:10

Pro dnešní den mám dva úlovky.
https://www.youtube.com/watch?v=HXP091riwN4
https://www.youtube.com/watch?v=mOMYxbHNK_8&feature=share

O prvním videu nemá cenu dlouho přemýšlet, technicky je to děsivý, ne-li ukázkový vzor jak to nedělat. Víc k tomu snad ani nejde napsat.
O Videu druhém ... není nad to když banda dětí vleze do budovy, přijede policie a zavládne zmatek. Snažíme se tedy uprchnout, nadělat u toho co nejvíc hluku ... ale hlavně, hlavně to natočíme, aby bylo co dát na fejsbuk. Jakože jsme hustí.
Tak přátelé, takhle taky ne. Pokud už lezu kam nemám, nechovám se jak šulin! V klidu a phodě vyklidím pozice. Ne jak dotyční na videu. Ukázkový přiklad ....

Tož tak.

sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod sp2at3kk » ned 17. kvě 2015 21:45:56

Odpověděl jsem ti pod video

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Pertla » ned 17. kvě 2015 21:50:11

I já.

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Balwan » pon 18. kvě 2015 12:54:09

Pertla ty voe, proč potřebuješ pořád někoho shazovat?
Když někde vidím nějaké vyblité fotky, tak si prostě jen řeknu "také jsem tak začínal" a držím dotyčnému palce ať u toho vydrží a naučí se to. K tomu mu může pomoci konstruktivní kritika, ale rozhodně ne kecy o tom ať to zabalí. S těmi videi je to to samé. V tom já se sice vůbec nevyznám. Prostě se mi bud líbí nebo ne a v takovém případě na něj tedy nekoukám.
A styl, jakým člověk provádí průzkum je také věc každého. Sice se mi to často také příčí, ale ať si každý dělá co chce.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Rendy » pon 18. kvě 2015 14:52:38

Pertla si sem poslední dobou chodí akorát hasit žáhu zdá se...

Tapatalkuji
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

urbex_lazinky
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2015 21:05:31

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod urbex_lazinky » pon 18. kvě 2015 15:17:09

Toto téma mě zajímá. Sám jsem profesně vyrůstal a vylepšoval se ve svém oboru na základě kritiky jiných. Pochlebování, chválení (a i mlčení) člověka dál neposune. Kritika bolí, ale kdo se přenese přes své ego, tak bude lepším. Např. často tady člověk narazí na fotografie děsivých kvalit (a tím nemyslím jen technickou, ale i kompoziční a uměleckou) a akorát jsou pod nimi slintací a tleskajíci smajlíci. Kdybych měl čas, tak bych se zachoval jako pertla a stejně jako ona bych konstruktivně kritizoval, ale na to bohužel nemám čas. Abych to uzavřel - je strašná škoda, když se někdo věnuje ohroženým stavbám a zdokumentuje to nehezky. Pak to zboří a zůstanou jen ty nehezké fotky/videa. Urbex je poslání a tak je třeba k tomu přistupovat a pracovat na kvalitní dokumentaci.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Rendy » pon 18. kvě 2015 15:58:28

To sice ano, ale ten Pertla je taky občas jak tazmánský čertík a v podobné formě taková kritika taky nebude mít valného účinku.

Tapatalkuji
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod katka920 » pon 18. kvě 2015 18:28:54

urbex_lazinky píše:Toto téma mě zajímá. Sám jsem profesně vyrůstal a vylepšoval se ve svém oboru na základě kritiky jiných. Pochlebování, chválení (a i mlčení) člověka dál neposune. Kritika bolí, ale kdo se přenese přes své ego, tak bude lepším. Např. často tady člověk narazí na fotografie děsivých kvalit (a tím nemyslím jen technickou, ale i kompoziční a uměleckou) a akorát jsou pod nimi slintací a tleskajíci smajlíci. Kdybych měl čas, tak bych se zachoval jako pertla a stejně jako ona bych konstruktivně kritizoval, ale na to bohužel nemám čas. Abych to uzavřel - je strašná škoda, když se někdo věnuje ohroženým stavbám a zdokumentuje to nehezky. Pak to zboří a zůstanou jen ty nehezké fotky/videa. Urbex je poslání a tak je třeba k tomu přistupovat a pracovat na kvalitní dokumentaci.


