Koho jste kde potkali?

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod Lexx » úte 24. bře 2015 23:36:10

Zajímavej zážitek :nice: Kdo by to byl čekal, že jeden ze soudruhů se nakonec tak nadchne, že do toho půjde s vámi :lol:

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod katka920 » stř 25. bře 2015 19:02:51

Jeee, to je pěkný, skoro na povídku :D

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod Pohlovka » čtv 23. dub 2015 15:28:40

Tak už i na mne došlo. Jsem si říkala, že se mi to do teď vyhýbalo a nechápala jsem jak někoho můžou chytit, dokud jsme neuspořádali trip do Germánska :lol: už to, že jsme jeli dvěma auty a v 8 lidech zavánělo průserem, ale byli jsme rozhodnuti postavit se výzvě.
Jako první návštěvu jsme zvolili nechvalně známou prokletou nemocnici v Pirně, už to pozorovat 8 lidí jak leze přes plot za bílého dne na rušné ulici bylo vcelku sranda, postavit se do hloučku na ulici a po jednom postupně mizet, nás někdo pozorovat :lol: Při naší smůle naproti se staví nějaký objekt, takže spoustu dělníků, ano i v sobotu a bohužel měli i svá auto zaparkována u nemocnice. No nevadí, dovnitř jsme se dostali všichni, nastal rychlé přesunováno po objektu, ale moc nenápadně nám to nešlo. Nakonec přiběhli kluci, po nějaké chvíli, že holky odchytily u vstupu do márnice, kde na ně řvala rozčílená paní z okna s policisty na drátě. Děvčata se jí snažily vysvětlit, že jsme fotografové. Tuto story by asi lépe zvládla Theya, já tam nebyla, každopádně my po zjištění rychle utíkali směr márnice také ať ještě rychle vyfotíme pitevnu, nepovedlo se, všichni jsme se shodli, že policisté můžou být na cestě a už nás možná odchytí u vchodu.
No a jak to dopadlo ? Všichni jsme přelezli zeď kde stála naproti paní, no její výraz, k nezaplacení, policie nikde. Štěstí , ale netrvalo dlouho .....
Naposledy upravil(a) Pohlovka dne čtv 23. dub 2015 17:17:25, celkem upraveno 1 x.

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod Pohlovka » čtv 23. dub 2015 15:37:13

A smůla dne pokračovala dále, v nedalekém loveckém zámečku, který je značně uvnitř zdemolovaný, jsme nejspíš vyrušili partičku pubertálních smradů, která si tam chodí hrát, s děvčaty jsme vylezly ven jim vstříc, chlapci před námi utekly s klacky v ruce, zasmály jsme se a šly si zkoumat dál. Najednou vidíme, že klucí se schovali za keře kousek od nás a vykukují po nás v tu chvíli se za námi objevilo policejní auto, říkám si "ty smradi"!! No už při příjezdu se policista smál, jeho kolegyně moc ne. Řekl nám, že to, že tam lezou děti je normální, ale my jsme na soukromém pozemku a nemáme tam co dělat, pak nám zkontroloval občanky a zazněla věta, že chce vidět foťák despa, no já se lekla, že nastane mazání karty, a ono prd, ještě pochválil krásné fotky, slušně nás pozdravil a zamával a odjel :lol: smradi v nedohlednu, pomsta se nekonala .... :lol:
10828129_1468707323419668_2592849538591909629_o.jpg


Ten den nás vyhmátli lidé snad v každým objektu, občas se to povede, ale vše dobře dopadlo :mrgreen: nejvíc by mne tedy naštvalo dostat pokutu za vstup do objektu, který ani za to nestál :wall:

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod Pertla » čtv 23. dub 2015 17:04:28

Koukl jsem na to video a říkám si …. Cože? Banda lidí zamteně pobíhá po baráku a řve jak kdyby je honila zásahovka.
Omlouvám se že jsem nedocenil obsahovou kvalitu, ale tohle není ani na chlubení ….

