HOTEL Vaníček, špína a injekční stříkačky

Zde přidávejte své prvotiny
Martinladman

HOTEL Vaníček, špína a injekční stříkačky

Příspěvekod Martinladman » pon 08. kvě 2017 17:48:03

18301561_1058826600918920_7177762020966977718_n.jpg
hotel Vaníček zvenku

Hotel Vaníček byl hotelem v polovině Strahovského kopce s hezkou vyhlídkou na část Prahy. A však v roce 2009 se majitel dostal do finančních problémů, které v roce 2010 byly tak enormní, že musel být hotel zavřen a do dneška chátrá. Z fotek se mě osobně zdá téměř nemožné budovu vůbec takto zdevastovat, za tak relativn krátký čas. Hotel se stal terčem především bezdomovců, narkomanů a nevyhnutelně i vandalů. K hotelu se po zabespečovacích pracích v současné době velice špatně dostává. jednou z možností je vzít to skrze vedlejší pozemky nebo dírou v plotě ze zadní strany pozemku. Po cca 100 metrech prodírání se houštím a klouzání se bahnem se dostanente k hotelu, kde si nás všiml soused. Byl to mladý hoch, který vynášel odpadky a nijak jsme mu nevadili, poznali jme jeho vilu, která patří rodině, dříve manželům Machoninovím, pochválili jsme několik staveb, které jeho babička a dědeček postavili a on nám poradil jak se do samotného hotelu dostat.
18424762_1297586216977191_222840520_n.jpg
cesta podel hotelu ke "vchodu" do budovy

po zhruba 15-20 metrech jsme našli "vchod" v podobě prknem zadělaného okna, které jsme odstrčili a hurá jsme zde.
Hned po vstupu nás zarazil neskutečný zápach odpadků a s velkou pravděpodobností i výkalů. Exkurze začíná hned jak vcházíme skrze jakýsi pokoj do chodby.
18361209_1297586236977189_1378398032_n.jpg
jakýsi pokoj, do které jsme oknem vlezli

Zde se vydáváme do pokoje po pravé straně, který je pokryt dobrými 30 centimetry odpadků.
vracíme se zpět do chodby a vyrážíme po schodech vedoucích z recepce do druhého patra. Recepci jsme bohužel nenavštívili :wall:. Schody jsou opět plné špíny a navíc koberec na nich je nasáklý dešťovou vodou. Vcházíme do vehlké haly v druhém patře, kterou si stanovujem jako náš hlavní orientační bod.
18387162_1297586300310516_2001479190_n.jpg
špinavé a vlhké schody do druhého patra

18360750_1297586353643844_192322362_n.jpg
hala v druhém patře s prosklenou střechou

vydáváme se do toho nejlepšího pokoje v celém hotelu, který má dokonce dvě patra a balkón na nějž se dostáváme pomocí jako zázrakem nerozbitých skleněných dveří. Nic moc zde není a proto se vydáváme opatrně po schodech do druhého patra pokoje.
Snímek obrazovky 2017-05-08 v 16.23.05.png
točité schody z dvoupatrového pokoje

Zde konečně začíná pořádný adrenalin a všem začíná lést mráz po zádech, všude jsou injekční stříkačky a to nejlepší nás teprve čeká. Vcházím na verandu, která spojuje luxusní pokoj s vícero nejspíše standardními pokoji. Na venkovním stolku nacházíme jakýsi podomácku vyrobený nůž a kopí s hroty z několika vydliček, což nás mírně děsí i baví zároveň, skrze vysklený strop je zde vidět do haly v druhém patře.
18361169_1297586316977181_1456239201_n.jpg
průhled skrze rozbitý skleněný strop

18360989_1297586326977180_301776304_n.jpg
pohled na druhé patro luxusního pokoje zvenčí

Vcházíme do dalšího pokoje, kde nás na stole čeká večeře, jsou zde nerozbalená docela čerstvě vypadající vajíčka a rozkrojené a zatím ani moc oschlé jablko, což nás začíná opravdu děsit, jelikož zde nejspíš nejsme sami. Ještě stíhám fotit nápis Hotel z verandy a raději se vracíme do haly.
18361738_1297586340310512_1175649285_n.jpg
výhled na nápis hotel z verandy

Vracíme se do haly, kde začíná být pořádná tma, míjíme výtah i schody a jdeme do místností, které netušíme, k čemu sloužili. Jelikož první dvě jsou okachlíčkovné a dále jsou tři pokoje, které vypadají docela jako normální hotelové pokoje. Tak bohužel nemáme tušení o co by mohlo jít, jelikož v okachlíčkovaných dvou mísnostech nebyla ani známka toalety či sprchového koutu, tak předpokládáme, že o toalte či koupelny nešlo. Snad možná jakási kuchyně, ale to je jen doměnka, vycházející na základě toho, že podle fotek víme, že hala v druhém patře byla jídelnou. Bohužel byla taková tma, že fotky stojí za starou belu, ale není problém napsat a rád zašlu videonahrávku, která disponuje značně vyšší kvalitou ;). Opět se vracíme zpátky do naší haly a sbíráme odvahu vydat se do dalších pater skrze schodiště téměř neprůstupně zasypané odpadky.
Snímek obrazovky 2017-05-08 v 16.26.49.png
kompletně zasypané schodiště

Skrze nekončící odpaky se drápeme do mezipatra, kde vidíme, že minimálně jednu sadu schodů, odpadků výrazně neubívá. Nakonec jsme zde a pokračujeme ještě jedno patro vzhůru a jsme zde, přímo u nápisu hotel, celý hotel nám leží jako na dlani, prozkoumáváme už nadále nijak zajímavé pokoje, které jsou stejnak většinou zamčené. Nikomu se příliš nechce na terasu, jelikož hotel je v obytné čtvrti a neradi bychom, aby nás vidělo příliš lidí, proto ani nepořizuji fotografie. Bohužel naše exkurze se neobešla bez zranění, kdy jsme se dva pořezali o sklo na rukou a třetí to dostal sklem rovnou do hlavy, ale co, o tom to taky je a vzpomínka to je určitě silná. Po více jak hodině strávené okukováním, chceme sejít dolů a jít na recepci, avšak první kdo schází dolů před hromadou odpadků, dělící nás mezi mezipatrem a halou spatřuje modré majáky, proto všichny skáčeme po odpadcích bez jakéhokoli náznaku bezpečnosti a stejnou cestou prcháme pryč. Dostat se stejnou cestou do svahu je téměř nemožné, proto běžíme skrze minimálně dvou metrovou díru v polě u sousedů a hurá pryč. Sám jsem rád, že jsem toto hororové místo navštívil a rozhodně bych jej doporučil po stránce materiální, protože mě je jasné, že kdo je více zběhlý, tak by pořídil mraky mnohokrát zajímavějších fotek, ale pokud vezmu v potaz nebezpečí, o kterých jsme věděli, na které upozornil jeden ze zdejších uživatelů, kdy na něj asi před třemi lety vyběhl nahý bezdomovec se psem, tak musím říci, držte se spíše dál. Staticky si dovolím říct je budovsa bezpečná, ale potkat narkomana pod silným vlivem navykové látky asi nikdo z ná nechce a zde je výskyt těchto individuií si dovolím říci značně vyšší, jak v jiných urbexových lokalitách.

AwX_CZ

Re: HOTEL Vaníček, špína a injekční stříkačky

Příspěvekod AwX_CZ » pon 08. kvě 2017 18:44:56

:nice:

Rendy
Administrátor

Příspěvekod Rendy » pon 08. kvě 2017 21:07:04

Jo, nahý bezdomovec mě děsí ještě teď :D hotel chátrá hlavně kvůli tomu, že ho syn majitele prodal na zfalšovanou plnou moc a další majitelé se ho rozhodli zničit, aby ho původní majitel nechtěl zpět, to tak nějak ve zkratce.
Osobně celkem obdivuji odvahu tam lézt, když jsem tam byl naposledy, tak mě obří smrad vyhnal hned u okna, upřímnou soustrast sousedům a policajtům co to tam řeší.
A díky za s aktuální report! :nice:
Obrázek
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

FilipCZ

Příspěvekod FilipCZ » úte 09. kvě 2017 15:52:56

Youtubeři z TVTWIXX v tomhle hotýlku taky natočili zajímavé video, doporučuji se podívat: https://www.youtube.com/watch?v=eKYRoLor9Es

Rendy
Administrátor

Příspěvekod Rendy » stř 10. kvě 2017 21:47:59

Boha, co to je za kokoty? Snad radši ani nekomentovat, svět se v prdel obrací, jestli tahle hovádka mají takovou sledovanost. A ještě jim k tomu poslouží moje fotky, to bych blil velebnosti...
Obrázek
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

degon
Kontaktovat uživatele:

Příspěvekod degon » sob 13. kvě 2017 13:00:06

:nice:
Moje dosavadní galerie naštivených budov https://www.flickr.com/photos/147263367@N03/albums

Simmie

Příspěvekod Simmie » sob 13. kvě 2017 20:07:49

Rendy píše:Boha, co to je za kokoty? Snad radši ani nekomentovat, svět se v prdel obrací, jestli tahle hovádka mají takovou sledovanost. A ještě jim k tomu poslouží moje fotky, to bych blil velebnosti...

To je tak no... čím větší ze sebe děláš hovádko, tím jsi známější :D já osobně jen slyším TvTwixx a už se mi dělá šoufl.

FilipCZ

Příspěvekod FilipCZ » pon 15. kvě 2017 20:13:44

Omlouvám se Rendymu a všem diskutujícím, jestli můj komentář vyzněl jako propagace Twixxáků. Opak je pravdou, záběry aktuálního stavu hotelu, které tam pořídili se mi líbily, tak jsem sem hodil odkaz.

Je pravda, že ty jejich úvodní snímky "z dřívějška" jsem tu na fóru už kdysi viděl, ale na druhou stranu, těch pár starých snímků koluje celým internetem už hodně dlouho.

dodominator

Příspěvekod dodominator » pon 15. kvě 2017 20:21:33

FilipCZ píše:Omlouvám se Rendymu a všem diskutujícím, jestli můj komentář vyzněl jako propagace Twixxáků. Opak je pravdou, záběry aktuálního stavu hotelu, které tam pořídili se mi líbily, tak jsem sem hodil odkaz.

Je pravda, že ty jejich úvodní snímky "z dřívějška" jsem tu na fóru už kdysi viděl, ale na druhou stranu, těch pár starých snímků koluje celým internetem už hodně dlouho.

Příště si to radši nech pro sebe je lepší být ve slepé nevědomosti jelikož tihle hosanci jsou naprostá hovada a myslím že spíš urbexu škodí pac veřejně ty lokace zveřejňují je pravda že Vaníček je propalenej ale radši bych byl kdyby si to každý nechal pro sebe. Oni nerozumí té naší zálibě jako já nerozumím té jejich.
Nikdo nepřežije věčně.

F..l

Příspěvekod F..l » úte 23. kvě 2017 20:59:29

Bože tihle youtubeři, akorát propalujou místa kokoti, přísavky, co se lepěj na cokoli, co vypadá zajímavě a mohli si na tom trošku vydělat, je jim jedno, že díky nim se na daný místo sletí roj jejich stejně tupejch sledovačů a celý místo dojebou uplně, škoda mluvit :/

Zpět na „Objevil jsem lokalitu!“