Facebook závislost

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Facebook závislost

Příspěvekod F..l » čtv 30. říj 2014 11:31:22

FB má spoustu výhod, na komunikaci je fakt výbornej, na domlouvání a společný události taky, pokud jde o sdílení hromadnejch fotek, tak taky, je to rychlejší než to nahrávat na ulož.to nebo jinam a jednotlivě rozesílat linky.. Ovšem jak to vidim já, má i pár velkejch nevýhod, ale možná to nejsou ani tak chyby FB mýbrž chyby v lidech :geek:
Možná to znáte taky, možná jsem v tom sám, ale přijde mi, že lidi už mnohem radši komunikujou přes internet než aby se osobně sešli, radši si napíšou pár zpráv z tepla domova a nazdar.. To mě mrzí, já jsem typ, co má mnohem radši tu normální konverzaci než tu virtuální.. Další věc je ta domluva, ačkoli se zdá bejt díky internetu snadná, myslim, že opak je pravdou, dřív se prostě řekl čas a místo a prostě bylo, dneska se všechno strašně zdlouhavě domlouvá, polovina lidí se na poslední chvíli vymluví, nepřijde........ Dneska už jsou ty lidi tak líný, že se ani nevyjádřej k pozvánce na událost :grr: :wall: Tudíž možná není na místě shazovat ty stránky, ale zamyslet se nad tím, kdo je používá, velký procento lidí má telefony s wi-fi a jsou přpojený prakticky neustále, jsou na tom fakt závislý, přijde mi, že hodně lidí přestává vnímat reálnej život..
Lidi sledujou tolik virtuálních a cizích stránek, že už na tý svý zdi ani neviděj, co dělaj jejich kamarádi ..

A jasný, že si tvořej vlastní stránky, je to snazší než mít blog, je to víc na očích, viděj to všichni kamarádi ;) Ono vytvořit tam společnou stránku s x správci je asi vcelku obtížný, taky se na to lepěj lidi, co to jen tak někde zahlídnou a řeknou si, že se jim to líbí, že by to taky rádi dělali, možná proto je teď takovej boom v "urbexování" viz Barrandov .. Kdo ví, možná to byl záměr tvůrců FB stránek.. Ale pokud používat FB pro nějakou komunitu, tak by asi byla lepší uzavřená skupina ;)

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Lexx » čtv 30. říj 2014 12:35:52

Já osobně prostě nevěřím v to, jaká je to bomba. Abych parafrázoval Microsoft: „Facebook. Řekněte Wow!“ ... :roll:
Před deseti lety byl stejným fenoménem chat, před pěti lety to byly blogy a dnes je to Facebook. Mě jen začíná trochu děsit jak obrovskou má moc a rozměr.
Jinak osobně nevím, zda prapůvodně tvůrci sociálních sítí zamýšleli to, co se odehrává dnes v naprosto masovým měřítku, a mám tím na mysli fakt, že jestli to kdysi mělo lidi vážně spojovat, tak max. jen do doby, než přišel jistý pan Zuckerberg, který dříve možná ušlechtilý nápad paradoxně překroutil. Výsledek se pak dostavil v podobě naprostého úpadku reálných mezilidských vztahů, kdy si drtivá většina lidí radši sdělí vše virtuálně, než aby se sešli osobně.

Jako dobrý, abysme se zase nedostávali někam daleko.... Bohužel, existuje velký předpoklad, že Fb má každý, přesto bych uvítal, kdyby se zásadní infa mohly objevovat i tady :cafe: :nice:

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » ned 02. lis 2014 8:17:20

Ještě jedna věc mě napadá. Facebook je hlavně stránka mladých a puberťáků, starší lidi to extra nebere a tím, že se takhle masivně facebook zaplavuje urbex fotkama, nad kterýma řada puberťaček doslova slintá na klávesnici, co asi napadne takového puberťáka.. "hej, frajeři, u nás ve městě je opuštěná vila, pojďte se tam podívat, budem před holkama tajemný týpci a holky se z nás poserou"..a co dokáže taková parta puberťáků, je všem jasný. Neříkám, že by je to jinak nenapadlo, každej z nás za mlada prolejzal opuštěnosti, ale nebyla to móda jako teď. Čím dřív tohle masírování puberťáků uvadne, tím líp. A znovu, na flickr, sem na fórum, rajče, většina puberťáků nikdy nepřijde - moc klikání, přemýšlení jak se registrovat apod. Kdo z nich už na taková místa zabloudí, toho už to aspoň o chlup víc zajímá a bude z těch, kteří se na takových místech budou nějak chovat.

Tapatalkuji..
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Facebook závislost

Příspěvekod F..l » ned 02. lis 2014 14:35:18

To můžu jedině souhlasit, vidím to velmi podobně! ;)

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Lexx » ned 02. lis 2014 19:40:56

Jj Rendy, zlatá slova....původně jsem to sem nechtěl psát abych se nedotkl místních kolegů "Fejsbukářů" ale přesně tohle si myslím už pekelně dlouho... :evil:
Opravte mě jestli kecám, ale podle mýho názoru, týhle disciplíně nesluší vytahovat moc mezi lidi, pak se z toho stává právě ten mainstream se kterým teď trochu bojujeme a kterej snad zas brzo utichne. Každopádně to akorát láká lidi, kteří k tomu nemají vztah a chtějí si to jen zkusit a podle toho se uvnitř chovaj :grr: :roll:

radzaman
Příspěvky: 48
Registrován: pát 13. pro 2013 22:54:58
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod radzaman » ned 02. lis 2014 20:29:54

Osobně mám jen rajče, a nic jiného .Fcb nemám a mít ho nebudu protože nemám potřebu tam být.Co jsem ale tady koukal na ten seznam fcb stránek tak je jich teda mazec.To by ani nebavilo to prohlížet.

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Lexx » ned 02. lis 2014 20:34:35

Vítej do klubu "nepoznamenaných" :lol: :nice:

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Sudlice » pát 07. lis 2014 12:10:11

Odjakživa se mi příčí stádovitost, když se vzedmula vlna icq, tak ho hned měla každá slepice a zvuk "o-ou" byl tak neskutčně otravnej, že si ho pamatuju dodnes. Jenže, s určitým odstupem času jsem tomu taky podlehla. Pak přišel FB, ale to už jsem měla dost rozumu na to, abych tenhle americkej sen o tučném zisku a ovládnutí světa k tomu ignorovala a zatím je tomu tak dodnes a doufám, že to tak i zůstane. K zastižení jsem všude možně jinde, na DA, Twitteru atd. :)

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Facebook závislost

Příspěvekod F..l » pát 07. lis 2014 22:04:05

ICQ bylo podle mě nejlepší, co kdy bylo! :) Prostě smsky zadara, rychlá domluva a hurá ven, pokec se skutečnejma přátelema, žádnej virtuální spam (ten přišel až ke konci :mrgreen: )

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Sudlice » pát 07. lis 2014 22:21:30

Jo, však jsem to pak taky používala, jen zkrátka musím jít vždycky proti proudu, což mi v případě FB vydrželo až doteď a vydží asi na furt.

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Facebook závislost

Příspěvekod F..l » sob 08. lis 2014 10:14:30

Jo rozumim :) Poslední dobou zjišťuju a poznávám stále více lidí, kterí fb stále odolávají, palec nahoru, já to nedokázal :oops: Pravdou je, že když tam jsou ty školní skupiny, kde si předáváme informace o zkouškách, seminárkách a tak, tak je to fajn pomocník ;)
Ten vzdor znám, já zase vzdoruju "chytrejm" telefonům a to z toho důvodu, že nechci bejt stále jen nalepenej na telefonu, to co vídám v mhd i mezi kamarádama nebo třeba v hospodách, je něco neskutečnýho a není vyjímka že jsou dva lidi co se znaj a přesto každej čumí do toho svýho telefonu :? Někdy si fakt říkám, kam ta doba spěje :hmm:

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pát 14. lis 2014 19:47:48

F..l píše:Jo rozumim :) Poslední dobou zjišťuju a poznávám stále více lidí, kterí fb stále odolávají, palec nahoru, já to nedokázal :oops: Pravdou je, že když tam jsou ty školní skupiny, kde si předáváme informace o zkouškách, seminárkách a tak, tak je to fajn pomocník ;)


Proti facebooku jakožto pomocníku nic nemám, na tohle je to super nástroj... jsem ale proti facebooku jakožto nástroji honění lajků, kor u takové záliby jako je urbex. Všichni se diví, že zveřejněná místa se rapidně ničí a přitom den co den posílají nové a nové fotky z opuštěností do světa tisíců a tisíců jakýchsi fanoušků, kteří si těchto opuštěností všímají mnohem víc, než kdykoliv předtím, protože vlézt do nějaké té opuštěnosti je přeci hrozně cool. Ale mají ty tisícovky uměle masírovaných pseudofanoušků takový vztah k opuštěnostem a dokážou za sebou například zavřít okno, kterým přišli? Nedělám si iluze...
Navíc co znám lidi, kteří se starají o fb stránky, ve většině případů u nich panuje atmosféra, kde si každý hraje na svém písečku, nesdílí ani mezi dobrými přáteli zajímavé lokace, jen kvůli tomu, aby dotyčný nebyl na facebooku oblíbenější nebo aby neměl fotku ze stejně "exkluzivního" místečka. A když už se lokace proflákne? Nažene se tam během krátké doby hromada autorů fb stránek, aby měli například to krásné schodiště také nafocené...ostatní ne tak fotogenické, co se v baráku nachází, atmosféra, osudy...je nezajímá.
Je to smutný, co se děje a přitom je to naprosto zbytečný...

10735714_637151223060843_499611854_n.jpg
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Lexx » pát 14. lis 2014 22:30:01

Rendy, líp bych to napsat nedokázal :nice:
Jinak jen abych doplnil, jsem přesvědčený, že na ničení lokací nepřispívá jen facebook ale taky zbytečně velká medializace v podobě různých článků v tisku, v televizi a podobně. Asi nechápu pointu, ale fakt netuším, k čemu je to užitečný, každopádně pro místa samotná to asi dobrý není :(

faith.jpg

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Facebook závislost

Příspěvekod F..l » sob 15. lis 2014 15:02:32

Pravda! Přesně jak říkáš, články a reportáze to hodně drtěj, protože tyhle reportáže se pak právě po internetu šířej děsně rychle a kolikrát mi je třeba pošlou i lidi u kterejch ani nevim, že by se o prozkoumávání zajímali .. Najednou maj novej koníček, ale protože to "necejtěj srdcem" ,tak to stejnak 90% z nich po čase přejde, a tak si myslím, že to je i s většinou ostaních (i třeba fb nadšencema) ;) Teď už se asi nedá dělat nic jinýho než čekat, až takhle vlna přejde ;)

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod katka920 » sob 15. lis 2014 17:34:48

Hele, už bych to neřešila. Je každýho právo založit si stránky. Jak dlouho u toho vydrží a kolik lidí je ještě ochotno sledovat takové množství stránek... to je další věc.
Co tak chápu, je podle konverzace špatné místo tajit, ale i zveřejnit ho :D To je potom těžké. Jakmile někdo zveřejní fotku objeveného místa, musí počítat s tím, že ostatní si ho také najdou. A medializace... jo, lidi si o tom přečtou a chtějí to zkusit. Ale ruku na srdce, kolik z vás by na tomto fóru bylo, kdyby se o té činnosti někde nedočetli? Díky médiím víme, že se tomu říká urbex. Díky médiím se můžeme sdružovat a musím z vlastní zkušenosti říct, že díky médiím je už v mnoha případech mnohem jednodušší domluvit si legální vstup, ale i získat informace o místech od různých úřadů.
Dřív, když jsem někam napsala, nikdo mi ani neodpověděl. Dnes jsou úředníci, správci, zabezpečovací firmy mnohem vstřícnější.
A ano, na každou populární činnost se nabalí hromada nezodpovědných a jim podobných. Nedávno se řešilo, že se na urbex nabalili vandalové. Lidi si začali víc dávat pozor a začali komunikovat jenom mezi ověřenými. Ale jasné, že když někdo něco najde, chce tam být první a nechce, aby se pak přes místo prohnal dav dalších. To dost chápu. :D

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » sob 15. lis 2014 18:33:49

Já se hlásím, že bych tu byl bez medializace :D no dejme tomu, že medializace vs vstupy, nějaký ten přínos má.