Uživatelský avatar
granda23
Příspěvky: 49
Registrován: pát 01. kvě 2015 21:13:25
Bydliště: OSTRAVA

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod granda23 » ned 03. kvě 2015 12:14:47

Přihodím taky jednu povídku z Milovic

Jednou se takhle vydám stopem z Ostravy do bájných Milovic. Bohužel dojiždím kolem 23:00 a pešky sem to měl asi ješte hodinku. Na mistě jsem si tedy našel hezký placek o kterém sem si myslel že jde o old parkoviště rozbalím stan udělám si večerní čajík a přespávám s klidem do rána bíleho. Sotva se začlo rozednívat slyším buracet nejaké přibližovadlo vylezám tedy rozespaly ze stanu a jsem konfrontován nějakým majitelem nebo snad securitákem že jestli jsem tak trochu vpořádku že jsem si postavil stan na letišti které je normálně v provozu. Celkově s ním nebyla normální řeč vypadal na naký zeleny mozek cely v digital maskačich a litaly mu až sliny od pusy vztekem. Bylo mi jasné že idiot jsem já ale i tak z něj nakonec vypadlo že dnes nic neletá takže mám štěstí. Inu po menším vysvětlení tedy proč tam jsem a pod mi řekl že tam celkově nemá nikdo co dělat ať se sbalím a jdu do ...... . Nejel jsem takovou dálku abych se zase vracel takže rychle zbalit krosnu schovat do houští a šel jsem na dobrodrůžo. Potkal jsem ho asi ještě 10 kraá projižděl vždy okolo na čtyřkolce ale to jsem se vždy dobře ukryl do budov. Asi upozorňovat na něj by bylo produktivní v té době kdy Milovice ještě stály ale i tak se podělím o zkušenost :cool:

DSC_6478.JPG
rano raníčko

HrobnikJouda
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. úno 2015 21:51:26

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod HrobnikJouda » ned 03. kvě 2015 22:59:39

Já jsem měl tento týden konfrontace s policií či ochrankou v továrně Avii v Praze-Letňanech když jsem vlezl dovnitř děravým plotem od čakovického nádraží, ani o tom majitel ani ochranka neví a směrem k jídelně mně zastavil hlídač a tak mně normálně odvedl na vrátnici a zapsal si údaje do občanky. Dnes zase v loděnici v Mělníku jsem prošel halu, která je od silnice jen kousek a je zpustlá a viděli mně snad dva mladí policisté. Taky mně našli, ale jen říkali, že je to tu nebezpečné, že bych se tu neměl pohybovat a zkontrolovali občanku a mohl jsem stejně hledat dál a tak jsem nehledal a pospíchal jsem do opuštěné jídelny v Letově...

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod F..l » úte 05. kvě 2015 19:52:55

Kde je jaký video se zásahovkou? :o

Granda: To si mě docela pobavil, asi docela chápu, že mu sliny lítaly od pusy, když tě tam ráno viděl na ranveji :lol: Jinak teda ty si stavíš stan na betonu? :?

Hrobník: Nekecej, na těch letňanech jsme taky byli, areál je normálně používanej, lezli jsme tam a už se stmívalo, vylejzali jsme za tmy a někde se stále svítilo, jsou tam i alarmy, rád bych se tam mrknul i za světla, ale nikdy jsme se tam už nedostali, právě jsem si říkal, že bych zkusil tam nakráčet přes bránu, ale jak tak vidim, tak to by asi nefungovalo :?

sth
Příspěvky: 104
Registrován: pon 09. čer 2014 16:47:18

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod sth » pát 08. kvě 2015 18:48:41

No pěkný story :mrgreen: :mrgreen:
To video se zásahovkou mě taky zajímá :shock:

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod Balwan » ned 10. kvě 2015 21:54:30

Na tu Avii jsem koukal jednou za šera z vlaku a usoudil jsem, že to na průzkum asi moc není, také se tam v té nejbližší hale k nádraží svítilo...

