Časté dotazy - Jak hledat lokality?

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Muchal
Příspěvky: 19
Registrován: sob 30. lis 2013 14:19:01
Bydliště: České Budějovice.

Časté dotazy - Jak hledat lokality?

Příspěvekod Muchal » čtv 19. pro 2013 15:41:40

Jestli je tu už něco podobného tak se omlouvám nenašel jsem to tu . Chtěl bych se zeptat jak si nacházíte stavby na průzkum, já hledám něco okolo Českých Budějovic a moc se mi zatím nevede ,tak by mě zajímalo jak na to jdete vy ? :) ;)

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod Sudlice » čtv 19. pro 2013 16:03:33

Já to beru metodou volného průběhu - sem tam narazím na něco v mém okolí, občas na něco narazím náhodou na netu, když jedu někam na výlet/dovolenou, vždy předem zasurfuju, abych zjistila jestli je tam něco k vidění.

Jinak taková moje rada, pro případ, že nemůžeš nic najít - sedni na vlak (kamkoliv) a pozorně se dívej z okna, protože pokud hledáš třeba industiál, tak nejvíc je ho většinou tam, kudy vede železnice, logicky. ;)

Uživatelský avatar
Muchal
Příspěvky: 19
Registrován: sob 30. lis 2013 14:19:01
Bydliště: České Budějovice.

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod Muchal » čtv 19. pro 2013 17:10:55

Děkuji, teď mám v plánu jet někam vlakem tak alespoň se nebudu nudit, na netu toho moc není nebo spíš blbě hledám :-D

Odesláno z mého GT-I8160P pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod Rendy » čtv 19. pro 2013 20:48:18

Dobrý zdroj je třeba rajce, ale na internetu je to hodně o pídění se. Zaujme tě nějaká stavba a nakonec zjistíš, že je na druhé straně republiky. Pokud chceš vyloženě jih, není nic snazšího, než si udělat výlet, třeba jen po budějkách a koukat a koukat, rozhodně něco objevíš. A jih mi obecně přijde celkem neprobádán (moc lokalit odtama neznám), takže ideální místo na nečekané objevy i pro nás ostatní ;-)

Odesláno z terénu přes Tapatalk.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod sp2at3kk » čtv 19. pro 2013 22:35:49

ano, se vším výše zmíněným souhlasím. I já začínal vlastně na uplně bezvýznamných barabiznách, ale ono se to tak nějak potom donáší samo. Já ani nevím jak. Zkus si na mapy.cz a nebo na maps.google zaškrtnout políčko "fotografie" a projeď si fotky a třeba mezi nimi najdeš něco. Pak samozřejmě výlety a hledání na mapách . Ono to tak nějak fakt potom začne chodit samo, když se ponoříš do problematiky. Ale nečekej, že to bude za týden, za měsíc. Nevím kolik na to máš času, ale možná to nebude ani za půl roku. Ono veškeré snažení je nakonec o tom vydržet a je jedno co děláš

Uživatelský avatar
Muchal
Příspěvky: 19
Registrován: sob 30. lis 2013 14:19:01
Bydliště: České Budějovice.

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod Muchal » čtv 19. pro 2013 22:56:06

Po dnešním hledání na internetu jsem našel asi 5 voj. bunkru v mim okolí takže prazdniny jsou naplánování, ještě navštívit sanatorium které je velice známé a budu spokojen :-)

Odesláno z mého GT-I8160P pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
DiverZant
Příspěvky: 106
Registrován: pát 20. zář 2013 7:56:06
Bydliště: Smogov
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod DiverZant » pát 20. pro 2013 10:54:34

Ten kdo si najde sám, si zaslouží, ten kdo nenachází tomu dává málo energie a nebude odměněn.
Touha po poznání byla vždy jedním ze základních aspektů lidského života. Potřeba poznat neznámé a odhalit podstatu věci nás tak provází odpradávna a přetrvává v lidské povaze dodnes.

Uživatelský avatar
Muchal
Příspěvky: 19
Registrován: sob 30. lis 2013 14:19:01
Bydliště: České Budějovice.

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod Muchal » sob 21. pro 2013 17:57:49

Já mám ve svém okolí spousta opuštěných budov ale problém je že skoro vždy sousedí s obydlenýma budovama a proto se bojím tam vlézt :-) .

Odesláno z mého GT-I8160P pomocí Tapatalk

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod Rendy » sob 21. pro 2013 18:39:59

U nás si lidi někoho takovýho většinou ani nevšimnou, aspoň v praze ho mají za bezdomovce :-) při nejhorším tě někdo vyvede, kor když v tobě uvidí slušného člověka s určitým zájmem a ne nějakého pomateného dráteníka :-)

Odesláno z terénu přes Tapatalk.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Jak hledáte stavby?

Příspěvekod Lexx » ned 22. pro 2013 0:06:31

Můžeš zkusit i databázi NPÚ.

Uživatelský avatar
loslhotos
Příspěvky: 1
Registrován: stř 03. čer 2015 12:21:15
Bydliště: Brno

Časté dotazy - Jak hledat lokality?

Příspěvekod loslhotos » stř 03. čer 2015 13:16:40

Čau, jsem začátečník, mám za sebou jen pár průzkumů a je to už dlouho. Tehdy jsem o nějakém urbexu vůbec nevěděl, prostě mě bavilo prolézat opuštěné budovy, především v období relativně těsně po revoluci.

Teď bych rád opět začal poznávat nová místa, jen zatím nejsem "součástí komunity" a nemám příliš přehled.

Otázka zní takto: když mě zaujmou nějaké fotky či popis, které jsou ale bez konkrétního určení místa, jak co nejsnáze najít přesnou lokalitu? Autoři často napoví, ale konkrétní místo příliš rádi nesdělují (což samozřejmě chápu).

Třeba teď konkrétně - velmi mě zaujal nedokončený hotel s krásným výhledem ze střechy. Mám dvě fotky, vím, že je poblíž Zlína, má tři patra, terasy a v přízemí bazén. Bohužel se mi nedaří najít další informace (google, mapy, fb, fóra...) a nechci s dotazy příliš otravovat ty zkušenější.

Tak tedy - jaký postup zvolit? Předem díky.

sp2at3kk
Příspěvky: 76
Registrován: ned 22. zář 2013 19:19:00

Re: Postup při dohledání lokality

Příspěvekod sp2at3kk » stř 03. čer 2015 21:37:12

pokud máš na mysli nalézat místa z pohodlí domova, tak asi jedině spousty času nad mapama s leteckým pohledem a nebo hledat jestli jí někdo někde neprozradil.
Druhá možnost je, že prostě budeš jezdit do okolí Zlína na jiná místa a prostě na ní jednoho dne narazíš.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Postup při dohledání lokality

Příspěvekod Rendy » čtv 04. čer 2015 6:13:16

Tak tak, neexistuje nějaký ucelený návod, jak co dohledat. Prostě jezdit po mapě, sledovat třeba půdorys budovy, projet kupříkladu realitky atd atd. Někdy je mnohem snazší jet prostě někam na výlet a koukat kolem sebe, člověk pak objeví řadu nových budov a nemusí se vracet na místa, kde ví, že ho tam nic moc nového nečeká ;)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup při dohledání lokality

Příspěvekod Pohlovka » čtv 04. čer 2015 7:46:57

Přesně nejlepší je prostě se zvednout a jít se projít doma najdeš maximálně to co už má každý milionkrát a nikoho to neohromí,ale takový nový nálezy :hmm: :)

sth
Příspěvky: 104
Registrován: pon 09. čer 2014 16:47:18

Re: Postup při dohledání lokality

Příspěvekod sth » čtv 11. čer 2015 9:07:48

Já obecně hledal podle baráků kolem.. třeba že jsem už tam někdy byl, takže vím, že to je okolo, a nebo to vidíš na fotce (okolí), a podle toho to najdeš.

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup při dohledání lokality

Příspěvekod Barrandoff » čtv 11. čer 2015 9:29:15

Pohlovka píše:Přesně nejlepší je prostě se zvednout a jít se projít doma najdeš maximálně to co už má každý milionkrát a nikoho to neohromí,ale takový nový nálezy :hmm: :)

Muhehe :D
Pokud selže hledání na googlu, a to i včetně hledání podle obrázků (=> funguje na objekty, který má každý milionkrát :P ), tak se mi párkrát osvědčilo virtuálně projíždět krajinu podle Google Streetview a hledat orientační body z fotek. Je to hodně zdlouhavé, ale zejména v zahraničí to je jediná možnost, protože tam fakt není čas celé dny se jen tak procházet.

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Postup při dohledání lokality

Příspěvekod Pohlovka » čtv 11. čer 2015 14:35:36

Barrandoff píše:
Pohlovka píše:Přesně nejlepší je prostě se zvednout a jít se projít doma najdeš maximálně to co už má každý milionkrát a nikoho to neohromí,ale takový nový nálezy :hmm: :)

Muhehe :D
Pokud selže hledání na googlu, a to i včetně hledání podle obrázků (=> funguje na objekty, který má každý milionkrát :P ), tak se mi párkrát osvědčilo virtuálně projíždět krajinu podle Google Streetview a hledat orientační body z fotek. Je to hodně zdlouhavé, ale zejména v zahraničí to je jediná možnost, protože tam fakt není čas celé dny se jen tak procházet.


Tak k této fázi jsem se ještě nedostala :mrgreen: k tomu se chystám až dojdou lokace :lol:

sth
Příspěvky: 104
Registrován: pon 09. čer 2014 16:47:18

Re: Postup při dohledání lokality

Příspěvekod sth » čtv 18. čer 2015 18:50:28

A nebo to udělejte jednoduše, jako osoba v tomhle obrázku, kdo se s tím má štvát, něco hledat, ne? :D
Image

Uživatelský avatar
Swab LA
Příspěvky: 34
Registrován: pon 22. úno 2016 12:51:00
Bydliště: Praha

Re: Časté dotazy - Jak hledat lokality?

Příspěvekod Swab LA » pon 22. úno 2016 13:45:37

internet je na hledání dobrá věc kord když víš aspoň přibližnou lokalitu ale už se nám párkrát stalo že na google earth byla budova vidět streetwiev jí potvrdil a když jsme dorazily na místo byla už zbořená jinak cestování vlakem je dobrá rada dost budov se nachází v blízkém okolí samotných nádraží a nebo mezi vesnicema a pak už stačí se tam podívat osobně ;-)
Svět Patří těm co se neposerou. Ch.B.

Uživatelský avatar
Ziriath
Příspěvky: 41
Registrován: úte 01. říj 2013 22:26:59
Bydliště: Brno

Re: Časté dotazy - Jak hledat lokality?

Příspěvekod Ziriath » úte 23. úno 2016 1:07:49

Užitečné jsou stránky jako hrady.cz (záznamy jsou ale někdy neaktuální, někdy tam přijedete a zjistíte, že zámek už je obydlený) , koda.kominari.cz (třeba vytřídit si neopuštěné objekty). Navíc přítomnost fabriky na té stránce je vázaná na to, že má nebo měla komín, který by stál za řeč. Komínáři stále lezou, takže záznamy bývají aktualizované a z fotek se často opuštěnost fabriky pozná) , geocaching (bohům žel množství balastních keší, které lautr na nic zajímavého nepoukazují)


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 17 hostů