Facebook závislost

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Facebook závislost

Příspěvekod sp2at3kk » sob 03. led 2015 15:55:17

Táák je 3. 1. 2015 a nic zásadního nevidím. Nikde nevylepujou plakáty s mými fotkami ani jiné hororové scénáře se nedějí. :D To jsou vždycky takové fobie .
... Jen je třeba zjistit, jestli nevzniklo zase spousta nových FB stránek o Urbexu :D

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » sob 03. led 2015 23:03:42

To už nestíhám sledovat, ale tipuju, že jich vzniklo tak 350miliónů s hustokrutopřísným názvem :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Theya » čtv 08. led 2015 9:11:01

"Kde to je" je otázka, co trápí mnoho lidí. Před pár dny jsem zjistila, jak moc je jednoduché najít lokaci. Stačí fotku sesdílet do nějaké skupiny (nejlépe o zříceninách, turistice atp., která mí více jak pět tisíc příznivců) a optat se. Vždycky se najde někdo, kdo místo pozná a napíše to do komentáře, čímž vzniká tip i pro ostatní členy skupiny. Stále více lidí zná i hospůdku U Edwarda, zřejmě už někdo po ní pátral podobným stylem. No, tohle je asi věc, proti které se bojovat nedá...

Než tu začnou příspěvky o tom, jaké je zlo mít stránku na fcb, tak bohužel se to netýká jen stránek. Do skupin lidi nedávají jen příspěvky "urbex stránek", ale už se tam třeba objevil i odkaz na rajče (teď nevím jestli na Lexxovo nebo Káti)... :(

sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Facebook závislost

Příspěvekod sp2at3kk » čtv 08. led 2015 13:50:32

asi jediný způsob, jak proti tomuto bojovat, by bylo nikde nic nezveřejňovat. Mám na mysli především fotky.

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod katka920 » čtv 08. led 2015 14:12:41

Nedá se tomu zabránit. Taky mi chodí z rajčete emaily typu: "Kde to je?" nebo "Máš nějaký typ?" Tomu se v době internetu holt neubráníme. Musel by si to opravdu každý fotit do šuplíku.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » čtv 08. led 2015 15:48:01

To je jakási ospravedlňující diskuze k facebooku či co? :D Urbex na facebooku je zlo a basta. Jak už jsem tu psal několikrát, fotky tam mají horší kvalitu, je to tam plný dětí a nahrávat fotku za fotkou z úplně jiných míst. K čemu? Na dokumentaci opuštěných míst je krásný to, že si o nich člověk udělá nějaký obrázek, něco zajímavého se dozví. Styl co se razí na facebooku je jen cirkus tajemných fotek aneb jak získat co nejvíce lajků, který jsou mi stejně k hovnu, když například na výstavu přijdou dva lidi. Když by se netlačily fotky z opuštěných míst na facebook a existovala by tahle záliba jen pro lidi, kteří si jí vyšťourají na internetu, rozhodně by bylo míň lidí, kteří by se pídili po tom, kde jaká stavba je. To do jakejch sraček tahle záliba jde, je jen a jen kvůli facebooku. Bojovat se proti tomu nedá, protože vlastní zviditelnění je pro lidi důležitější, takže nezbývá než čekat, až facebook mánie opadne, nebude to lidem takhle na očích a sebezviditelnění už v téhle zálibě nebude tak "in". Druhá možnost je, že se to nějakým způsobem přežene, nahoře se někdo pěkně nasere a za každý vniknutí na cizí pozemek budou lítat tvrdý pokuty. Pak jsem zvědav, kolik facebook hrdinů si půjde pro nějakou tajemnou fotku.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

karelll
Příspěvky: 69
Registrován: úte 01. říj 2013 18:48:13

Re: Facebook závislost

Příspěvekod karelll » čtv 08. led 2015 18:09:27

Rendy píše:... když například na výstavu přijdou dva lidi. ...

Zapomněl jsi dodat "a jeden z nich je karelll" :D :D

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Theya » čtv 08. led 2015 18:17:59

Ne, nebyla to diskuze na téma facebookových stránek, ale na téma facebook jako takového :D

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Sudlice » čtv 08. led 2015 21:00:20

Rendy, myslím, že tohle jen tak neopadne z důvodu, že padne zájem o facebook, protože jestli ho někdy něco nahradí, tak to bude určitě nějaká mnohem hustější sociální síť a že by se naštval "někdo nahoře" a měnil legislativu, aby mohli bejt urbexáci tvrdě pokutovaný, si taky nemyslim, páč úřednící jsou obecně natolik zavaleni, že výraznější akce v tomhle směru asi nehrozí. Proč taky. Kdyby něco hrozilo, tak by se tohle téma muselo asi dost propírat v médiích. Jednoduše bych řekla, že to prostě lidi časem přestane bavit a vyrostou z toho. Záleží hlavně na médiích, protože ta se dost podílejí na tom, co je zrovna trendy, všechy ty tipy na opuštěný místa v novinách, časopisech, zpravodajskejch servrech....