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod Rendy » ned 10. kvě 2015 23:21:30

Avii mám přímo u garáže a popravdě mě ani nikdy nějak nenapadlo tam lézt :D on je to takový areál jeden otazník, je tam spousta firem, ale je možné, že nějaké haly jsou nepoužívané, zkusím to tam kdyžtak omrknout :)

Tapatalkuji
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod F..l » pon 11. kvě 2015 19:23:56

Nějakou nepoužívanou halu tam najdeš, ale někde jsem se dočetl, že to pronajímaj filmařům, tak tam bacha ;) ..
Jinak se tam svítí dost a aut tam jezdí taky mraky .. Podobný jak hradecký ČKD, prostě areál, kde přežívaj menší firmy ..

HrobnikJouda
Příspěvky: 17
Registrován: pát 13. úno 2015 21:51:26

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod HrobnikJouda » stř 20. kvě 2015 13:49:50

Oni to budou bourat ty haly a je to již částečně ztrhlé. Jsou tam LS i CO kryty...

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod Rendy » ned 21. čer 2015 20:43:58

Občas je třeba brát cedulky "Objekt střežen psy" zcela vážně :D vše nakonec v pohodě, v klidu se pohovořilo s ostrahou a jelo se dál :cool:

10299940_10205635121948794_980786269970098077_n.jpg
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

sth
Příspěvky: 104
Registrován: pon 09. čer 2014 16:47:18

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod sth » ned 21. čer 2015 21:59:28

Ale tenhle zrovna vypadal mile! :D

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Setkání s Policií a majitelem objektu

Příspěvekod Barrandoff » pon 22. čer 2015 10:09:14

Zrovna včera jsem prolézal jeden opuštěný cukrovar, který měl kolem areálu všude cedule Soukromý pozemek, objekt střežen psy. Dvě budovy byly rekonstruované a i uvnitř oddělené plotem od zbytku areálu, tak jsem to risknul, že když tam nějaký hafan bude, tak jen v té rekonstruované části. Nakonec jsem na žádného pséka nenarazil, ale donutilo mne to trochu si pozjistit, co na to říká zákon.
Co jsem prošel pár kynologických fór, tak kupodivu zákon hlídacím pejskům vůbec nepřeje. V podstatě pokud pes jakkoliv zraní nezvaného návštěvníka, tak majitel psa je z obliga pouze tehdy, pokud návštěvník:
- prokazatelně fyzicky napadl či hrozil fyzickým napadením někomu jinému
- nebo se vloupal do uzavřeného prostoru (to by byl pravděpodobně i Rendyho případ :) ), přičemž přelezení plotu nebo branky údajně nestačí.
Aspoň trochu mne to uklidnilo, že spousta cedulí Objekt střežen psy bude jen pro zastrašení publika, a když už tam pes bude, tak jen proto, aby štěkotem přivolal hlídače. Jasně, vždycky se může najít rebel, který na zákony kašle, a nechá si na pozemku volně pobíhat agresivního vlčáka, ale takový člověk obvykle nebude vlastnit starou fabriku nebo zámek.

Honza
Příspěvky: 23
Registrován: sob 21. pro 2013 22:37:50
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Honza » pát 26. čer 2015 0:14:41

Zákon nezákon, když tě porafá psisko a nedejbože vážněji zraní, co si vemeš na majiteli? A bude ti to k něčemu, když nebudeš mít zdraví? Případy napadení psem se vyskytujou, a to i na veřejných prostranstvích, zejména vůči dětem. Hlídací psi však bývají obvykle ještě drsnější, protože na člověku poznají, že je nezvaný...

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Barrandoff » pát 26. čer 2015 8:39:20

Tak hlavně, hlídací pes není zabiják. Hlídací psi jsou vycvičeni k tomu, aby
1. štěkáním zastrašili nezvaného návštěvníka
2. přivolali hlídače
Nevím o žádném případu, že by hlídací pes někoho zranil vážněji, než že ho kousnul do nohy/ruky. Ano, bolí to*, půjdu s tím k doktorovi, ale pořád je to menší zranění, než kdybych např. šlápnul v opuštěné fabrice na trčící hřebík. Mluvím samozřejmě o dospělém člověku, ne o dítěti.
Jinak, na otázku, co si vezmu na majiteli: lze na něm vysoudit bolestné a mnohokrát se to už stalo.

* mám jednu zkušenost, když jsem šel po kolejích kolem baráku s neoplocenou zahradou, odkud na mně vystartoval neuvázaný německý ovčák. Majitel se hrozně divil, co je špatně, přestože trať nevedla přes jeho pozemek. Pak mi místní řekli, že to je známý ožrala, který stejně neví která bije.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Rendy » pon 29. čer 2015 9:19:11

Tak jsme včera s Dashou objevili jeden pěkný domeček v Čimelicích hned za městečkem u hlavního tahu, takže přístup celkem pohodový. Pohled oknem naznačoval, že je v něm sice bordel, ale jinak je zařízený. Radost udělalo i to, že okno šlo lehce otevřít. Co nám ale radost neudělalo, že v totálním retro bordelu stálo uprostřed místnosti úplně nové LCD a další elektronika, zřejmě z nějaké čórky a takového majitele tu raději tedy nepotkat, tak jsme se hodně rychle stáhli. No, jak by jste se zachovali v takovém případě vy? To už je možná skoro na anonymní nahlášení ne? :) Každopádně kdo by jel kolem tohoto domku, raději se mu vyhněte ;)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Balwan » pon 29. čer 2015 20:15:53

Barrandoff: Díky za osvětlení, jak je to s těmi psy. Viděl jsem třeba i cedulku "Střeženo volně pobíhajícími psy". Sice nejspíš kec, ale pokoušej to vid. Vlastně proto securitáci chodí obvykle se psem na vodítku a v případě jeho napadnutí ho může tedy pustit no. I když třeba v takové chemičce na Plzeňsku chodí securiták se psem na volno, ale nejspíš ho má dobře vycvičeného.

Rendy: Vzal bych si to LCD a utekl :D ne sranda, samozřejmě bych asi co nejdřív objekt opustil.

Nedávno se mi stala nehezká příhoda, kdy jsem si vyhlédl v severních čechách "opuštěný" domeček a a pak jej jel s kámošem prozkoumat. Lehce otevřené okno zasypané omítkou působilo, že je barák opravdu opuštěný. Za oknem byla halda odpadků, petlahví a ano fakt nekecám, dámských vložek. I přes to jsem se odhodlal to jít prozkoumat. Horko těžko jsem překoval všechen ten bordel a se svou arachnofobií pavučiny natažené přes celou místnost a ocitl jsem se u koupelny. Vana plná plesnivějící stojaté vody působila opět nechutně a jako by pod její hladinou někdo byl. :D Vlezl jsem na chodbičku, kde byla evidentně vyšlapaná a udržovaná cestička mezi všemi těmi odpadky až po schodech nahoru. Všude natahané nové prodlužováky také nedodávaly moc klidu. Po schodech jsem vyšel nahoru k jediným zavřeným dveřím, zastavil jsem se a nevěděl co dělat. Vejít nebo radši odejít. Když už jsem se sem odhodlal, tak jsem dveře pomalu otevřel. No co vám budu povídat, čekal jsem z pozarohu někoho se sekyrou :D přede mnou se objevil stolek s židlí namířenou na funkční televizi s DVD přehrávačem. Bordel byl sice všude, ale bylo jasné, že v něm někdo žije. Vedlejší malá ložnice zapáchala dost silně močůvkou. Nikdy nepochopím v čem všem jsou lidé schopni žít. No moc jsem se tam nerozhlížel, vzal nohy na ramena a snažil se co nejdřív tento humus opustit než někdo příjde. Byl to asi můj nejhorší zážitek a přiznávám, že jsem měl vážně strach. Protože kdyby tam za těmi dveřmi někdo byl, tak o mě musel stoprocentně vědět. To překonávání odpodků nešlo zrovna zvakrát provézt v tichosti. O.o Takže by mě také zajímalo, jak byste se zachovali vy. Jestli byste to už po prostrčení hlavy uzoučkou škvírou v okně vzdali a kdyby ne, tak jestli vzali za kliku a nahlédly do horního pokoje...


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 22 hostů