Jak vkládat fotky na forum?

Toto si přečtěte dříve, než něco napíšete.
Rendy
Administrátor

Jak vkládat fotky na forum?

Příspěvekod Rendy » stř 06. lis 2013 23:22:40

První způsob v pár screenech.

Pozor, na tomto foru je nastavena maximální velikost přílohy na 1.5Mb! Pokud si nevíte rady, jak své fotografie zmenšit, čtěte dále.

1.jpg

2.jpg

file.php.jpg

Druhý způsob přes Flickr.com (běžný způsob na spoustě zahraničních urbex diskuzích)

Zaregistrujeme se na stránce flickr.com...

1.jpg

Vyplníme Yahoo formulář registrace

b.jpg

Příhlásíme se, klikneme na "You", dále na "Photostream" a dole na "Upload"

c.jpg

Vybereme fotografie a nahrajeme...dále (krok 1) vybereme/vytvoříme album, do kterého fotografie nahrajeme, dále (krok 2) vybereme kdo všechno fotky uvidí a konečně (krok 3) fotografie nahrajeme na Flickr.com

d.jpg

Až budou fotografie nahrány, jednu vybereme a dole vpravo klikneme na šipku sdílení, kde vybereme možnost "bbcode", nejlépe velikost medium a vytvořený odkaz zkopírujeme k nám na fórum...

e.jpg

označenou část můžeme smazat, je to pouze odkaz na naše stránky na Flickr.com, neoznačená část odkazu je samotný obrázek. Takto vkládáme i odkazy na další fotografie a mezi ně můžeme vkládat nějaké vlastní popisky

f.jpg

Výsledkem nám bude téma, jako je například toto:

viewtopic.php?f=13&t=328

Výhodou takto vložených fotografií je, že se šetří omezené místo na našem webu, fotografie z Flickru mi přijde, že vypadají o něco lépe a nemusíte se babrat se zmenšováním fotografií (pokud nahráváte fotografie na tento web, je tu omezení povolené velikosti fotografie = nejde vám nahrát fotografie a v hlášce se píše, že je překročena maximální povolená velikost)

Ať návod slouží!
Obrázek
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Rendy
Administrátor

Zmenšení fotografie raz dva

Příspěvekod Rendy » čtv 07. lis 2013 9:57:42

Jak zmenšovat fotografie raz dva?

Spousta profi fotografů mě asi zabije, ale pro takové to domácí zmenšování pro amatérštější fotografy tu mám krátky fotonávod na zmenšení fotografie. Pokud na dnešních fotoaparátech uděláte fotografii, většinou má velikost okolo 2Mb, což pokud by tu takových bylo 500 1000, byla by to enormní zátěž při prohlížení fora.

1) otevřete foto v programu, klikněte zde:

1.jpg

2) Nastavte o kolik procent se má fotografie zmenšit

2.jpg

3) Uložte a nahrajte :)

Samozřejmě tohle je vhodné u pár fotek, na hromadné zmenšování já osobně například používám Lightroom, ale to už by bylo na delší fotonávod :)
Obrázek

axetom
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak vkládat fotky na forum?

Příspěvekod axetom » pon 09. kvě 2016 6:28:19

Zkouším si vytvořit jednotlivá alba, ale nejde mi doinstalovat Flickr uploadr. Pořád to chce přechod na verzi PRO. Na webu se mi alba vytvářet nevede. Nesetkal jste se s tím někdo
Nikon P600 60x zoom
homemade quadrocopter s brushless gimbalem a gopro2HD

Rendy
Administrátor

Příspěvekod Rendy » pon 09. kvě 2016 7:17:21

Tam nic instalovat nemusíš, stačí tam kliknout na upload a nahrát fotky a pak je tam umístit do nějakého alba :)

Tapatalkuji
Obrázek

aldacz

Příspěvekod aldacz » sob 21. kvě 2016 18:12:29

Zmenšení obrazku - funguje super jen staci pravy klik a resize, samo že muzete oznacit vice ;)

https://sourceforge.net/projects/phototoysclone/

Skarab

Příspěvekod Skarab » pon 19. zář 2016 8:59:57

Obvykle na zmenšování obrázků a fotografií používám přímo grafické editory, nicméně hodně se mi osvědčil taky velmi intuitivní program ImageOptim. Nicméně tuším, že je pouze pro Mac.

https://imageoptim.com/

Zpět na „Urbex.cz - Vítejte!“