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » čtv 08. led 2015 21:48:13

Myslel jsem to spíš tak, že opadne zájem z důvodu přesycení.."už zase nějaká ruina, vždyť je to na fb pořád dokola"..nemyslím si, že autoři stránek vydrží chrlit fotky déle než 5let. A médiím stačí málo, dva puberťáci s novou fb stránkou někam vlezou, spadne na ně traverza a je hotovo.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Lexx » čtv 08. led 2015 22:16:34

katka920 píše:Nedá se tomu zabránit. Taky mi chodí z rajčete emaily typu: "Kde to je?" nebo "Máš nějaký typ?" Tomu se v době internetu holt neubráníme. Musel by si to opravdu každý fotit do šuplíku.


Tak takovýhle e-maily hážu rovnou do spamu. Nejsme přece zájezdový katalog že ;) :lol:

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod katka920 » čtv 08. led 2015 23:14:05

ano, nejsme :D

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Barrandoff » pát 09. led 2015 10:08:16

Rendy píše:Myslel jsem to spíš tak, že opadne zájem z důvodu přesycení.."už zase nějaká ruina, vždyť je to na fb pořád dokola"..nemyslím si, že autoři stránek vydrží chrlit fotky déle než 5let. A médiím stačí málo, dva puberťáci s novou fb stránkou někam vlezou, spadne na ně traverza a je hotovo.

Já ti nevím, o tom, že „mánie časem opadne a puberťáci si najdou jinou zábavu“ se mluví už >5 let v souvislosti s masovým geocachingem a zatím tu žádný posun nevidím :|

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pát 09. led 2015 11:28:54

No co se týče geocachingu, tam si myslím, že to jen tak neopadne. To je přecijen v mnoha případech legální zábava podporovaná vším možným okolo. Geocaching už dle mě nikdy nespadne do nějaké underground pozice, spíše se bude vybrušovat jeho legálnost, viz například zákaz kanálovek. Naproti tomu je urbex dost spíše nelegální záležitost, zlegalizovat se nedá a buď opadne nebo neopadne a začne se postihovat.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Facebook závislost

Příspěvekod F..l » pát 09. led 2015 13:14:24

Docela se tu ta diskuse rozjela koukám, ani nemám sílu a chuť to všechno číst, jaká je situace na FB nevím, už to nesleduju naprosto vůbec, ale ze všech stran se na mě valej informace, že to je špatný, všechno provařený a zveřejňovaný.. Ta teplárna je toho asi důkazem, protože co jsem se o ní poprvé s Rendym bavil, to je asi rok, nikterak se to neřešilo, nikde jsem to neviděl a najednou prakticky přes noc je z toho takovej boom, že to prostě nechápu, to samý ty různý vilky, najednou maj všichni fotky se stropem ze zrcadel, prostě tragédie, spousta míst už je zabezpečená, zničená..

Tohle je taková zábava, která by asi neměla bejt moc zveřejňovaná.. Nejsem si jistej, že kdyby FB nebyl, tak by to nebylo tak populární, FB to 100% zrychlil, o tom žádná, ale i bez něj by se asi našla cesta, jak to masově šířit... Myslím si, že to časem opadne, teď je to taková móda a slovo URBEX je strašně cool a in.. Ale pokud to opadne až za pět let tímhle tempem, tak to neopadne kvůli tomu, že to lidi přestane bavit, ale opadne to kvůli tomu, že drtívá většina míst půjde do sraček a toho se já děsím, a proto mě celá tahle mánie vadí...

Když vezmu třeba sprayery, tak ty byli prakticky všude, kde jsem byl já, respektive asi tak jednou jsem byl v místě, který bylo fakt netknutý, nevim, ty prolezou naprosto všechno mi přijde.. snad ani nejde najít netknutý místo, pokud to není fakt čerstvě opuštěný nebo se tam nevloupáte.. Lidi malujou už tak 20 let a přesto se ty místa nikdy moc neprovařili, sice všechno zmalujou, což je škoda, ale celkově snad napáchaj míň škody než tyhle novodobý lovci fotek..

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » ned 11. led 2015 11:33:34

No...jak s tím naložit :)

mapa.jpg
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

sth
Příspěvky: 104
Registrován: pon 09. čer 2014 16:47:18

Re: Facebook závislost

Příspěvekod sth » pon 12. led 2015 13:44:07

Paráda, ještě napsat jakou trasou metra se tam dostat, a vyhrává to cenu roku .. :D

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Theya » pon 12. led 2015 14:17:39

Doufám že zmapují i Brno včetně tras metra :D

karelll
Příspěvky: 69
Registrován: úte 01. říj 2013 18:48:13

Re: Facebook závislost

Příspěvekod karelll » pon 12. led 2015 19:28:14

somethingabandoned píše:Paráda, ještě napsat jakou trasou metra se tam dostat, a vyhrává to cenu roku .. :D

Tak to metro není sranda, kdejakýmu vidlákoj by to pomohlo. Kdo se v tom má vyznat, červená, žlutá, zelená, modrá...

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pon 12. led 2015 19:50:12

Ono v Praze, kor v centru, asi nemá smysl s tím dělat nějaké velké tajnosti, tady je barák buď zajištěný nebo v total dezolátu. Existuje tu jen pár výjimek, které bude lepší nezveřejňovat.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů