Koho jste kde potkali?

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Allah
Příspěvky: 6
Registrován: ned 17. dub 2016 18:15:48
Bydliště: Karlovy Vary
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Allah » čtv 19. kvě 2016 14:30:16

Taky že jsem se ho zeptal proč je to v takovém stavu, budova dříve sloužila pro kino hvězdy proto se tak jmenuje barrandov :D zkrátka a jednoduše tam pak už nikdo nejezdil a nebyli peníze...

Nejspíš probírali tu rekonstrukci, protože nám říkal že by se to ještě dalo opravit...

klokan
Příspěvky: 23
Registrován: čtv 23. črc 2015 15:26:29

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod klokan » úte 24. kvě 2016 14:12:39

Měl bych skromný dotaz:

Má někdo aktuální informace o střežení Aglomerace (hrudkovny) Vítkovických železáren?

Rád bych věděl, zda legendy o arménských a jiných hlídačích, pokud vůbec kdy byly, jsou stále platné.... Vítkovice změnily majitele, výkupní ceny oceli se propadly, tak snad......

Ze tří mých návštev se dvě odehrály bez jekékoli pozornosti druhé strany a v klidu (daném mojí hlubokou neznalostí místních poměrů), při třetím jsem s kolegou kvapně prchali před kroky, jimž předcházely zvuky motorů utichlých v blízkosti haly a které nás po značný následný čas provázely...

Uživatelský avatar
JohnyShorty
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30. led 2016 23:12:14

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod JohnyShorty » pon 04. črc 2016 20:54:33

Obnovím trochu téma policie. Zatím jsem neměl tu čest. Jak je to se zápisem do rejstříku? Narazíte na blbce a nevysvětlíte mu, že ty věci v báglu jsou vaše atd. Pak to vniknutí na cizí pozemek... Vždy se snažím vystupovat slušně, ale srážka s blbcem mě stále moc neláká, vzhledem k tomu, že bych měl nastupovat do celkem zodpovědného zaměstnání a s čistým rejstříkem. Vždy jsem vybíral lokality ne moc na očích, a teď mě láká jedna, která je tak nějak na očích pořád. Takže tak trochu střet s příslušníky asi budu malinko očekávat.

Radek
Příspěvky: 63
Registrován: ned 13. zář 2015 17:31:58
Bydliště: České Budějovice

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Radek » pon 04. črc 2016 22:47:50

S policií zatim žádnou zkušenost nemám, ale s hlídačema a majitelem ano.
Hlídače jsem potkal v jednom velkém areálu, kterej je rozprodanej menším firmám. Byl jsem v jedný z posledních opuštěnejch budov a když jsem vycházel, tak si mě všiml hlídač z firmy vedle. Začal na mě okamžitě řvát ať vypadnu, že na mě zavolá policajty. Snažil jsem se mu něco říct, ale neposlouchal a pořád jen řval. Měl jsem s sebou víc vybavení, tak jsem to musel všechno nějak pobrat a vypadnout. Nakonec na mě naštěstí nikoho nezavolal.

S panem majitelem jsem se potkal asi před tejdnem, když jsem se chtěl ještě s kolegou podívat do jednoho domu v centru, protože je kulturní památka, majitel se o něj nestará a památkáč nic neví. Vlezli jsme na lešení a najednou na nás někdo řve. Slezem z lešení jdeme za nim. Říká nám, že je majitel, jelikož už jsem si ho před tim našel, tak jsem věděl, že je to on. Snažili jsme se s nim komunikovat, ale zase bylo jenom: zavolám na vás policajty atd. Už je chtěl volat, ale potom jsem mu vysvětlil, že nemá žádný svědky a v okolí nejsou kamery, takže na nás nic nemá. Nakonec si to rozmyslel a jenom nás seřval.

Uživatelský avatar
Csepi
Příspěvky: 17
Registrován: pon 27. čer 2016 18:59:04
Bydliště: Karlovarský kraj + Aue ( Sachs )
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Csepi » čtv 07. črc 2016 8:45:51

s kamarádem jsem byl na jedný opuštěný firmě , a nějakej dědek od vedle na nás zavolal policii .... Tak přijeli , tak kluci občanky a co tu děláte ? . Kamarád stál čuměl do blba , tak jsem musel mluvit já :D . No , nám se prostě líbí takovýhle opuštěný místa , a chceme si je fotit . On : Jo , aha Ok . A ty občanky ? . Druhej policajt : Vojto neblázni , ty občanky mít nebudou nebo alespoň ten v levo ne ( myslel mě ) . Tak já jsem přikejvnul , že občanku ještě nemám , kamarád jí ukázal , jediný co řekl bylo no jo no , ještě mladedej a blbej . :shock: . Ten první : Mě je celkem jedno co tu děláte , ale až se vám něco stane , tak mě bude jedno , že vaším mámám budu muset říct , že jste idioti co lezli tam kam nemaj a jsou teď v márnici .... :cafe:

