Červenec 2014 - fotosoutěž - Art & Portrét

Jeden měsíc, jedno téma, jeden vítěz... to je urbex soutěž vašich fotografií
Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod katka920 » pát 04. črc 2014 16:19:50

Díky za reakci... no, problém je v nezvládnuté panoramě. Je to složené ze tři fotek, protože se mi to do seťáku nevešlo a bohužel všechny fotky byly křivé (špatně jsem si nastavila stativ), takže jsem nejdřív rovnala a pak už to dopadlo jak dopadlo... :D

Uživatelský avatar
ota
Příspěvky: 39
Registrován: úte 19. lis 2013 19:44:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod ota » pát 04. črc 2014 22:43:45

Tak teda taky přispěju se svou troškou do mlýna... ;-)
Přílohy
_FSC8759aaaa-2.jpg
_FSC8403_stitch-2.jpg

Uživatelský avatar
DiverZant
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20. zář 2013 7:56:06
Bydliště: Smogov
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod DiverZant » sob 05. črc 2014 12:05:28

Moon píše:Já chci kritiku i svojí fotky :D

Ten přepálený jas oblohy zastiňuje kvalitu fotografie. HDR chce většinou ještě dodělat ve Photoshopu. Zkus oblohu opravit tak že vezmeš originální fotku, navrstvíš ji na fotku HDR a z původní fotky překreslíš nebe. Nebo aspoň nástrojem ztmavení světel (burn tool) trochu přejedeš ten přepal. A kdybych byl hnidopich, tak bych ti doporučil zamaskovat ty domky v lese, aby budova vypadala opuštěněji.
Touha po poznání byla vždy jedním ze základních aspektů lidského života. Potřeba poznat neznámé a odhalit podstatu věci nás tak provází odpradávna a přetrvává v lidské povaze dodnes.

Uživatelský avatar
Moon
Příspěvky: 105
Registrován: sob 28. čer 2014 7:56:52
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Moon » sob 05. črc 2014 13:00:07

okej :) děkuji
Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy.
Albert Einstein

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod F..l » sob 05. črc 2014 13:39:37

Sorry, ale to už je moc .. maskovat domky a podobný ptákoviny v kompu, to už to může rovnou vymyslet a vygenerovat tu fotku celou v počítači, mě se prostě líběj fotky focený pokud možno tak, aby se co nejmíň upravovaly, nevim no .. pro mě je fotograf ten, kdo si umí najít úhel a fakt dobře to vyfotit a né ten, kdo to přebleje v kompu různejma efektama.. :(

Uživatelský avatar
DiverZant
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20. zář 2013 7:56:06
Bydliště: Smogov
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod DiverZant » sob 05. črc 2014 14:30:02

Doufam ze nam ukazes jestli se ti to priste povede ;-)
Touha po poznání byla vždy jedním ze základních aspektů lidského života. Potřeba poznat neznámé a odhalit podstatu věci nás tak provází odpradávna a přetrvává v lidské povaze dodnes.

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod F..l » sob 05. črc 2014 15:03:10

Neber to špatně, tvý předešlý rady mi přijdou docela užitečný :) Já sám žádnej extra fotograf nejsem a mám jen obyč kompakt, jen jsem chtěl říct, že se mi nelíbí, kam dnešní doba spěje .. vyfotit a pak dvě hodiny upravovat v pc, to mi přijde smutný ;) Mě se prostě nelíběj fotky, na kterejch je na první pohled vidět, že jsou přeplácaný úpravama, toť můj názor a to jsem musel nasat :mrgreen: Já jen doufám, že se to tu časem nezmění na plejádu omalovánek.. ;) :P

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Rendy » sob 05. črc 2014 16:12:51

To bych osobně také nerad, zrovna před chvilkou jsem na fb viděl foto z jedné továrny, kterou mám pěkně prolezlou a málem jsem jí z fotky nepoznal. Sice to byla asi povedená depkoidní úprava, ale skutečnost je úplně jiná.

Tapatalkuji..
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Malakay
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09. lis 2013 20:09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Malakay » sob 05. črc 2014 17:07:23

F..l píše:Sorry, ale to už je moc .. maskovat domky a podobný ptákoviny v kompu, to už to může rovnou vymyslet a vygenerovat tu fotku celou v počítači, mě se prostě líběj fotky focený pokud možno tak, aby se co nejmíň upravovaly, nevim no .. pro mě je fotograf ten, kdo si umí najít úhel a fakt dobře to vyfotit a né ten, kdo to přebleje v kompu různejma efektama.. :(


Souhlas ! palec hore ;)

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod katka920 » sob 05. črc 2014 17:21:56

Podle mě je digitální fotka určená k úpravě. Člověk jí tónováním, přibarvováním atd může dodat atmosféru, jakou na místě cítil. Tudíž někoho odsuzovat za to, že si s fotkou rád pohraje, mi přijde hloupé. Každý má rád něco jiného. Někdo vidí kouzlp v surovosti záznamu, někdo v oné úpravě. Mazat jiné baráky z fotky mi přijde blbý. S realitou už toho moc společného nemá. Ale když je HDR skutečně dobře zvládnuté, je to nádhera, jen to asi málokdo svede a já na něj cit taky nemám....

Jinak, Oto, ta fotka ve vaně je super :D

Uživatelský avatar
DiverZant
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20. zář 2013 7:56:06
Bydliště: Smogov
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod DiverZant » sob 05. črc 2014 19:56:55

Nejvic mne fascinujou troubici, kteri rikaji ze chteji mit fotku neupravenou zadnym editorem, proste "presne jak to tam bylo" a fotej do JPG coz je vlastne tovarni nastaveni sytosti, ostrosti, korekce bile . . . To za vas nekdo nastavil predem. Zkuseny fotograf co ma kontrolu nad celym vyvojem sve fotografie podle sebe, foti do RAW a svou fotku vlastne "vyvolava" ve fotoeditoru jako je Photoshop a je pouze na jeho uvazeni jak daleko zajde s upravami. Kdyz na fotografii neco vadi a neslo to odstranit na miste, tak to udelam doma a vubec se za to nestydim. Nikdy jsem nerekl ze jsem reportazni fotograf, pro ne plati jina pravidla. A jeste jedna vec, velice by jste se divily jake triky drive delali panove v temnych komorach, uplne to same co se dnes dela ve fotoeditorech.
Touha po poznání byla vždy jedním ze základních aspektů lidského života. Potřeba poznat neznámé a odhalit podstatu věci nás tak provází odpradávna a přetrvává v lidské povaze dodnes.

Uživatelský avatar
Malakay
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09. lis 2013 20:09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Malakay » ned 06. črc 2014 0:32:59

katka920 píše:Podle mě je digitální fotka určená k úpravě. Člověk jí tónováním, přibarvováním atd může dodat atmosféru, jakou na místě cítil. Tudíž někoho odsuzovat za to, že si s fotkou rád pohraje, mi přijde hloupé. Každý má rád něco jiného. Někdo vidí kouzlp v surovosti záznamu, někdo v oné úpravě. Mazat jiné baráky z fotky mi přijde blbý. S realitou už toho moc společného nemá. Ale když je HDR skutečně dobře zvládnuté, je to nádhera, jen to asi málokdo svede a já na něj cit taky nemám....

Jinak, Oto, ta fotka ve vaně je super :D


Asi takhle - ano, lehce si s fotkou pohrát, budiž. Ale HDR z toho umí vyblít každej a něco nevkusnýho taky. Navíc mi příjde trochu trapný tu někomu veřejně kritizovat fotku - já sám sebe fotografem nenazývám a nemám zapotřebí tu někomu veřejně kritizovat fotky. Pokud jsem to správně pochopil, tak toto téma je pro příhlášení fotek do soutěže a jen výsledné hlasování rozhodne o tom, která fotka je "nejlepší". Takže podle mě netřeba tu tohle řešit...