Ale teď co se tu snažím říct... představme si situaci, že není žádný facebook. :cool: Jen nějaký ten flickr, rajče a podobné stránky, který jsou zaměřený spíše na osobní alba, kde si fotek všimne jen opravdu ten, kdo tam náhodou nějakou cestou zabloudí. Objevilo by se tolik lidí, kteří by aktivně jezdili po opuštěnostech? Samozřejmě, že ne. Hromada z nich ty stavby pouze využívá ke zviditelnění sebe sama. Foto toho nejhezčího a pryč. Žádný zájem o historii, osudy atd....
Když nad tím tak přemýšlím, tak to byl v podstatě i hlavní důvod, proč jsem "odlajkoval" všechny stránky na facebooku...byla to ukrutná nuda sledovat a v podstatě mě to na zdi otravovalo...je to samé...
bum, fotka..."krásné zámecké schodiště"...hned na to bum fotka..."tajemné pracoviště dělníka"...hned na to další..."opuštěný byt po babičce"....
člověk má pak sto chutí říct...počkat, počkat, co to zámecké schodiště, jak vypadají ostatní místnosti? Kdo tam žil? Proč je zámek opuštěný?...nic, jede se dál, fotka po fotce úplně odjinud, vytrženo z nějakého příběhu. Je to jako když si kolega Darius chtěl udělat muzeum z nakradených věcí. Jak se to vytrhne z nějakého celku, už to nemá to kouzlo. I proto se mi líbí, že se tu alespoň trochu zajímáme o historii místa (viz například plyšáková vila), je tu vidět pohromadě víc než jedna fotka atd a člověk si udělá nějaký celkový obrázek. Takhle se podle mě pozná, že si k tomu člověk vytvoří nějaký vztah. Jenže z facebookových stránek není cítit skoro nikde, to mi na tom vadí.
Jinak ať se tam klidně staví na hlavu, nikdo jim nějaký práva nebere, ale tohle je můj názor.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Facebook závislost

Příspěvekod F..l » sob 15. lis 2014 20:09:54

Katka má recht, každej má právo a já mu ho nechci brát :) Jen mě to někdy mrzí ;)
Nakonec jsou i tací co tohle fórum neznaj a třeba nechtěj mít rajče a podobný, protože by se tam nikdo z jejich kamarádů nedíval.. Nakonec fb má jednu velkou výhodu a tou je rychlost a velký publikum ;)
Já jsem donedávna ani nevěděl, že tato činnost má nějakej název a dodnes slovo urbex prakticky nepoužívám :D Opuštěný budovy mě vždycky nějak lákaly a lezli jsme do nich většinou náhodou, když jsme šli okolo a nějak ji objevili, donedávna mě ani nenapadlo hledat to na internetu.. Po tom co jsme u nás prolezli snad všechno jsem začal hledat v okolí a zadal "opuštěná továrna" nebo tak něco a narazil jsem na Richarda... pak už nebylo daleko od objevení slova urbex a po zadání tohoto do vyhledávače se mi otevřely dveře :D Takže jo, já bych tady asi taky byl, ačkoli až dost pozdě (nevím jak dlouho je tohle forum a stranka funkční, ale jsem tu celkem nováček :)) )

Mrzí mě to, co říka Rendy, hodně dětí si tam chodí pro fame.. Ale dá se tam najít pár lidí, který k tomu maj vztah a který tam píšou i příběhy z akcí, historii objektů a tak .. Takže hodně záleží na lidech a nakonec je jedno jaký médium si vyberou pro publikaci :hmm:

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » sob 15. lis 2014 20:38:24

Kdyby jen děti. Každopádně já to tam házim do jednoho pytle, konkurenční prostředí, snaha bejt nejoblíbenější apod, je tam skoro na každodenním pořádku, ať člověk chce nebo nechce...nic dobrého pro tuhle zálibu, pro kterou je vlastní klídek, ticho a úcta...
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Lexx » sob 15. lis 2014 20:44:34

Já teda média taky nikdy nepotřeboval... :D (a ono je medializovat a MEDIALIZOVAT - to menší, k něčemu dobrý / to větší, všeho moc škodí)
Ne, asi takhle....co člověk, to názor - to je jasný ;) Od toho je to diskusní fórum :cool:

karelll
Příspěvky: 69
Registrován: úte 01. říj 2013 18:48:13

Re: Facebook závislost

Příspěvekod karelll » sob 15. lis 2014 23:36:44

Tohle vlákno by se mělo jmenovat Rendy a Lexx nenávidí facebook :D Bez urážky.
Pochopil jsem tedy správně že Rendy nikdy žádnou fotku na facebook nedal a nikdy žádné líbí nepotěšilo jeho "fotografické ego"? Jinak bych byl klidný, všechno se objevuje ve vlnách, zakládání stránek, dávání rozhovorů, medializace, atd atd... za chvíli vás naštve zas něco jiného :)


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 21 hostů