Facebook závislost

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pon 13. říj 2014 8:35:49

No, nechci vypadat jako jakýsi sektář, ale už mi to prostě nedá a musím tu načnout jedno téma :D

Před nějakým časem, jsem začal poznávat lidi kolem téhle záliby, existovala stránka urbex.cz, ale nic moc se na ní nedělo. Rozhodl jsem se tomu trochu pomoci a chtěl jsem tu vytvořit takovou platformu (tohle forum) pro lidi, které tahle záliba skutečně zajímá a rádi taková místa navštíví, aby se mezi sebou víc poznali. V podstatě se to daří, jsem za to rád, ale...
...v poslední době mi trochu přijde, že se tu začíná spíše rojit závislost na lajkování na facebooku. Co tak sám postupem času sleduju, tak hodně lidí, kteří začali přispívat tu na fóru, se kvapíkem přesunuli na facebook a začali tam honit lajky od... řekněme mudlů :) kterým se líbí opuštěné fotky, ale v podstatě nikdy nic nenavštívili, ani třeba nechtějí, bojí se apod. No a když Theya má na fb stránce skoro 40tis fanoušků, já jich budu mít přeci jednou také tolik...a na mé fotky se budou vyprodávat stadiony s touto kapacitou. Že to tak není a že ti mudlové skutečně jen lajkují, ani fotky nekupují, nechodí si s námi poklábosit a nevyvíjejí ani žádnou jinou aktivitu, to už se ukázalo několikrát.
Výsledkem toho všeho ale je, že se ta naše v podstatě malá rodina, která i nějaké to místo ráda navštíví, zná tu vůni starých domů, představuje si v domech život, který se v nich odehrával....se tříští a tříští a každý si hraje na svém facebook písečku...
No a člověk jako třeba já, který by chtěl vidět, co jste navštívili, jak ten dům celkově vypadá, co se v něm všechno dá najít za věci, které pro obyvatele představovali nějaký životní příběh...tak musí olajkovat pomalu sto facebook stránek, které mu kompletně zaplaví timeline, který má i pro přátele z normálního neopuštěného života...

Tak to byla jen taková moje uvolňovačka :D každopádně zajímalo by mě, jaký na to máte názor vy, ať už fb nadšenci, tak ostatní. A teda doufám, že si to tu někdo aspoň přečte a nejsou už všichni na fb :D A děkuji Katce920 a dalším, která si nezaložila fb stránku "Katčina urbexová krajina zmaru" :D, nechává je fb naprosto v klidu a jsou tu s námi, kteří ty fotky podle mě skutečně ocení :nice:

No a jen jsem to tu dopsal, tak krátká diskuze z jedné fb stránky...
fds.jpg
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Facebook závislost

Příspěvekod F..l » pon 13. říj 2014 9:19:57

Já vcelku souhlasim, celkově jsem vždycky byl FB odpůrce, ačkoli jsem podlehl... kvůli škole, ICQ je mrtvý, prostě to jinak nešlo :( ale jediná urbex stránka, terou mám v oblíbenejch je ta, co je na obrázku.. Snažim se tam být co nejmíň času a tudíž nic nelajkuju, abych neměl zaspamenou zeď ;) :cool: ..
FB je móda.. třeba to jednou přejde, kdo ví, ale já mám radši tady tohle, protože tady to je jakási kultura, parta lidí (ačkoli 99% lidí neznám osobně), která má stejnej zájem a o tom diskutuje, je tu prostě ten, koho to zajímá, na FB mi to přijde jako chlubení, nemůžu si pomoct :) Jako sám si někdy taky hodim do alba nějakou povedenou fotku se zájmem, aby mi to ostatní :nice: , to jako né že né, ale spíš tím chci někoho zaujmout, kdo to třeba nezná a zlákat ho, aby šel příště se mnou :hmm: Jinak fotky moc nenahrávám, a to ani tady na fóru :roll:

Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 82
Registrován: úte 05. lis 2013 13:42:27

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Michal » pon 13. říj 2014 10:06:26

Taky přispěju - asi z té druhé strany :)

I já patřím mezi ty co mají svou stránku na FB. I když prvotní myšlenka byla spíš udělat si z toho takovej můj "deníček"
Sypat všechno sem, je blbost a krom toho nejsem na levelu jako zakladatelé stránek a pár dalších zde. Prostě mě to jen baví. (a o tom by to asi mělo být)
Nejsem na svém profilu příliš aktivní a těch takzvaných "přátel" nemám ani stovku.
O to víc mě překvapilo, že stránka samotná má přes 800 příznivců během prvních pár měsíců. Je po tom vážně docela hlad a poslední dobou se mi množí zprávy typu: prozraď místo, dám ti nějakou korunu / vezmi mě tam s sebou, zaplatím cestu a něco navíc pro tebe....

Šílený, ta lenost lidí zvednout p**el a jít se někam podívat, zkusit si něco najít, strávit chvilku u netu a u map. Všechno hned a na zlatém podnose.

Právě proto se nedivím množství těchto FB stránek a jejich úspěchu. Těch "druhých" je totiž stále většina. (z otázky typu "kde to je" už mám tik v oku...)

Tuhle stránku mám přesto jako srdcovku jsem tu každý den.
Když se něco dělá s nadšením je to znát. Proto moc velkou životnost všem těm FB pages nedávám.

Tolik za mě 8-)

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » pon 13. říj 2014 10:37:51

Za sebe řeknu snad jen to, že urbex dělám hlavně kvůli focení, ve kterém mám oblibu už nějaký ten pátek. A jelikož se chci se svou tvorbou taky někde prezentovat, tak FB mi k tomuto účelu přijde jako nejlepší volba, jelikož tam mě uvidí nejvíc lidí. Bohužel je pravda to, že ty lidi olajkují vše, bez ohledu na to, jak to vypadá, ale hlavně proto, co na fotce je, což mě osobně trochu trápí. Sem nic nenahrávám proto, že Vám ty fotky stejně prd řeknou. Z jednoho místa udělám jednu, max. dvě nejzdařilejší fotky a to mi stačí.
Na FB těch stránek přibývá víc a víc (ale tomu jsem sám pomohl tím,ž e jsem založil svou stránku). Neodsuzuji to. Ale už je nelajkuji, protože jde obvykle o stránky lidí, kteří mají foták nejspíš poprvé v ruce a podle toho to tak vypadá. Jako proč ne. Ale jak jsem říkal, mě osobně jde hlavně o vzhled té fotky a až potom o to, co na ní je. Z toho vyplývá, že každý k urbexu přistupuje trochu jinak. Někdo chce dokumentovat tuhle báječnou činnost, někdo chce jen super záběry. Já chci super záběry spojené s touto bez mála stejně super činností, kterou ale prostě nedokumentuji :D

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pon 13. říj 2014 10:43:46

Díky za názory :) proti fb samotnému samozřejmě nic nemám, i já tam mám svůj osobní profil a je to prima komunikační nástroj na nějaké ty akce, něco domluvit apod. Co se týče stránek, tak to určitě přejde, na to dám ruku do ohně, protože fb už je toho opravdu přesycen. Sám jsem se přistihnul, když jsem měl lajknuto asi deset stránek a šel jsem na fb kvůli něčemu jinýmu, že mě to tam za chvilku začalo otravovat a odlajknul je. Prostě když je chuť podívat se, jak se mají kamarádi, projedu timeline, když je chuť podívat se na opuštěnosti, projedu fórum a když je hlad, vlezu do lednice :D
Lenost mudlů je věc druhá, taky už mi takhle psalo několik lidí a rozhazovalo peníze...za chvilku by si na to mohl člověk skoro otevřít cestovku :D O to víc tu lenost zvyšuje fakt, že to mají jako na zlatém podnosu na facebooku, prostě jen otevřou fb a můžou lajkovat do alelůja...sem už je to o několik kliků víc, fotky jsou tu "zašantročený" v tématech, tak se sem nedostane skoro žádný z nich :) A když je zrovna nával energie, napíšou na fb "vezmi mě tam za prachy"
Zaslechl jsem taky názor, že to tam má člověk hezky po kupě, snadno se tam fotky nahrávají, je to tam uživatelsky příjemnější...má to ale několik proti...hezky po kupě to tam je, pokud tam člověk nahrává celá alba, viz obrázek nahoře a snadno se tam sice fotky nahrávají, ale jak je známo, facebook je dost kurví, oproti tomu takový flickr, to je jiná káva, jenže tam nejsou lajky, člověk tam není tolik vidět před českým publikem atd atd...znovu jsme u těch lajků, na který je dle mě hezky pohled a vo tom to je.
A k té prezentaci jak říká Balwan, sice to tam vidí hodně lidí, ale ta kvalita je taková no... lajkuje se tam opravdu vše a jiná hodnota z toho zase tak velká není mi přijde.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » pon 13. říj 2014 11:10:29

Na flickru je kvalita fotek opravdu výborná a lajkovat se tam dá také, teda né lajkovat, ale hvězdičkovat :D

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pon 13. říj 2014 11:19:14

No...a aspoň co si tak myslím, tak je tam opravdu ranec kvalitních fotografů z ČR i ze zahraničí, protože je to web primárně na fotky. Takže i skvělá prezentace pro ty správné oči. Navíc se tam pohodlně nahrává a ještě pohodlněji, když má člověk trochu toho času, sdílí fotky třeba sem na fórum. Takže proč zakládat vlny a vlny nových fb stránek, prezentace bídná, kvalita fotek bídná, ale to množství lajků a komentářů prostě člověk musí mít :D chápu to možná trochu jako takovou motivaci, je o moje fotky zájem, u fotky mám stovky lajků, člověka to žene kupředu...jen jestli ale drtivě nevyhrává kvantita nad kvalitou...možná takovej jeden komentář na flickru člověku víc otevře oči, než bambilion komentářů na facebooku ala "kráááááásný...žůůůůžo...ííííí, bojíím... kde to je...kde to je...kde to je" apod :cool:
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » pon 13. říj 2014 13:23:08

To je právě ten problém, že tam se povětšinou podívají jen lidé, které fotografie zajímá a oni ji vyhledávají. Na FB to sice taky spoustu lidí zajímá, ale ne na tolik, aby to vyhledávali ještě jinde... kor když je toho na FB takové kvantum. No a kvalita je další problém, myslím si, že veliká část lidí na fb kouká přes mobily, tam je docela u prdele, v jaké kvalitě tu fotku nahraju :D

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod katka920 » pon 13. říj 2014 14:57:16

nové fb stránky už nelajkuju nějaký čas, protože je to i do obsahu povětšinou pořád to samé. Ta samá místa lépe či hůře nafocená. Osobně mám rajče a flickr. A fotky dám nejraději sem, protože vím, že koho to bude zajímat, tak si to prohlédne a nebude to otravovat nikoho jiného.
Ale proti gustu... když někdo má tu potřebu si stránku založit... akorát by se měl zamyslet, zda se tomu chce opravdu věnovat a zda s prominutím rozmazaná tmavá fotka je vhodná k pochlubení...

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Balwan » pon 13. říj 2014 17:16:27

Tak já se tedy zamyslím :idea: :D

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pon 13. říj 2014 17:25:11

Jako všude, oni nakonec na facebooku zjistí, že si za lajky nic nekoupí, 40tis lajků rozhodně mít nebudou (na to se došplhají první dvě tři založené) spoustu to přestane bavit, lajky budou ubývat, stane se z toho ohraná písnička a nakonec tam bude hromada opuštěných fb stránek :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

karelll
Příspěvky: 69
Registrován: úte 01. říj 2013 18:48:13

Re: Facebook závislost

Příspěvekod karelll » pon 13. říj 2014 20:16:47

Jeee pindací vlákno, též něco nadatluju...
Fejsbůk byl stvořen abysme si obdivovali co jíme a sdíleli kdy chodíme na záchod, takže nevidim rozdíl v tom, jestli fotku dáš na svůj profil, nebo si na to uděláš stránku. Co tam budeš sledovat si určuješ sám, olajkovat sto fb stránek nemusíš neb to mezi sebou stejně sdílej...
Mark nám dal tlačítko "to se mi líbí" a tak lidi klikaj no, kdyby bylo tlačítko "blee" klikaj i na něj :D
Jestli máš dojem že lidi odtud prchají houfně na fb (ono to líbí pohladí ego většiny fotografů), tak ať si jdou ne? Můžeš se bavit s těma co tu zůstávají... To mi ale přijde vyhrocené. Já su v podstatě ten tvůj "mudla", jednou jsem si poklábosit přišel (Oto s Bárou budou odporovat, ale snad se chápem :D ). Nemůžeš to ale očekávat od většiny, na to je styk fb lidí moc povrchní...
Já očumovat chodím i sem, nepřihlašuju se ale kvůli tomu a už vůbec (teda pár vyjímek je) nepíšu u každého vlákna "jee to je hezký", to by to tu bylo za chvíli jak na fb.
A pro upřesnění, patřim mezi fb závisláky.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » pon 13. říj 2014 21:49:07

