Facebook závislost

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Theya » pon 10. srp 2015 10:40:51

Nepotřebuju se vybrečet komixem, na takový srandy nemám čas, ale když na to výsledné dílo koukám, není tam nikdo zmíněn, ale potrefená husa kejhá nejvíc :lol: No vypadá to, že fórum už moc o urbexu není, ale spíš se tu kydá hnůj na lidi, se kterými kámoši nejste.. tak se tu mějte pěkně.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pon 10. srp 2015 12:04:36

Neber to tak černě, je to v jakékoli jiné zálibě a sportu, kdy to většina bere řekněme vážněji, ctí nějaká pravidla apod, no a když se v tom sportu objeví někdo, kdo fauluje, fixluje...je logické že druhá strana prská. U téhle fb stránky to není ani první případ, kdy informace ujížděla krapet mimo a já se ani celkem nedivím, že to prostě některé lidi štve. Tady samozřejmě také občas informace ujíždí mimo, ale k tomu fórum je, opraví se to a debata je vidět. Na fb je to více zaměřené na ty senzace, tajemno, mystično a já nevím co ještě a občas je to prostě už přes čáru a někdo se tam tomu holt zasměje, někdo tam ty lidi sjede. Každopádně urbex je dle mě i o dokumentaci, nějakém uchování míst a k tomu patří i určitá serióznost, jako v každé jiné podobné dokumentační a uchovávací činnosti.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » pon 10. srp 2015 15:45:09

Pertla a jak sis ověřil to, že Bára je autorem té stránky? :)

Čí je ta stránka se slévárnou netuším, nicméně člověk, který do něčeho takového vleze ani nemusí vědět, jestli to je nebo není využívané. No a na druhou stranu focení v "opuštěných" hotelech za prachy, tedy v hotelech, které nejsou úplně tak opuštěné, také mnozí nemusí uznávat jako urbex. No a úplně na závěr bych připomenul z jakých dvou slov urbex vznikl, tedy urban exploration. Já tam nikde nic o průzkumu čehosi opuštěného nevidím :)

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Pertla » pon 10. srp 2015 16:06:46

Když zrovna u slévárny to jde poněkud lehce :) Pokud teda přehlídneš odlitky, některé ještě ve formě a poněkud teplé ... nebo odlitky obráběné v soustruhu ... nebo snad roztopenou pec ... pak Tě to omlouvá :D

No v tom to přece neuvidíš ... protože to tam není. Nicméně vlézt do areálu, vyfotit a vydávat to za léta opuštěný je trošku uhozený... Teda víc než trošku.

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » pon 10. srp 2015 16:13:34

To zase jo, to souhlasím.

Ale neodpověděl jsi na můj dotaz... beru to, jakože tuto informaci nemáš ověřenou :)

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » úte 11. srp 2015 11:54:35

Nějaká nová modrá stránka, která se snaží zalíbit a slovíčko "opuštěný" je holt v kurzu :cool: takže hurá vyfotit otevřený hangár a udělat z něj opuštěný

Bez názvu.jpg
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Pertla » úte 11. srp 2015 12:38:13

Balwan No jistěže jsem si to nějak ověřil.

Pertla
Příspěvky: 246
Registrován: stř 11. pro 2013 22:28:33

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Pertla » úte 11. srp 2015 12:40:44

Hele jaká je definice opuštěnýho?

Když mi auto stojí 3 týdny u baráku, je automaticky opuštěný? Já že teda i někteří policajtě fotí urbex, dokonce mi poslali lokalitu kde se moje opuštěný auto nachází ... takže kolegové ze Svazu Českých Policistů (SČP) jsou víc kolegiálnější než mnozí zde.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » úte 11. srp 2015 13:34:39

Řekl bych, že opuštěný je to tehdy, když majitel o objekt evidentně nejeví zájem (neznamená že třeba nevyřizuje nějaké soudy apod), neutírá prach času :D a tak...hangár kam evidentně jen parkují letadla, se kterými zatím nepracují podle mě opuštěný není :)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod katka920 » stř 12. srp 2015 0:49:22

Urbex je o objevování čehokoliv, vzniklého lidskou činností. Takže i funkční věci... znám fotografy, co májí jen legály a chodí do funkčních nebo jen odstavených továren... nebo Project Mayhem si třeba vyjednává légály do zrovna nevyužívaných letních rodinných sídel... proti focení funkčních věcí nic nemám.

Ale vydávat něco funkčního za opuštěné, je prostě kravina :D

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » stř 12. srp 2015 6:43:23

katka920 píše:Urbex je o objevování čehokoliv, vzniklého lidskou činností. Takže i funkční věci... znám fotografy, co májí jen legály a chodí do funkčních nebo jen odstavených továren... nebo Project Mayhem si třeba vyjednává légály do zrovna nevyužívaných letních rodinných sídel... proti focení funkčních věcí nic nemám.

Ale vydávat něco funkčního za opuštěné, je prostě kravina :D

Jo, tak nějak bych to také viděl. :)

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » stř 12. srp 2015 7:00:10

A jsou to zajímavé směry focení, žel bohu se slovo urbex hodně pokroutilo k tomu, že si pod tím každý představí jen opuštěnou stavbu, což by ani tak nevadilo, holt se to tak vyprofilovalo, ale kvůli děckám na fb, kteří z toho dělají ultra tajemnou duchařinu, sbírají tam pseudoobdiv za opravdu kolikrát šílený fotky, místo toho aby měli nějakou soudnost a raději je prezentovali někde v tichosti, slovo urbex staví vedle jinak úplně dementních názvů stránek atd, se to pomalu kroutí i do něčeho u čeho ti řada lidí raději řekne, že "urbex" nefotí, k těmhle lidem nechce být zařazována a to je celkem škoda.

Tapatalkuji
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod katka920 » stř 12. srp 2015 9:31:18

Urbex jsou i urban games, draining, infiltrace (což je v originále vniknutí do opravdu funkčního areálu a své o tom vědí třebas komínáři :D ), rooftoping, drain cycling, urbanclimbing atd :) Ale prostě se to vžilo hlavně pro opuštěná místa....

A ke stránkám. On má každý právo založit si svou. Pak je to o soudnosti a o přemýšlení. Víc než špatný fotky (což je disciplína, kde se člověk vždy může zdokonalit, pokud chce. Jde jen o to přiznat, že ty fotky jsou špatný a mohly by být lepší. A ne hned naklusat se sebevědomím, že fotky jsou super a zaslouží si ten prostor rádoby super foto galerie. Často se razí i myšlenka, mám zrcadlovku, jsem profík. Ale to je problém nejen lidí kolem urbexu). Osobně mi vadí zakládání stránek, kde si někdo z někoho dělá prču. Proč to dotyčnému neřekne do očí? Proč to musí věšet na stránky? Je to anonymní a příjde mi to jako schazování dotyčnýho. Lidi se tu rozčilují když, někdo někomu napíše kritiku (a nemusí se to ani týkat jeho, prostě vystartují, co si to dotyčný dovoluje). Mnohem horší mi přijde, když někdo, kdo je s každým kamarád a každého má na oko rád, založí stránku, kde si dělá si z něj ve výsledku dělá prču. Co ten dotyčný dokázal, že to dělá? Když mi na někom něco vadí, nebo dělá něco špatně a tváří se, že dobře, tak buď držím hubu, ať si dělá co chce, nebo mu to povím... ale ne, že se mu anonymně vysměju na nějaký stránce, kterou jsem založila pro to, abych se smála jiným.

Pak je trošku na zamyšlení pro ty, co se pohoršují, když někdo k někomu vznese kritiku, zda nejsou trošku povrchní, když jim vadí přímé jednání (psaným či mluveným projevem) a tyhle výsměchové stránky jim nevadí.

A co se týče Bez urbexu nežije... spousta lidí si všimlo (nezávisle na sobě), že to má sakra podobný vyjadřování a slovosled jako Bára. Nehledě na to, že písmo je dost podobné. Takže buď hodně podobný font, nebo někdo píše jako Bára. A taky jsem si všimla, že o hromadě z toho jsme se kdysi s Bárou bavily anebo na to narážela. Na hotel z prohlídkou za peníze, parkování u Nimrodu, olizování omítky (z toho jsme si dělali i srandu)... je tam prostě hrozně moc shod.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » stř 12. srp 2015 9:47:10

On je tam také trochu ten problém, že tam na kritiku nebo nějakou diskuzi k fotkám nejsou moc zvyknutý, většinou se tam jen juchá, když někdo přijde s kritikou, tak je problém a v podstatě tam ani není prostor, kde se o něčem takovém pobavit a že by tam někdo někomu radil jako zde jak na lepší fotky, to se tam také moc nestává. Podle mě jsou ty sranda stránky jen vyústění situace...kritika nebo nějaký nesouhlas = třeba i ban, tak si založím sranda stránku a tam si můžu dělat co chci a je to :) holt když to nejde po dobrém a třeba tou přímou kritikou, tak to půjde po zlém, takhle anonymně.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » stř 12. srp 2015 11:24:49

Ke zpúsobům kritiky se již vyjadřovat nebudu, to už jsme řešili mockrát a i osobně.

To, o čem tu vlastně mluvíte, jako o chybách druhých, je normální v každé "branži". Kritiku neradi přijímají lidé ve všech odvětvích fotografie. FB stránky, kde lidé honí lajky za ošklivé fotky také nedělají jen urbexeři. A tak dále...

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » stř 12. srp 2015 11:37:40

To jest pravda :) jen mi tedy přijde, že urbex to na fb odnáší celkem solidně :) nebo jsou tam i jiné řekněme foto záliby, kde mají lidi potřebu zakládat tolik stránek? :) sám nevím
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » stř 12. srp 2015 11:52:26

To úplně potvrdit nemohu, protože jiným zálibám se nevěnuji tolik, jako urbexu. Ale stačí mi, když vidím, kolik existuje osobních stránek nabízejících fotografické služby. Svatby, portréty, akty... to je někdy k pokukání, na co člověk nenarazí. S čím vším se dokáží lidé prodávat, to mi hlava nebere. Pak lituji těch, kteří se od těchto lidí nechávají za prachy fotit, protože oni nejspíš nikdy neviděli fotky od jiných lidí a tudíž neviděli kvalitní fotky na profi úrovni, byť často od úplných amatérů. Takových lidí je strašné kvantum... co se urbex stránek týká, tam alespon nikdo nic nenabízí a ty, pokud se ti to nelíbí, to lajkovat a sledovat přeci vůbec nemusíš. Takže ve finále pro tebe je těch urbex stránek velmi malé množství, když budeš počítat jen to, co opravdu stojí za shlédnutí. :D

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod katka920 » stř 12. srp 2015 11:53:29

Rendy, projeď si tvorbu některých, kteří si zakládají stránky: "... Photography" atd :D uvidíš takový věci...
Naposledy upravil(a) katka920 dne čtv 13. srp 2015 10:53:19, celkem upraveno 1 x.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » stř 12. srp 2015 12:11:37

Tož to já plně využívám svých svobodných práv a ani to nesleduju :D jen tedy občas když mám nudnou chvilku, tak tam mrknu....díky za 1000 fanoušků! nádherááá, jůůůů, kde to je? Tajemná mystická hala dnes již plná nicoty, stíny, prach, čas, otisky, oživené, ztraceno....aaaaaaa, jděte s tím všichni do !!! no člověk se občas neudrží prostě :D a jak říkám, také se této zálibě věnuju a samozřejmě člověka rmoutí, když to takhle koncentrovaně przní :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Psycho
Příspěvky: 42
Registrován: úte 12. srp 2014 14:12:37
Bydliště: Plzeň

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Psycho » stř 12. srp 2015 13:24:01

Když jsme u toho času (prach času, stíny času,oživlé něco času atd.) a všude narváno URBEX, divím se že ještě někdo nezaložil stránku "URBEX - ztráta času" :D :D ještě že jsem brzo vystřízlivěl a stránku za 4 měsíce zase smazal :D


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Bing [Bot] a 18 hostů