Urbex v médiích

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Pohlovka » pát 10. dub 2015 9:43:52

Desp píše:Toho strejdu Adolfa dneska vidim už asi po desátý :mrgreen: .


Já vím, že chceš ten poklad a nedá ti to spát furt musíš na strejdu koukat, nedá ti to co :lol:

Uživatelský avatar
Desp
Příspěvky: 64
Registrován: stř 28. led 2015 2:12:59
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Desp » sob 11. dub 2015 4:36:01

Pohlovka píše:
Desp píše:Toho strejdu Adolfa dneska vidim už asi po desátý :mrgreen: .


Já vím, že chceš ten poklad a nedá ti to spát furt musíš na strejdu koukat, nedá ti to co :lol:



Počkej až to ten poklad vykopu i s jeho mumií, tu si pak doma vystavim a poklad pujde na samý skvělý věci, hlavně na podporu urbexu :D ! Protože určitě neumřel podle oificiální verze, ale odjel do Brazílie nebo odletěl na odvrácenou stranu měsíce a nebo se prostě zazdil i s jantarovou komnatou Horní Libchavě. Ta poslední možnost je každopádně nepravděpodobnější :D.

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Pohlovka » sob 11. dub 2015 14:52:38

Desp píše:
Pohlovka píše:
Desp píše:Toho strejdu Adolfa dneska vidim už asi po desátý :mrgreen: .


Já vím, že chceš ten poklad a nedá ti to spát furt musíš na strejdu koukat, nedá ti to co :lol:



Počkej až to ten poklad vykopu i s jeho mumií, tu si pak doma vystavim a poklad pujde na samý skvělý věci, hlavně na podporu urbexu :D ! Protože určitě neumřel podle oificiální verze, ale odjel do Brazílie nebo odletěl na odvrácenou stranu měsíce a nebo se prostě zazdil i s jantarovou komnatou Horní Libchavě. Ta poslední možnost je každopádně nepravděpodobnější :D.


Tu mumii doma mít nebudeš to ti garantuju už teď!!! :grr: :lol:
A jinak nečti tolik ty konspirační teorie, strejda Adolf je už dávno na prach a čas :lol:
A jestli tady je nějaký poklad ? Věř mi ten chlap to má beztak hlídaný vzhledem k tomu, že dal vše do novin a má tam nějaký cennosti, to bude nějaká past :lol:

sth
Příspěvky: 104
Registrován: pon 09. čer 2014 16:47:18

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod sth » pon 20. dub 2015 18:48:51


Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » pon 31. srp 2015 7:19:53

Nejnovější článek plný klasického novinářského blití o urbexu. Alespoň je krásně vidět k čemu dnešní novinařina v hlavních médiích je. Jen chrlit stále stejná hesla, hlavně že je o čem psát. Navíc článek plný polopravd, například u zámku rozhodně nebylo motivem záchrany zveřejnění fotek někde na fb, jak se může po přečtení zdát, ale protože se tak majitel prostě rozhodl, aniž by možná věděl, že mu to tam někdo pofotil :) jestli má někdo sen mít článek, pečlivě zvažte kde a jestli vůbec, sám jsem si to jednou v čt1 okusil a přijde mi to naprosto k ničemu.

http://budejovice.idnes.cz/studentka-fo ... ntent=main

Tapatalkuji
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Snowman
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. led 2015 19:45:17

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Snowman » pon 31. srp 2015 11:15:08

Nechápal jsem, nechápu, nepochopím. Všichni nadávají, že se tomu věnuje každý a že je to čím dál rozšířenější a pak se tu objeví desítky článků o Urbexu?

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » pon 31. srp 2015 11:33:51

No právě, novináři hledají o čem by psali, tohle je pro ně novinka, tak hurá o tom napsat aspoň dvacet článků o jednom a tom samém, i tu se jede kvantita nad kvalitou.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod F..l » pon 31. srp 2015 11:40:53

No ne, pohlovka :-O tu jsem tady dlouho neviděl :-O ...
Článek hezky napsanej, nicméně můj názor je stále stejnej, neměnej - čím míň se o tom bude kdekoli psát, tím to bude víc ochráněno před mainstreamem, tím líp pro ty stavby.. Aneb znuděná počítačová mládež hledající dobrodružství do tohodle sportu prostě nepatří..

Snowman
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. led 2015 19:45:17

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Snowman » pon 31. srp 2015 11:51:59

Spíš mi jde o to, že ti lidi poskytují z rozhovory. Kdyby nikdo nechtěl dělat ty rozhovory, tak nejsou články a nic se nevydává. Já jen přemýšlím, zda nadávají i ti, kteří ty rozhovory poskytují.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » pon 31. srp 2015 12:27:22

Však, já si to testnul na vlastní kůži jak jsem psal a už netřeba, této zálibě tyhle články o ničem ničím neprospějí, jen nalákají další lidi, že je to hrozně cool záležitost. Ať si píšou a natáčí kraviny o jiných věcech, třeba o.... :D :eeee:

11896089_520636861435467_6544468024591308648_n.jpg
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Pertla » pon 31. srp 2015 13:11:30

Rendy píše:Nejnovější článek plný klasického novinářského blití o urbexu. Alespoň je krásně vidět k čemu dnešní novinařina v hlavních médiích je. Jen chrlit stále stejná hesla, hlavně že je o čem psát. Navíc článek plný polopravd, například u zámku rozhodně nebylo motivem záchrany zveřejnění fotek někde na fb, jak se může po přečtení zdát, ale protože se tak majitel prostě rozhodl, aniž by možná věděl, že mu to tam někdo pofotil :) jestli má někdo sen mít článek, pečlivě zvažte kde a jestli vůbec, sám jsem si to jednou v čt1 okusil a přijde mi to naprosto k ničemu.

http://budejovice.idnes.cz/studentka-fo ... ntent=main

Tapatalkuji

Fotky děsný, půlka z nich z fungující slévárny ... to je moc fajn. Senzace nadevše. Bára mi třeba zase udělá komix..

Snowman
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. led 2015 19:45:17

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Snowman » pon 31. srp 2015 15:58:16

Na jednu stranu ano, chápu, je fajn být zmíněn v médiích popřípadě mít vlastní článek. Ale ať tu ti lidi nenadávají, že urbexu se věnuje každý a že se ten fenomén rozšiřuje i tam kam by úplně neměl.

Uživatelský avatar
Worm
Příspěvky: 83
Registrován: čtv 23. dub 2015 10:31:03
Bydliště: Chomutov

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Worm » úte 01. zář 2015 6:02:18

Rendy píše:Však, já si to testnul na vlastní kůži jak jsem psal a už netřeba, této zálibě tyhle články o ničem ničím neprospějí, jen nalákají další lidi, že je to hrozně cool záležitost. Ať si píšou a natáčí kraviny o jiných věcech, třeba o.... :D :eeee:

11896089_520636861435467_6544468024591308648_n.jpg


Právě jsem se polil kafem :D díky :D že já ráno vždycky snídám u fóra :)
Urbex otvírá dveře do minulostiImage

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod F..l » úte 01. zář 2015 10:00:00

Snowman má pravdu :)
Ono je pravda, že když se naskytne příležitost být slavný, je těžký odmítnout, ale pokud člověk za něco bojuje a má nějakej názor, tak by měl odolat i takovýmu pokušení :P

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Theya » úte 01. zář 2015 10:24:53

F..l píše:Snowman má pravdu :)
Ono je pravda, že když se naskytne příležitost být slavný, je těžký odmítnout, ale pokud člověk za něco bojuje a má nějakej názor, tak by měl odolat i takovýmu pokušení :P


Já to třeba beru tak, že díky médiím lze upozornit na celou problematiku chátrání staveb – třeba kdyby nebyly články o Kyselce a média to nepropraly, asi by se do oprav nikdo nepustil. Ale samozřejmě jde o to, jak který novinář rozhovor vede, většinou se tohle téma nebere jako problematika, ale jako senzace, což je k ničemu.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » úte 01. zář 2015 10:36:38

Přesně tak, kvalitní sem tam článek ničemu nevadí, naopak může být ku prospěchu, každopádně já narážím na hlcení články...tohle je pepa, dělá urbex, zanech pouze stopy, ukaž fotky, hustý co?....to je naprosto k ničemu, bohužel je to dnešní novinařina.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Snowman
Příspěvky: 5
Registrován: úte 20. led 2015 19:45:17

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Snowman » úte 01. zář 2015 13:26:14

Já to třeba beru tak, že díky médiím lze upozornit na celou problematiku chátrání staveb – třeba kdyby nebyly články o Kyselce a média to nepropraly, asi by se do oprav nikdo nepustil. Ale samozřejmě jde o to, jak který novinář rozhovor vede, většinou se tohle téma nebere jako problematika, ale jako senzace, což je k ničemu


Ano, také je to jeden z efektů těchto článků. Ale mnohem více to má za následek "zvědavost" spousty lidí tyto opuštěné stavby vyhledávat.

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod katka920 » úte 01. zář 2015 14:02:16

Články špatný nejsou... kolikrát pomáhají vyvracet jakési mýty (např. že se někam vloupáme, něco odnesem, že prostě škodíme). Ten článek je dost špatně napsaný. Nemyslím teď korespondenta (aby někdo zas nezačal držkovat, že se povyšuju). Myslím slečnu nebo paní autorku článku. Ta evidentně nevěděla, co chce sdělit. Jen prostě chtěla napsat o urbexu, protože to slovíčko někde zaslechla. Člověk neví, jestli je to rozhovor, story, feature, životopisný medailon, názor... a jak je takovým pravidlem zase žurnalistiky: článek by měl být objevný. Což není. Kromě objevení slečny Pohlovky se tam člověk nedočte nic zásadního nebo objevného...
Když ono v létě celkově není co točit a o čem psát... u nás v redakci se taky lidi zabývaj kravinama, jen aby bylo co vysílat :D

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » úte 01. zář 2015 14:19:28

Tak psát by se o něčem podstatném dalo podle mě celý rok, ale muselo by se tomu věnovat trochu toho času, nebylo by to hned a to už zavání prací no :) občas mi přijde, že novináři hlavně čekají na to až se někdo někde brutálně vyseká na kole, v autě, což je taková ta rychlá bombice kam stačí jen přijet, udělat foto, napsat dva řádky a jet na kafe, pro dnešek splněno :D :P no ale napravovat tu ještě tyhle fachmany nehodlám :D ale snad je na tyhle články přestane urbex bavit.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Pertla » úte 01. zář 2015 14:48:48

Tak, všichni řeknou že nic neodnáší, nic nepřemisťují, jen si fotí ... funkční areály jsou opuštěné a všechno je boží až za kopec. Ale chápu že tak to zní hezčejš, tak proč lžou? Třeba naše půllitrová královna?

Pac a pusu, sluníčko v duši.


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů