Jaký vybrat PC?

Úpravy, nasvětlení scén a vše ostatní k pořízení dokonalých fotografií a videa.
Rendy
Administrátor

Jaký vybrat PC?

Příspěvekod Rendy » stř 19. srp 2015 6:13:12

Tož, zeptám se i zde :) Zrovna vybírám nový notebook a samozřejmě budu pracovat s fotkami jako divej :D Zjistil jsem, že nejlepší je hledět na kvalitu displeje a velikost RAM kvůli zátěži při úpravách. Displej je prý teď nejlepší s technologií IPS nebo lesklý nebo antireflexní, které mají vyšší jas a ostré barvy. Velikost RAM nejméně 4GB, ideálně 8GB.
Cenově bych to viděl okolo 10tis. Zatím mi padla do oka tahle skvadra notebooků, co na ně říkáte, vyzná se v tom někdo? :)

http://www.exasoft.cz/hp-250-g3-celeron ... 15290.html
http://notebooky.heureka.cz/lenovo-idea ... e/#section
tento poslední má i 8GB RAM a lesklý displej
http://notebooky.heureka.cz/acer-aspire ... e/#section
a tento má prokazatelně IPS displej, ale u toho zelenýho šmejda se mi to kupovat nechce a nevím jestli ho nemají někde levnější, protože najít po internetu u notebooků stejný model, to je teda hustá hledačka v milionech typů
https://www.alza.cz/acer-aspire-e15-mid ... .htm#popis
kdyžtak díky za rady
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Worm

Re: Jaký vybrat PC?

Příspěvekod Worm » stř 19. srp 2015 12:06:15

Ahoj, extra znalec nejsem, ale nějaký zkušenosti mám a třeba ti pomůžou.

Je to pár let co jsem si koupil noťas od Aceru ( protože taky vypadal dobře co se týče cena vs výkon ) označení si moc dobře nepamatuji( možná 5920? nebo tak nějak ) , ale na tu dobu to bylo slušný 4gb ram a 1024 grafika, která odešla po cca 3 měsících - takže jsem reklamoval. Je pravda, že reklamace proběhla v naprostém pořádku, ale na neštěstí po dvou letech a jen pár dnech kdy mi skončila záruka, tak odešla znovu. Naštěstí se dala vyměnit jen grafika a nebyla integrována na základovce,tak jsem jí párkrát zapekl v troubě a chvilku fungovala ale nakonec jsem koupil čínskou verzi grafiky a dal noťas mamce na naučení.

Mno nepoučil jsem se a kupoval jsem Acer aspire E15 s i5tkou procesorem a hle světe div se za měsíc šel na reklamaci kvůli základní desce a to hned dvakrát, takže počkám na třetí reklamaci a nechám si vrátit peníze. A acer už mi do baráku nesmí. :grr:

Všeobecně platí, že tyhle notebooky sice výkonově stačí, ale co se týče chlazení, tak jsou na tom velmi špatně.

Nakonec jsem to vyřešil stolním kompem je to levnější a i jsem zjistil, že mobilitu kompu ani nepotřebuju. Ale pokud vážně mobilitu potřebuješ tak bych si asi připlatil a vzal něco osvědčeného a to Acer a jeho provedení noťasu pro mě není.
Urbex otvírá dveře do minulostiImage

katka920
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod katka920 » stř 19. srp 2015 14:55:33

Hlavně nekupuj ASUS ZENBOOK Prime UX32VD-R4002X... odešla mi základovka po třech měsících častého používání PS... Danymu odešla základovka u stejného typu po roce a to asi PS ani nepoužíval :D

Předtím jsem měla Dell, ten byl super, ale ta cena je trošku někdě jinde...

Moje ségra má třeba ACER (nevím jaký) už pět let a jede na něm AutoCAD (hodně náročné na grafiku) a počítač vesele jede dál... jen baterku odpálila, takže jí vydrží tak deset minut :D

Leitor

Příspěvekod Leitor » stř 19. srp 2015 15:42:18

V týhle cenový kategorii by tě mohlo bavit tohle: http://www.gigacomputer.cz/zbozi/820052 ... 50-70.html, grafická karta není slavná ale na fotky by to mělo stačit.

Sent from my iPad using Tapatalk

Beny

Příspěvekod Beny » stř 19. srp 2015 20:55:47

Za deset tisic toho moc neporidis. Bud novy stroj s 4G pameti a smesnym rozlisenim, nebo bys musel vzit repasovany starsi stroj vyssi tridy. IPS v teto katogoriii bohuzel nesezenes.