Ps.: můj vzrůst je někdy fakt výhoda :D a to , že si holím vousy taky :uf:

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod RayeR » čtv 07. črc 2016 18:21:21

Pamatuju, jak nas kdysi nacapal v jednom arealu nerudnej hlidac, zdrhnout se rychle nedalo, vymluvit si nic nenechal. Tak sme nekladli odpor a vyckali na policii. Probehlo standardni overeni totoznosti, pak nas vyzvali at si nastoupime, vyjeli sme za branu arealu a tam nas pustili at jdeme. Taky nas mohli hodit az na stanici, aby sme to meli bliz domu :)

Uživatelský avatar
JohnyShorty
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30. led 2016 23:12:14

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod JohnyShorty » ned 10. črc 2016 14:18:46

no tak snad dopadnu stejně. Lépe tedy kdyby ne :D

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Barrandoff » ned 10. črc 2016 21:35:54

JohnyShorty: Vniknutí na cizí pozemek je přestupek, tudíž se do žádného rejstříku nepíše, i kdybys nakonec platil pokutu. Stejně jako se do rejstříku nepíšou pokuty za rychlost.

Uživatelský avatar
JohnyShorty
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30. led 2016 23:12:14

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod JohnyShorty » ned 10. črc 2016 21:43:01

Super, to jsem potřeboval vědět. Díky

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Barrandoff » pon 05. zář 2016 22:08:11

Teď o víkendu jsme měli výstup s policajty u šumperské Sanatorky. Nevěda, že o ní je zde už článek z letošního května (tak to dopadá, když sem lezu rovnou přes Nové příspěvky v diskusi :D ), říkal jsem si, že to bude pěkná lokalita na zahřátí po cestě za jesenickým podzemím. Sanatorka je už v hodně dezolátním stavu, elektroinstalace je vytrhaná, takže zapnutá čidla a následný alarm nás docela překvapily :o
Alarm přivolal ochranku, ochranka majitele, majitel městapo, městapo státní policajty a už to jelo. Občanky, nalejvárna o tom, že lézt do soukromého majetku je nečestné a nesportovní a jak je to tam nebezpečné a že majitel ponese odpovědnost za jakýkoliv úraz, který by se nám tam stal. Ale také, že tam přes neustálé zabezpečení tam furt někdo leze a výjezdy tam dělají skoro každý týden.
Zkusil jsem dnes taktiku flegmatického andělíčka – moc toho nenamluvit a všechno odkývat (vyjma průhledně záludné otázky od policajta, zdali jsme při vstupu překonali nějakou překážku :P) Sekuriťák vyhrožoval, že budeme platit jeho výjezd, ovšem na otázku, kolik to obnáší, se různě vykrucoval, takže jsem naznal, že to bude asi jen strašení. Městapák vyhrožoval pokutou až 1000 Kč/osoba, slovíčko „až“ bylo důležité a opět naznačovalo, že chce dělat bububu. Korunu tomu nasadil státní policajt, který tvrdil, že jsme se dopustili trestného činu neoprávněného zásahu do práva k domu, bytu nebo k nebytovému prostoru – takový paragraf opravdu v existuje v trestním zákoně, ale týká se nedovoleného užívání nemovitosti, nikoliv vniknutí. Pak zalezli do auta a nechali o samotě grilovat ve vlastní šťávě. My jsme jim samozřejmě nehodlali kazit hru, takže jsme trpělivě čekali. Po půl hodině nám vrátili občanky, že tedy nám pokutu dávat nebudou a ať vypadneme :D

Takže pro dnešek jen jedna fotka zvenčí
sana2.jpg

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Rendy » pon 05. zář 2016 22:19:51

Hezké :D to jsou manévry panečku. Zrovna u tebe bych měl trochu tušení, jestli tě nebudou považovat za někoho, kdo jde zkontrolovat statiku, adaptaci nové elektrorozvodny apod. :D příště zkus taktiku "co chcete, já tady mám být, jedu v pověření.." :D

Tapatalkuji
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod Barrandoff » úte 06. zář 2016 11:50:39

Vzhledem k tomu, že ihned přijel i majitel (nebo správce, to si už nepamatuji), tak bych mu asi těžko do očí blafoval, že z jeho pověření kontroluji statiku :mrgreen:

AwX_CZ
Příspěvky: 145
Registrován: pon 02. lis 2015 0:16:16
Bydliště: jižní Čechy

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod AwX_CZ » ned 29. led 2017 19:46:40

Včera jsem si odbyl svou premiéru setkání s majitelem. Vyrážel jsem na rychlo příprava byla bídná :) , ale podle nějakého stoletého článku měl zámek chátrat a "být okupován feťáky". Panorama na mapách odhaluje rozmlácená okna a rozbitá vrata přebitá jen několika prkny, jasné pozvání dovnitř... :D.

Po příchodu na místo je poznat, že na zámku někdo trochu zapracoval.
DSC00067.jpg


Kromě toho, že zmizely snadné přístupové cesty, je zámek i krásně ozdoben různými veselými cedulkami.
DSC00068.jpg


Ze začátku se nenechávám odradit a obcházím zámek, ale poté, co zjistím, že i tajemný poklop pod zámkem kupodivu obsahuje jen potrubí a ne tajnou chodbu dovnitř :lol: se rozhodnu to vzdát. Zatímco mířím od zámku a při pátrání z mobilu na netu nacházím zmínku o tom, že se údajně dá s majitelem domluvit prohlídka, projíždí kolem stříbrné auto. Povzbuzen nálezem z hlubin sítě se obracím a sypu si to zpět k zámku a stříbrnému přibližovadlu, s nadějí, že dnešní výprava nebude úplně marná. Nicméně ani ne v půli cesty narážím na řidiče stříbrného vozítka a majitele v jedné osobě, který mi vyrazil naproti. Není vyloženě nepříjemný nebo snad agresivní, ale je dosti nekompromisní ohledně toho, že se nacházím na soukromém pozemku a nic se fotit nebude, ještě se dozvídám, že prohlídky umožňoval předchozí ruský majitel, který už zámek nevlastní a on nikam nikoho pouštět nebude. Nezbývá než se omluvit za nevítanou návštěvu, rozloučit se a vyrazit zpět k domovu :D.
Mít jistotu, že setkání v každé "opuštěnosti" dopadne takhle tak je to pohodička... :popcorn: , ale vzhledem k tomu, že na pohádky nevěřím na mě do budoucna určitě čeká nějaký pes baskervilský nebo něco ještě horšího :grr: :lol:

Uživatelský avatar
JohnyShorty
Příspěvky: 15
Registrován: sob 30. led 2016 23:12:14

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod JohnyShorty » stř 03. kvě 2017 20:06:47

Dnes jsem se motal kolem Green Hill u Animuka? Nějak se mi to dnes nevyvedlo - Aneb prodral jsem se na místo přes hordy mravenců a snad ještě větší hordy klíšťat. Stál jsem na hranici pozemku a asi deset minut naslouchal. Přes křoviny nebyla možnost fotit. Když se nic nedělo, udělal jsem já ten pomyslný krok vpřed a v tu chvíli vystoupily z objektu dvě rusky hovořící osoby v bombrech. Okamžitě jsem zapadl do vysoké trávy a pozoroval je. Chodili od dveří ke dveřím a pomalu se ke mě přibližovali. Hledal jsem na bundách nějaké označení security, ale nic takového tam nebylo. Tak jsem se jako správný hrdina, když zalezli do jedněch dveří, dal pomalu na ústup. Buď jsem měl smůlu nebo štěstí - možná oboje. :D

Uživatelský avatar
RayeR
Příspěvky: 259
Registrován: pát 10. dub 2015 17:04:43
Bydliště: Praha
Kontaktovat uživatele:

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod RayeR » pon 12. čer 2017 19:17:24

>JohnyShorty
Jj, takove setkani je vcelku rozumne si odeprit. Bud rad, ze tam sebou netahli velkej cernej pytel :)

xlsx
Příspěvky: 1
Registrován: čtv 27. pro 2018 18:10:39

Re: Koho jste kde potkali?

Příspěvekod xlsx » čtv 27. pro 2018 19:53:09

Obnovím toto vlákno jednou dávnou historkou. Vzpomínka bude na jeden hotýlek kousek za Prahou.
Pojem Urbex tenkrát ještě neexistoval a o tom mít vlastní foťák se mi ani nezdálo.
Hotel z venčí vypadal, že zde už léta nikdo nebyl ubytován. Horní okna vymlácená, dolní zazděná. Zahrada už dost zarostlá, zavřeno. Dovnitř jdeme přes zadní vstup, přes sklep. Hned v první temné místnosti na nás čekalo pěkné překvápko. Uvnitř hrozný smrad, po rozsvícení baterek bylo hned jasné o co jde, podlaha byla pokrytá výkaly, hromádka vedle hromádky. No ani to nás neodradilo přehopsat až ke schodišti do patra. Schodiště do vyšších pater už bylo čisté, tak jdeme dál. Nějak nám tenkrát nedošlo, že je trochu divné, že tam kde jsou hromady relativně čerstvých psích hoven nejsou žádní psi. :D
V horních patrech hotelu bylo hezky. Jednotlivé pokojíky vesměs prázdné, občas nějaké skřínky a židle. Atmosféru tepajícího hotýlku si však šlo ještě snadno představit. Po průzkumu všech otevřených pokojíků jsme došli na na konec spojovací chodby do dalšího traktu hotelu. Před námi zůstávají neprozkoumané už jen jen poslední neotevřené dveře. Pamatuji si dodnes jak to bylo napínavé, vzít za kliku a otevřít.
....
Kdo tam na nás čekal? ... neuvěříte






Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 25 hostů