Souhlas. Možná by to mohl napsat jemněji... ale když někomu budeme plácat po rameni a říkat mu, že je to super, nepomůže to nikomu. Kdo chce být v něčem dobrá, buď se přenese přes počáteční kritiku - i dost silnou - nebo ne.
I mně kdysi kritika - a hooodně tvrdá - pomohla k tomu, co dnes dělám a jak to dělám. Dva roky jsem neměla jediný pozitivní ohlas... dnes? Dnes si o to víc vážím, že se moje práce líbí :)

Takže všem, co začínají, držím palce. Ať se Vám daří. Ale buďte soudní. Ne vše, co napoprvé vytvoříte je dobré ke zveřejnění nebo prezentaci vaší práce. Vždy to chce trošku sebekritiky :)

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Pohlovka » pon 18. kvě 2015 18:47:38

Akorát docílíte toho, že to tady brzo upadne, protože se sem každý bude bát zveřejnit novou lokaci,aby nedostal na prdel, že má hrozný fotky, nebo aby se jeho fotka někde neobjevila jako terč výsměchu, musíte to brát z obou stran ;)
A co si budeme povídat, ne každý má čas studovat fotografii, ne každý má na koupi megapeckozní zrcadlovky jako mají někteří z vás a to bych mohla pokračovat ....a jsme zas u toho, že urbex sakra není soutěž o nejlepšího fotografa, ale je to průzkum opuštěných míst, pak se nedivím, že je tato komunita rozhádáná a každý na sebe kydá špínu a teď klidně pojďte do mě, já tu kritiku snesu na rozdíl od jiných, ale uznejte po zamyšlení, že mám i pravdu.
Nezačala jsem dělat urbex, protože jsem profi fotograf, ale protože mě baví hledat ty místa a zkoumat je.

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod katka920 » pon 18. kvě 2015 19:30:23

Ano, pokud fotí dokumentačně, tak co je na tom... ale ať si sakra nehraje na umělce. Jde o to, že někteří tu mají nosánek nahoru a když jim někdo poradí s horizontem, přepalem, vyvážením barev, ořezem atd, oboří se na něj, že dotyčný nemá právo kritizovat.
Ať si tu lidi dávaj fotky třeba z mobilu, ale ať si nechaj třeba i poradit.
Buď se pod návalem kritiky někdo sesype, nebo se přes to přenese a vezme ji v potaz - anebo třeba nevezme a dál si pojede svou. To je každého věc. Fórum je od toho, aby se nejen sdílely fotky, videa, zážitky... ale také názory. Od toho fóra jsou. každý má nějaký způsob vyjadřování... někdo je smíšek, někdo je drsný a kritický... a někdo asi ještě mládě nebo i hlupáček (ano, i tací tu v poslední době jsou). V poslední době se tu vyskytují příspěvky, u kterých je mi vážně hodně smutno.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Rendy » pon 18. kvě 2015 19:45:33

Pravdu mají samozřejmě obě strany, určitě to tady není o vystavování dokonalých fotografií, holt každý se může tu a tam objevit na místě a má třeba po ruce pouze mobil a den poté může jít objekt k zemi. Nebo ho prostě jen baví prozkoumávání a focení je pro něj na vedlejší koleji, i takový lidé mohou být opravdu velkým přínosem. A samozřejmě při zveřejňování čehokoliv musí mít člověk nějakou soudnost. Ale na druhou stranu, žádný učený z nebe nespadl a tak by to tu v takových případech nemělo být o nějakém zesměšňování, ale konstruktivní kritice. Ne "k prvnímu není co psát", ale něco ve smyslu "První je zbytečně dlouhé, roztřesená kamera, časté zabírání mrtvých bodů apod, tomu také dvakrát nepomůže" atd atd. Co jsem tak četl, tak ten klučina nebo kdo to tam dal, nám napsal celkem slušnou zprávu, takže si myslím, že je nakloněn nějaké diskuzi a ne ho odpálkovat jednou větou ala vykašli se na to.
Takže název tématu "takhle teda ne...", ale takhle teda ne na obou stranách. Třeba i Pertla se má co přiučit a třeba je to právě v podání kritiky, kterou tu podával tak, že jsem to nakonec nepobíral ani já, ani zdá se balwan a řada dalších, takže nic moc účinnost.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Pohlovka » pon 18. kvě 2015 19:50:31