Rendy
Administrátor

Příspěvekod Rendy » pon 14. zář 2015 6:21:00

Tak jsem se rozhodl po výplatě sáhnout do peněženky hlouběji a když už, tak už sáhnu například po něčem takovém:
https://www.mall.cz/notebooky-znacky/le ... erm=693912
intel i5 procesor
4GB ram
15.6" displej
1TB HDD
matný displej (četl jsem, že je lepší na oči než lesklý)
1920×1080 px
Grafická karta 2GB
To už by šlo ne? :)

Dasha

Příspěvekod Dasha » pon 14. zář 2015 18:52:20

Ber Acer :-)

Odesláno z mého A1-840 pomocí Tapatalk

RayeR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod RayeR » úte 15. zář 2015 0:49:16

No ja bych se teda vazne zamyslel nad tim, jesi vubec upravovat fotky na notebooku. Neni nad poradnej velkej kvalitni monitor, apson 21", velkou klavesnici a mys. To co si postoval prve s tim smesnym rozlisenim displeje 1366x768 byl snad vtip? Na tom by byla prace s grafikou za trest. Aspon to fullHD rozliseni. Preferuju matny povrch, na lesklem te budou neustale srat odlesky, pokud s tim nebudes zalezly nekde v pritmi. Aceru a Aususu se radsi vyhni, Lenovo uz davno neni kvalita co byvalo IBM (taky co chtit za ty penize), ale porad o neco lepsi. Este by nemusely byt spatne Dell a Toshiba. Ale pocitej, ze v tehle cenove je to vsechno spotrebka, ne jako IBMko co kdysi stalo 100k a vydrzelo 10let.
Jinak pokud delas RAWy, tak ten procak mi pride ponekud slaby - 2,70 GHz turbo, 3MB cache, v desktopu bych si radsi dopral plnotucne core i7 4790 4-jadro na 4GHz turbo, na tom by to litalo o poznani lepe, ale je to uz slusna palka jen za procak. Holt intel nema ted poradnou konkurenci a podle toho to uz leta tak vypada...
Na 2D zadnou vykonou grafiku nepotrebujes, bohate postaci integrovana (i na video a jednodussi 3D hry)
4GB RAM taky staci, pokud nemastis moc vrstev v PS.

Rendy
Administrátor

Příspěvekod Rendy » úte 15. zář 2015 9:02:22

Tak já PC potřebuju občas někam posunout, dopravit a to se s velkou klávesnicí a myší dělá špatně :) to malé rozlišení nebyl vtip, spíš momentální neznalost, nevšimnutí si, ale už jsem to napravil :) každopádně teď operuju s asi 7 let starým notebookem od HP, musím zaklepat na dřevo zatím nezklamal, ale na fotky už je mimo. Před časem jsem měl půjčený notebook od Lenovo a to bylo jiné žrádýlko, já myslím, že podobný notebook mi bude stačit :)

RayeR
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod RayeR » úte 15. zář 2015 13:29:53

Jo, rozumim, ale stejne bych si aspon v miste, kde budu mit NTB nejcasteji poridil nastalo nejaky externi vetsi LCD...
Nekere HPcka taky nebyly spatne a dlouho vydrzely, jak sou na tom dnes nevim, neznam nikoho s...
U Lenova se mi akorat nelibi ty jejich podivny smirovaci praktiky integrovany primo do FW (jen nektere modely), viz
http://www.ghacks.net/2015/08/12/lenovo-once-again-in-hot-waters-over-lenovo-service-engine-bios/
http://www.instaluj.cz/magazin/lenovo-a-bloatware-stale-hloubeji-a-hloubeji
Ja povazuju za nepripustne, aby mi bez meho vedomi FW modifikoval soubory OS nebo jina data na disku. Ale dnes je to v mode, navic kdo nedela nic spatneho, nema se ceho bat :mrgreen:

aldacz

Příspěvekod aldacz » stř 23. zář 2015 20:18:37

DEll/HP/ACER/ASUS nejaky :) na FOTO asi IPS display

Rendy
Administrátor

Příspěvekod Rendy » stř 23. zář 2015 22:04:00

Nakonec jsem vzal ten z mall.cz co jsem sem dal :) oproti tomu co jsem měl je to velká parádička, ale modla to taky není, klávesnice celkem podprůměrná, ale to k fotkám zase tak nepotřebuju :cool:

Worm

Příspěvekod Worm » čtv 24. zář 2015 6:24:23

Splňuje to, cos chtěl takže pohodička :nice: Tak ať ti slouží ;)
Urbex otvírá dveře do minulostiImage

Zpět na „Způsoby fotografování a natáčení videa“