Diverzant - ano, JPG je takový všelijaký formát, ale barevnost, sytost, vyvážení bíle, ostření atd.... lze vše manuálně nastavit, přestože fotíš do JPG - výsledný formát s těmito nastaveními nemá co dělat - sice nejsem fotograf, ale pracuji v IT. RAW je sice šikovný, ale ne každýmu se chce ho x hodin upravovat...Ale nebudu se tu hádat, nemá to smysl. Mám spoustu jiných zájmů a fotografování je pro mě jedním z těch podřadných, nedělám fotky proto, aby si z nich já nebo někdo jiný dělal obraz na zeď. Slouží mi pouze jako dokumentace a vzpomínka míst, která jsem navštívil. A co se týče dávných časů temných komor, toto umění se nedá s úpravami v grafických editorech naprosto srovnat...

Uživatelský avatar
DiverZant
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20. zář 2013 7:56:06
Bydliště: Smogov
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod DiverZant » ned 06. črc 2014 7:21:27

Raw se da v editoru vyvolat za par, minut
Touha po poznání byla vždy jedním ze základních aspektů lidského života. Potřeba poznat neznámé a odhalit podstatu věci nás tak provází odpradávna a přetrvává v lidské povaze dodnes.

Uživatelský avatar
Malakay
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09. lis 2013 20:09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Malakay » ned 06. črc 2014 9:20:30

Vyvolává se film :P

Uživatelský avatar
DiverZant
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20. zář 2013 7:56:06
Bydliště: Smogov
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod DiverZant » ned 06. črc 2014 9:50:05

Malakay je vidět že máž opravdový důvod sám sebe fotografem nenazývat, věnuj se radši vývoji svých urbex vizitek pro policajty :lol: Trapný komentovat, nebo konstruktivně kritizovat ostatní příspěvky rozhodně není, toto je fórum takže každý má pravo se vyjadřovat k čemu chce.
Touha po poznání byla vždy jedním ze základních aspektů lidského života. Potřeba poznat neznámé a odhalit podstatu věci nás tak provází odpradávna a přetrvává v lidské povaze dodnes.

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod F..l » ned 06. črc 2014 10:39:06

No, tak já bych tady tuhle diskusi asi ukončil nebo se tu ještě zhádáme :D :(
Já za sebe říkám - upravovat fotky klidně, ale v nějakejch rozumnejch mezích, pak už to na mě nepůsobí přirozeně a nějak extra mě to nebaví ;) To je to co jsem tu chtěl říct..Nicméně někomu se to líbí tak proč ne, rozhodne hlasování :)
O RAW formátu jsem slyšel, ale pochybuju, že můj foťák to dovede, takže já patřím mezi JPEGery :P

Uživatelský avatar
Moon
Příspěvky: 105
Registrován: sob 28. čer 2014 7:56:52
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Moon » ned 06. črc 2014 10:50:17

Taky bych to viděla na ukončení diskuze. 1000 lidí 1000 názorů . Každýmu se líbí něco jinýho,každej má svoje "Know-how"
Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy.
Albert Einstein

Uživatelský avatar
Malakay
Příspěvky: 30
Registrován: sob 09. lis 2013 20:09:01
Kontaktovat uživatele:

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Malakay » ned 06. črc 2014 14:40:44

DiverZant píše:Malakay je vidět že máž opravdový důvod sám sebe fotografem nenazývat, věnuj se radši vývoji svých urbex vizitek pro policajty :lol: Trapný komentovat, nebo konstruktivně kritizovat ostatní příspěvky rozhodně není, toto je fórum takže každý má pravo se vyjadřovat k čemu chce.


To jestli jsem nebo nejsem fotograf ti rozhodně nepřísluší hodnotit, ale narozdíl od tebe mám aspoň tolik soudnosti, abych tu nikomu veřejně neshazoval fotky a netvrdil o sobě, jak umim všechno nejlíp.
Přeji pěkný zbytek dne :)

Uživatelský avatar
Uncensored
Příspěvky: 4
Registrován: úte 20. kvě 2014 18:01:19
Bydliště: South Bohemia

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Uncensored » ned 06. črc 2014 18:14:10

Jen se hádejte dál a dál... vy umělci!!! Saudek a Robert Vano by bledli závistí co jste za umělce, ale to je spíš o vašich povahách k zblití.

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Červenec 2014 - fotosoutěž

Příspěvekod Theya » ned 06. črc 2014 19:45:50

Portrét slavné hudební star
1portret.jpg

Schodiště v paláci
1art.jpg


Zpět na „Foto Soutěže“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 12 hostů