Tak ty jsi trochu jiná kategorie mudly :D rozdíl v profilu a stránce určitě je, právě v tom "to se mi líbí" ;) za kterým tam lidi odcházejí...no a s těma co tu zůstávají, se právě bavím o nesmyslnosti v tomhle odcházení :) a jsem rád, že to tak nevidím jen já. A to poslední co chci, je aby se sem přesunula celá like-fanouškovská základna z fb :cool:
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Theya » pát 24. říj 2014 14:02:35

Nějak nemám čas to všechno dočíst, trčím v práci, ale vzmůžu se na pár vět k OM:
V době vzniku nebyly téměř žádné FB stránky a znala jsem jen OS a urbex.cz (a ten co si budeme povídat - funguje více jako web, než stránka). A právě z odporu k OS a jejich podivným metodám jsem se rozhodla ukázat urbex z jiného pohledu, nechci říkat "lepšího", ale minimálně se na OM ukázalo, že "odnes jen fotky" může fungovat a mělo by fungovat. Takže beru OM jako svůj domov a po těch letech si ani neumím představit, že by ta stránka nebyla... Kdybych ale do dnešní doby nic nezaložila, tak na to upřímně kašlu - těch stránek je opravdu hodně a vznikají nové a v tomhle moři plném ryb by mě už plavat nebavilo... :?

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Lexx » pon 27. říj 2014 23:12:13

Dobrý téma Rendy :nice: nedá mi, abych se nevyjádřil...
Obecně, kdo mě tu zná, ví dobře že nejsem žádným zastáncem Facebooku. Nikdy jsem ho neměl, nemám a mít nebudu, ale na druhou stranu, nikomu ho neberu, každý ať si rozhodne po svým.
Teď ale k tomu, co mi malinko vadí....odkdy se veškeré hromadné urbex akce, ať už typu kemp nebo teď naposledy night, atd., začaly vyhlašovat a vůbec řešit zásadně v událostech na Fb....pro mě to znamená, že když ho nemám, mám smolíka, a buď se najde nějaký dobrák co se zmíní a já už se nějak dopídím (což možná někoho otravuje řešit to se mnou zvlášť), nebo ne.
Chápu, že nemít účet na Fb má své řekněme nevýhody, ale "chceš něco vědět tak si ho založ", myslím zcela odporuje zásadám nějakýho komunitního fóra.
Když už tady je, nějakým způsobem se snaží nás sdružovat, němělo by se to spíš primárně řešit právě tady? Snad bylo založený za účelem hromadnýho sdílení vzájemných informací...?

Prostě mám už nějakou dobu pocit, že funkce tohohle fóra ustoupila do pozadí a tady myslím i narážím na to, co píše Rendy - o houfnym odlivu kamsi.... I já sem chodím taknějak nárazově, netvrdím že jsem tu každý den ale než z čeho jinýho, je to spíš o nedostatku času.
Lidi, jestli chcem zůstat komunitou, neměli bysme se rozprchávat na soukromý profily ale mít nějaký zázemí - privátní prostředí, a tím Fb prostě není.
Jinak pro rejpaly - netvrdím ho nemít, jen nevyčleňovat a není to stížnost, jen poukázaní :cool:

BTW: Plně sdílím názor s Katkou - i já mám "jen" Rajče a Flickr, ale "když někdo má tu potřebu si stránku založit", ať se třeba staví na ucho ;)

facebook.jpg

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » úte 28. říj 2014 7:31:34

Jest pravda, že třeba diskuze k poslední urbex night se tu mám pocit neobjevila a jest pravda, že domluva akcí je na fb svižnější, i když taky to není úplně pravda, co se starám ještě o jiné forum, tak tam se domlouvá jedna akce za druhou :) Tohle domlouvání by tu chtělo zlepšit, o tom žádná. Kor když každou chvilku, i já, někde čtu, že ti byli tam na průzkumu, jiní zase jinde.

Tapatalkuji..
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Facebook závislost

Příspěvekod sp2at3kk » stř 29. říj 2014 0:12:35

Promiň Lexxi , ale sám jsi to napsal dost výstižně. Zkrátka, nemáš-li Facebook máš skutečně smolíka. Facebook je ať už chceš, nebo ne velice výtečný komunikační nástroj. To co si do něj pustíš záleží pouze na každém zvlášť a ti co tvrdí, že Facebook měli, ale vzhledem k tomu co se jim dělo na Zdi si ho smazali, není problémem onoho media, ale dotyčného jedince. Můžeš se tomu bránit jak chceš, ale na druhou stranu musíš se holt smířit s tím, že dost věcí se k tobě bude dostávat až jaksi pouze zprostředkovaně. Já třeba nemám zase účet ani na Rajčeti a ani na Flickeru, no možná je to tím, že fotky nejsou mou prioritou. :-D Na stranu druhou nevím zda tím jakkoli strádám ;-)

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Lexx » stř 29. říj 2014 6:12:56

V pohodě Tome,
vidíš, tvé konstatování o tom, že já se musím smířit že až jaksi zprostředkovaně, kdoví jestli vůbec a že mám skutečně smolíka (což v podstatě vím, nejsem idealista), jenom potvrzuje ten smutnej fakt, jak se tady vyčleňujem navzájem.
No...to je opravdu k pláči, co na to říct, zvlášť když si za tímhle jednáním ještě stojíš :roll:
Řekl bych, že tady se přesně hodí Rendyho slova jak "Výsledkem toho všeho ale je, že se ta naše v podstatě malá rodina, která i nějaké to místo ráda navštíví, zná tu vůni starých domů, představuje si v domech život, který se v nich odehrával....se tříští a tříští a každý si hraje na svém facebook písečku..."
(No, možná že Rendy taky jen nepochopil, jak velice výtečným komunikačním nástrojem ten Facebook vlastně je ;) )

Jinak abych ti ujasnil účel toho mýho předchozího sdělení (nebo chceš-li, výkřiku do tmy); protože mám pocit, že buď sis to přečetl v rychlosti nebo si z toho vzal jen určité části a tím to dokonale vytrhnul z kontextu... (pak také chápu tvůj defenzivní způsob jakým si mi to podal).
Takže, nebyl to žádný útok na Fb samotný.... Sice, a tos mi potvrdil, musím uznat, že jeho propagační strategie je velice účinná, nicméně ti tady nebudu vyjmenovávat kdesi a cosi.
Možná jen na jedno bych vlastně s dovolením reagoval... Ani nevíš v jakém omylu žiješ když si myslíš, že "To co si do něj pustíš záleží pouze na každém zvlášť" .....Tome, víš co jsou to cookies soubory? a to je jen část. Jenom tyhle "sušenky" ;) o tobě získávají takový množství dat a os. informací, že je úplně jedno, jak moc anonymně se tam tváříš. Ale to je fuk, to sem odbočil.
Prostě jo, je mi to jasný.... Facebook je fenomén, hýbe světem, všichni se o něm baví, všichni ho řeší a všichni na něm musíme mít profil. Tady jde potom vlastní názor stranou, protože když to mají všichni, tak je to asi podstatné, že?

No nic, emoce pryč, vrátím se zpátky k tomu, co jsem chtěl říct.
Nevím co ty, ale já jsem si založil účet na fóru protože jsem stál o komunikaci v uzavřený komunitě a ne o komunikaci se zbytkem světa. Účel tohoto fóra pak asi byl, sdělovat si cokoliv navzájem nejen o tom, co nás zajímá, kdo kde byl, o opuštěných místech, o dojmech které si z nich odnášíme, v navazování nových přátelství, atd., atd. ale i v nějakých hromadných sděleních, kdy se chceme jako taková "malá rodina" sejít naživo.
A myslím, že jestli má mít nějaká hláška o společné akci charakter hromadnýho sdělení, pak asi není takovej problém Ctrl C, Ctrl V a přetáhnout to sem. Tolik času to nezabere a mezi ostatními tématy by to bylo mnohdy plodnější a užitečnější vlákno, které má možnost vidět úplně každý (a že se nás tu panečku rozrostlo).

Fakt nechápu, proč si tady musím obhajovat vlastní názor v něčem, o čem to původně ani nebylo, šlo mi hlavně jen o způsob nějakýho "svolávání se" kamkoliv a jestli jsme přátelé, tak aby se na nikoho nezapomnělo....
Na nic a na nikoho jsem nenarážel, nebyla to ani kritika, nanejvýš tak věcná připomínka, nápad :idea: co vylepšit ve vzájemný komunikaci na fóru, Na tyhle návrhy tu doufám, ten prostor ještě je...
Jestli jsem tím někomu zavdal příčinu se na mě sesypat, fajn.

(Jinak, když už to stavíš do jedný roviny, Rajče a Flickr primárně nejsou sociální sítě a jediný čím strádám je max. nedostatek nějaký empatie a respektu navzájem).

sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Facebook závislost

Příspěvekod sp2at3kk » čtv 30. říj 2014 0:29:49

"Smolíka" jsem pouze použil jako citaci tvého slova a nemyslel jsem to vyloženě jak ty píšeš, defenzivně. Co se týče toho "vpouštění si do něj" jsem měl na mysli co se ti objevuje na Zdi, nikoli to co o tobě všechny tyto sociální sítě dokáží získat. Chtěl-li bych být nějak virtuálně nedohledatelný, tak snad jedině nemít net, raději ani telefon, a ani bankovní účet. Ale to už je naprosto z jiného soudku.
V jednom ti ale musím dát za pravdu, že sociálná sítě byly, nebo se tak aspoň měly tvářit, stvořeny, aby nás spojovaly. Dost často se však ale děje to o čem píšeš, že si dost lidí hraje na svém písečku. Já osobně na Facebooku mám též svou stránku věnující se Urbexu, jenže nabízím tam něco jiného než všechny ostatní stránky. Vzhledem k tomu, že sám dělám videa, tak má stránka je věnována POUZE videím. Čímž si myslím, že docela zaplňuje jakousi díru a nelze říct, že bych si chtěl hrát nasvém písečku. A jako další příklad mohu uvést fakt, že jsem spolusprávcem stránky Opuštěné stavby, kde je nás víc a bohužel jsem měl kdysi dávno i naivní představy, že nás tato stránka bude spojovat uplně všechny. Bohužel se tak nestalo a myslím, že je vcelku všem známa příčina.
Mým důvodem začlenění se i na fórum Urbex.cz, byla další alternativa v komunikaci s touto komunitou, kde zde je přecijen možnost, nebo je zde ten prostor lepší, pro rozebírání věcí více do podrobna. Nevím zda říct, že na této stránce je takové to tvrdé jádro urbex komunity, ale je zde skupina lidí, kteří se víceméně znají. Je to zde takové rodinější.
Tak a teď už ani nevím o čem jsem to vlastně chtěl psát a nač reagovat. :lol:
No, každopádně v dnešní době je zkrátka Facebook skoro tak nutností jako email, nebo telefonní číslo. Samozřejmě, že život na ani jedné z těchto věcí vůbec nezávisí, ale v dost věcech člověku usnadňuje komunikaci s okolím.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Facebook závislost

Příspěvekod Rendy » čtv 30. říj 2014 7:21:32

Já osobně už stránky na fb v podstatě nesleduju, mám tam lajknutého jen otu a theyu, takže mi tu a tam zkrášlí timeline nějakou tou opuštěností, když se mrknu, jak se mají ostatní kamarádi. Ale timeline už taky nesleduju s takovou pravidelností, dost často se to tam opakuje...franta se zase opil, martina si zase koupila něco na sebe, petra je zase v depresích atd atd...a když se stane něco velkého, beztak se to člověk dozví i jinde. Opravdu jedinou výhodu vidím v tom, že je tam skoro každej z mých přátel, takže když s někým potřebuju něco domluvit, napíšu mu a je to nejrychlejší komunikace. Když mu budu volat, třeba ho budu někde otravovat a datlovat smsky v mobilu taky není to pravý ořechový.
Jinak fb stránky jsou taková one man show...koukněte co jsem pofotil, kde jsem byl...no jo, ale teď bych s někým vyrazil na výlet a nevím s kým...je správce "urban exploration - mizérie opuštěností" z mého okolí? Sedneme si aspoň trochu? Tady ho znám jen podle popisků u fotek...prostě není šance, aby se tam tvořila nějaká komunita, která by si mezi sebou sdílela zážitky, dojmy, novinky...spousta lidí tam odešla, člověk s nimi ztratil kontakt a teď raději pojede na výlet s někým, koho zná odtud.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 20 hostů