Praha a Střední Čechy

Ve dvou se to lépe prozkoumává
MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod MJJ » stř 31. pro 2014 6:09:41

Hlásím se. Ovšem v naší malé ČR je potřeba jezdit daleko, aby člověk viděl něco zajímavého. Osobně mám v merku noční tripy Cínový důl Rolava a opuštěný statek v lesích sériového vraha Roubala Pohádka.

MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod MJJ » stř 31. pro 2014 6:31:09

Jinak zde je to jen pro registrované, tak si troufnu sem hodit jeden tip na lokalitu, abych také něčím přispěl. Vím že dle kodexu se místa nemají sdělovat, ale zde v registrované sekci se doufám žádní vandalové, sprejeři a magneti nevyskytují. Jde o kasárnu Bílý Vrch / VU 3513, je vidět při cestě po dálnici z Mladé Boleslavi do Prahy, a to na kopci před Černým Mostem po levé ruce - na druhé straně, než jsou Radonice. Je to oplocený na pohled opuštěný areál, před ním u příjezdové cesty stojí takový nový žlutý barák, snad nějaká zkušebna materiálů. Je tam monstrózní nedokončený ŽB skelet s jedním patrem pod úrovní terénu, pár menších budov, pak jakási administrativní budova s prý podzemní diskotékou pro důstojníky (tam jsem se nedostal) a za ní je jakýsi sklad, který je používaný (!). Takže opatrně, ať Vás tam někdo nelapí jako loupežníky.

Uživatelský avatar
Sidheag
Příspěvky: 2
Registrován: úte 30. pro 2014 16:56:40

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Sidheag » stř 31. pro 2014 10:46:07

Mně by nevadilo dojet někam dál, ale bohužel neřídím, takže se ráda přidám k někomu s autem :D jsem pro každé dobrodružství! Kdyžtak SZ :)

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Barrandoff » pon 05. led 2015 15:32:47

MJJ píše:Hlásím se. Ovšem v naší malé ČR je potřeba jezdit daleko, aby člověk viděl něco zajímavého. Osobně mám v merku noční tripy Cínový důl Rolava a opuštěný statek v lesích sériového vraha Roubala Pohádka.

Co všecko je qidění na Rolavě? Jen nadzemní skelety anebo se dá nějak protáhnout i pod zem? V únoru budu na dovolené v Kruškách a Rolava je jeden z cílů.

MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod MJJ » pon 05. led 2015 19:00:42

Barrandoff píše:
MJJ píše:Hlásím se. Ovšem v naší malé ČR je potřeba jezdit daleko, aby člověk viděl něco zajímavého. Osobně mám v merku noční tripy Cínový důl Rolava a opuštěný statek v lesích sériového vraha Roubala Pohádka.

Co všecko je qidění na Rolavě? Jen nadzemní skelety anebo se dá nějak protáhnout i pod zem? V únoru budu na dovolené v Kruškách a Rolava je jeden z cílů.


Nevím přesně, chce to projet pár galerií těch, co už tam byli. A podle těch je tam občas nějaký sklípek, semtam podzemní místnost atd., ale žádné rozsáhlé prostory se nekonají, důl jako takový je zasypaný. Bohužel... :wall: To v takovém jůesej, to je jiná káva

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod katka920 » pon 05. led 2015 20:05:05

Roubalova Pohádka je úplně zničená :( Někdy předloni tam hořelo a těď to někdo asi rozebírá na cihly. Byla jsem tam v létě a fakt tam nic není. Holé zdi, spousta bordelu, seno na půdě. Ale je odtama pěkný výhled
Zde jsou fotky http://urbex.cz/forum/viewtopic.php?f=12&t=360

MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod MJJ » úte 06. led 2015 17:56:56

V týdnu pojedu přes Prahu do Mostu a zpět, neměl byste pro mne někdo zajímavý tip, kde se na chvíli zastavit / kam vlézt? Z dálnice na Most sjedu u Litoměřic, ale v Richardu, Veveří i Albisu jsem bohužel už byl.

Občas takhle někam pro něco jedu po republice, tak se to snažím vždy využít. Posledně jsem byl za Plzní, a při návratu domů jsem spatřil sjezd z dálnice na Ejpovice vzdálené pár km. Né vždy mám ale takovouhle kliku.

Díky za případné tipy.

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod F..l » ned 25. led 2015 21:09:40

Někdo někam tento týden? Nejlíp asi ve čtvrtek nebo kdybych přijel dřív, tak i úterý by bylo možný :)

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Pohlovka » pon 26. led 2015 12:47:29

Jo do Roubalovo pohádky jsem se také chystala, i na přespání, ale potom co jsem viděla v jakém je to stavu, asi ani o to nestojím, kamarád tam byl před pár lety a to ještě za něco stálo. Spali tam a říkal, že to byl fakt zážitek. Byli pěkný podělaný. Ale teď....možná tak po cestě někam ..vyfotit jako zajímavost.

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod katka920 » pon 26. led 2015 13:49:05

Je to vážně ruina... a moc po cestě to taky není. Vede tam taká rozbitá lesní cesta, pro auto s nízkým podvozkem nic dobrýho. Procházka ale pěkná, je tam krásný výhled...

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Pohlovka » pon 26. led 2015 15:17:26

Znám ještě jeden takový vraždící dům, který ruina není, teď si nevzpomenu na město, našla jsem v Enigmě, v tom domě se stalo několik vražd za několik generací, mám pocit, že je to vysočina.
A vypadá opuštěně do teď, ale nejspíš zajištěné, těžko říct, u nikoho jsem ho zatím neviděla.

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod katka920 » pon 26. led 2015 17:15:16

Takhle býval nedaleko od Pohádky Rajský mlýn, kde vyvraždili polovinu rodiny. A byl moc pěkný, ale loni v létě ho nechal zbořit majitel pozemku. Postavil si tam nový dům :(

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Pohlovka » pon 26. led 2015 19:13:50

Katka920 : Je to prokletý dům v Otíně, říká ti to něco? To by mi zajímalo jestli je přístupný :-)

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod katka920 » pon 26. led 2015 20:50:01

Nene, to neznám...

Uživatelský avatar
Desp
Příspěvky: 64
Registrován: stř 28. led 2015 2:12:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Desp » čtv 29. led 2015 15:02:03

V Neděli 1.2.2015 cca v 16 hodin vyrážím z Prahy směr Litoměřicko, na plánu bude Albis, staré Litoměřické chodby, historická kanalizace. Ještě chceme omrknout jeden starý,propadlý přístup zřejmně do podzemí které je nějak spajto s hradem Kamýk, případně pár sklepů v Gabově dvoře co je naproti Pfaffenhofu. Možná toho bude ještě více, zámek Encovany když bude čas a dále. Kdyby měl někdo zájem 1-2 místa budou volná.

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Pohlovka » čtv 29. led 2015 16:39:14

Desp píše:V Neděli 1.2.2015 cca v 16 hodin vyrážím z Prahy směr Litoměřicko, na plánu bude Albis, staré Litoměřické chodby, historická kanalizace. Ještě chceme omrknout jeden starý,propadlý přístup zřejmně do podzemí které je nějak spajto s hradem Kamýk, případně pár sklepů v Gabově dvoře co je naproti Pfaffenhofu. Možná toho bude ještě více, zámek Encovany když bude čas a dále. Kdyby měl někdo zájem 1-2 místa budou volná.



Super 8-)
My se tam chystáme o týden později, budeš mít pak někde fotky ? Ráda zkouknu :-)

Uživatelský avatar
Desp
Příspěvky: 64
Registrován: stř 28. led 2015 2:12:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Desp » čtv 29. led 2015 23:02:07

Kam se přesně chystáte ?:) Uvidíme jeslti něco uvolním, pokud bude přát světlo a fotografie se povedou, určitě něco hodím na stránky na FB. Zřejmně pojedeme o něco dříve než se plánovalo, nakonec budem asi kopat nějaké jámy vzhledem k závalu, což se nejdříve neplánovalo :D. Každpádně se určitě pochlubte vy pak s tím příštím týdnem :).

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Pohlovka » čtv 29. led 2015 23:47:50

Desp píše:Kam se přesně chystáte ?:) Uvidíme jeslti něco uvolním, pokud bude přát světlo a fotografie se povedou, určitě něco hodím na stránky na FB. Zřejmně pojedeme o něco dříve než se plánovalo, nakonec budem asi kopat nějaké jámy vzhledem k závalu, což se nejdříve neplánovalo :D. Každpádně se určitě pochlubte vy pak s tím příštím týdnem :).


My jdeme do Richardu :) Albis je jasnej taky a pak někde budu brouzdat okolím, budu tam asi týden, takže to bude tisíce fotek :mrgreen:
jámy? závaly? Hlavně nekopejte to do Ríši, ten by vám ten kopanec vrátil :D
Tak budu určitě sledovat. Do Albis lezl dneska kolega, snad pochodil v dobrém .....

Uživatelský avatar
Desp
Příspěvky: 64
Registrován: stř 28. led 2015 2:12:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Desp » pát 30. led 2015 1:13:50

Richard ne, jen víme o jednom propadu u hradu Kamýk, třeba tam nikdo těch 500-600 let nebyl... Za pokus to stojí :). No my budem dávat možná i Richard, ale je lepší si počkat až to všechno více zmrzne, tohle bude o hubu dost... :/

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Praha a Střední Čechy

Příspěvekod Pohlovka » pát 30. led 2015 9:45:42

O hubu je to pořád, je jedno jestli je mráz nebo ne :-D s tím se tam leze. Já se nebojím, my jdeme s Romanem G., pokud víš o koho jde :-)
Tak ten Kamýk je zajímavý, to dej určitě echo jak jste dopadli, mám ráda podzemí :-)


Zpět na „Hledám parťáka / Plánuji výpravu“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 11 hostů