Ano s tím souhlasím, to je rozumný názor se kterým se i já ztotožňuji. A to samé jsem řekla i Pertlovi, když to řekne hnusně samozřejmě ho 80% lidí pošle někam a nic si z toho nevezme, takže výsledek nulový.
Místo toho se dá i slušně napsat co dělá špatně a když to dotyčný nevezme tak ho pošli do pr*** ok.
Ale zakládat nové téma na posměch, to asi taky nebude ta pravá cesta ;)

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Theya » úte 19. kvě 2015 5:39:54

Není kritika jako kritika, že. Nevidím tu rady, jen neustále rytí do něčeho a do někoho. Asi si příště taky něco natočím, aby Pertlův život – zasvěcený zlepšování společnosti – měl smysl a měl stále co řešit. :lol:

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod Balwan » úte 19. kvě 2015 8:12:59

Tohle bohužel orpavdu s kritikou nemá nic společného. Je to jen výsměch.
Když jsem s focením a hlavně s publikováním fotek na internetu začínal, tak jsem (promin Pertlo) narážel na podobné debilní komentáře neustále. Ze začátku jsem se samozřejmě rozčiloval, myslel jsem si, jak mám ty fotky v pořádku. Časem jsem přišel na to, že to tak není a těmto lidem jsem oponoval s tím, ať mi tedy napíší, co je špatně a co by změnili. Odpovědi jsem se samozřejmě v drtivé většině případů nedočkal. Nehledě na to, že přes písmenka jsou všichni strašně vostří, ale v osobním setkání ti tohle nikdo neřekne. I když Pertla je zrovna výjimka, ten to umí i lájf. :D
Jen upozornuji, že tímto komentářem se nezastávám těch pacientů, kteří si ani z konstruktivní kritiky nedokáží vzít nic a jen se uráží.
a pro urbex_lazinky: Jak zde bylo již zmíněno, urbex není jen o fotografování, takže pokud sem někdo nalije nepěkné fotky z pěkné lokality, tak ti tleskající smajlící asi budou spíš obdivovat ten objev, nemyslíš?

sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod sp2at3kk » úte 19. kvě 2015 13:20:06

Přesně tak.
Též jsem se setkal s jednou kritikou, kde jsem byl nazván hobíkem (to je ten co to má jen jako hobby) , což vlastně i jsem a bylo mi předloženo video, které bylo ještě horší, než to mé. Tak jsem se ohradil, že děkuji, že mě upozornili a že nyní tedy očekávám jejich pomocnou ruku a rady. No a zrazu bylo ticho. Přičemž já o to skutečně stál...i dnes bych o to stál.

sth
Příspěvky: 104
Registrován: pon 09. čer 2014 16:47:18

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod sth » sob 23. kvě 2015 18:44:46

Pokud už se bavíme o těch "hroznejch" Urbex videích, tak se furt divim, že tam není to moje :D

Uživatelský avatar
tomas76
Příspěvky: 36
Registrován: pon 06. říj 2014 13:26:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod tomas76 » úte 26. kvě 2015 13:57:51

tak jsem si myslel ze se na nejake video podivam a inspiruji se :D ale bohuzel druhe video je soukrome tudiz odkaz bez efektu ... :beee: :wall:

urbex_lazinky
Příspěvky: 6
Registrován: pon 02. bře 2015 21:05:31

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod urbex_lazinky » úte 26. kvě 2015 18:14:55

Narazil jsem na toto: download/file.php?id=4126&mode=view/hala_X.jpg. No jako málem jsem upadl. Podívejme se na kompozici. Náklon zde nemá vůbec žádné opodstatnění, spíše jen naznačuje, že je to klišé, které je třeba v urbex fotografii dodržovat. Tato fotografie by měla být dle mě pojata striktně dle pravidel focení architektury - takže se dle toho chovat - vše rovné, velká hloubka ostrosti už tam je, takže to je v pořádku. Takto ztvárněný prostor pak diváka uchopí a dojme v železobetonovém rytmu sloupoví a na jeho konci ukápne třeba i slza dojetí.

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Tak takhle, takhle teda ne...

Příspěvekod katka920 » úte 26. kvě 2015 20:52:06

souhlasím :)


Zpět na „Způsoby fotografování a natáčení videa“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů