Váš nejsilnější zážitek

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Rendy » čtv 07. lis 2013 9:58:42

HelloKitty píše:
Rendy píše:
HelloKitty píše:az se je sem naucim nahravat tak urcite, zatim s tim bojuju..


přání budiž vyslyšeno :D viewtopic.php?f=3&t=102

oooo dekuji..ted jeste se musi HelloKitty naucit zmensovat fotky a bude to cajk.. :)


další přání budiž vyslyšeno :D viewtopic.php?f=3&t=103 i když nevím jak moc ti to pomůže, ale třeba k něčemu málo jo :)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod HelloKitty » čtv 07. lis 2013 10:39:27

další přání budiž vyslyšeno :D viewtopic.php?f=3&t=103 i když nevím jak moc ti to pomůže, ale třeba k něčemu málo jo :)[/quote]

Dekuji slechetny zachrance..ja sem fakt fotografickej a pocitacovej antitalent..fotky dela mu pritel..já nosim stativ a jen obcas fotim na svuj kompakt..takze jsem fakt marná..moje specialní schopnosti jsou ve vyhledávání opustenejch míst....ale zase se díky tomu pekne doplnujeme.. :D
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod HelloKitty » čtv 07. lis 2013 10:42:44

layyen píše:Souhlasim, vsade praskliny, plus ty zavaly i prez to ze to bylo vyztuzeny, byl to tak trosku sen asponj cast videt nez to jednou mozna i brzo zuchne uz v tej vstupni chodbe.. chtel sem videt sloupovej sal ale radsi sme tak daleko nesli, dal je v planu albis werke tak vypada podzemi bezpecnejc, ikdyz je to dost vyhorely tak bych rad videl zbytky generatoru co tam v jedny mistnosti je, jinak uz zas typicky stavby :D podzemi je spis takovy vymecny zpestreni :)


V Albisu bacha na bezdomovce a ostrahu..rada pousti na urbexaky psi..a vola policajty..ale jinak s chutí do toho..taky se tam chystam..:)
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod HelloKitty » čtv 07. lis 2013 10:50:43

layyen píše:Souhlasim, vsade praskliny, plus ty zavaly i prez to ze to bylo vyztuzeny, byl to tak trosku sen asponj cast videt nez to jednou mozna i brzo zuchne uz v tej vstupni chodbe.. chtel sem videt sloupovej sal ale radsi sme tak daleko nesli, dal je v planu albis werke tak vypada podzemi bezpecnejc, ikdyz je to dost vyhorely tak bych rad videl zbytky generatoru co tam v jedny mistnosti je, jinak uz zas typicky stavby :D podzemi je spis takovy vymecny zpestreni :)


jo..ta elektrarna..tady pan kolega nemec to ma pekne nafoceny : http://thelostplaces.blogspot.de/#!/201 ... lessa.html
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
Valerie
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. říj 2013 23:11:52
Bydliště: Hradec Králové

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Valerie » úte 28. led 2014 21:45:06

Pro mne je nejsilnější z každé stavby to ticho (zatím jsem nikde nikoho nepotkala), je prostě dokonalé a hrozně konečné.
Jinak asi zatím je mým nejsilnějším zážitkem můj první prozkoumaný dům, tedy pořádně prozkoumaný, do těch předtím jsem lezla otevřenými dveřmi, prostě takové ty "přístupné domy". Byla to vila z první poloviny 20.století, nádherná, majestátní a když jsem ji viděla poprvé říkala jsem si, že tam prostě musím jít, ráno jsem přelezla bránu a dovnitř jsem lezla okénkem do suterénu (bez baterky, jak jinak :))....najednou jsem stála ve sklepě v naprosté tmě a úplně na mne dýchala atmosféra toho domu, po sklepě jsem se pohybovala jen díky blesku na foťáku a hrozně jsem se bála že najednou uvidím něco, nevím co, prostě něco, co tam nepatří, jsem prostě hrozný strašpytel, když jsem se dostala do vstupní haly, tak se přede mnou objevily majestátní schody, pokoje, nádherné stropy, lampa, co ještě visí,...prostě spousta věcí tak nádherných, že se to nedá popsat. Za chvíli mne čekal docela šok, při procházení halou se najednou vedle mne něco mihlo, tak vyděšená nakouknu do toho rohu a tam je starý ušmudlaný zrcadlo.:)
No flákala jsem se po té vile asi hodinu a půl a pak jsem si sedla na balkón a koukala na východ slunce, bylo to zatím nejkrásnější, co jsem zažila a pevně věřím, že se tam vrátím a o té vile se dozvím víc...

Jinak přikládám pár fotek, nejsem s nimi moc spokojená, ale v té době jsem foťák držela skoro poprvé a lepší bohužel nemám. :/ (křivost je samozřejmě umělecký záměr :D)
Přílohy
IMG_5478.JPG
IMG_5448.JPG
IMG_5445.JPG
IMG_5441.JPG
IMG_5412.JPG
IMG_5333.JPG
IMG_5294.JPG
IMG_5284.JPG
IMG_5275.JPG

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Sudlice » úte 28. led 2014 22:38:57

Krásně sepsané, člověk si tu atmosféru úplně dokáže představit a východ slunce za takové situace musel být úplně vampyrický zážitek. :o Prozradíš v jaké zemi se ta vila nachází?

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Rendy » úte 28. led 2014 23:53:49

O ty bláho, fakt pěkný :)! Prý strašpytel a prolézá tam bez baterky jen díky blesku :D

Odesláno z terénu přes Tapatalk.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Valerie
Příspěvky: 5
Registrován: pon 28. říj 2013 23:11:52
Bydliště: Hradec Králové

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Valerie » stř 29. led 2014 1:56:51

Díky :)
No já jsem taková šikovná na zapomínání podstatných věcí, třeba právě té baterky, stalo se mi minimálně 4x že jsem přišla k budově zašátrala v kapse a došlo mi, že baterka leží doma na stole. :D
Takže teď už mám preventivně v batohu alespoň čelovku.

Jinak vila je v Chorvatsku v takovém menším "letovisku", je přesně u hlavní silnice, ale stejně je poměrně nepřehlédnutelná...skvělé je, že kousek nad ní jsou terasy a tam je starý komplex několika budov(tipuji ubytovnu, nebo hotel), ten je bohužel totálně zničený. Jediné, co mi je líto je, že jsem o té vile mnoho nezjistila, je u ní sicepamětní deska, ale na ní nic moc není(navíc jsem si ji zapomněla vyfotit, takže si ani to málo nepamatuji) a místní nebyli moc vlídní, když jsem se ptala.
Jediné, co tedy vím je, že jejím majitelem byl Němec a šéf tramvajáren, nebo čehosi takového.

Fotka z jedné místnosti toho komplexu nad vilou...vypadá to tam všechno stejně a skoro všude na zemi haldy oblečení. :(
Přílohy
IMG_5583.JPG

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Pohlovka » úte 30. pro 2014 16:48:36

Hale neděste mě s tím Richardem, se tam ještě chystám v nejbližší době :lol:
Ale to padá už tolika let , už snad od doby co co to objevily, jako je jasné, že to je teď horší a horší. Noo tak vy mi to snad ještě vymluvíte tady ! Že já to čtu :D

MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod MJJ » stř 31. pro 2014 5:40:49

Pohlovka: Jo, do toho stavu, v jakém je to teď, se to dostává řekněme posledních 50 let, takže to nebylo ze dne na den, tj. určitě tam ty velké závaly nepadají denodenně. Nicméně nebezpečné to určitě je, ale jak, to uvidíš sama, až tam budeš. Jsou tam místa, kde jsem si opravdu nepřipadal dobře - spadlá klenba tunelu, co se změnila na plochý strop s puklinou uprostřed a rozšířila pomalu na dvojnásobek rozponu, a pod takovým stropem lézt a mít to pár cm od hlavy... kdyby se to rozhodlo jít dolů v momentě, kdy je člověk pod tím, tak tam žádná přilba opravdu nic nezachrání.

Ale za návštěvu to podle mne stojí, to místo má takovou zvláštní atmosféru, i když to dnes jsou v podstatě jen polozasypané prázdné vlhké tunely. A hlavně neméně zvláštní historii. Má to velmi povedené vlastní webové stránky, které sestavil jeden šikovný chlapík, který se o to hodně zajímal.
Pokud už se tam vydáš, rozhodně se nezapomeň zastavit v Albis-Werke, byla by škoda to vynechat. To pro mě byl kupodivu ještě silnější zážitek.

Člověk nikdy neví, kdy ta místa zabední a znepřístupní, v Richardu spadnou takové závaly, že už se nepůjde dostat dál, atd. Samotného mne překvapilo, že jsou v roce 2014 u nás taková místa vůbec přístupná, to už nemusí dlouho trvat.

S sebou doporučuji opravdu výkonnou baterku, světlo ze slabší baterky se v těch černých tunelech rozptýlí jako nic a není pak vidět dál než na několik metrů. Určitě taky gumáky, nebo aspoň nějaké pohory, které si poradí s 5-10cm vrstvou bláta / vody. A teple obléct, dost to tam profukuje - má to tah jako v komíně - a je to o nastydnutí, odložit se dá vždycky. Dál v podzemí už pak nefouká a je tam teplo. Tohle všechno platí pro obě místa, já jsem to sebou napoprvé neměl, a tak jsem tam musel těch 100km jet pak ještě jednou - v teniskách, kraťasech a led svítilnou v mobilu to opravdu možné nebylo. Holka co byla se mnou, tu jsem dovnitř nedostal vůbec, a od té doby se mnou kvůli tomu nemluví. :D

A pokud vím, nic podobného v Čechách už není, s čímž mám osobně docela problém, mne osobně polorozpadlé posprejované baráky plné odpadků moc nebaví. Když už, tak chodím v noci, aby to bylo aspoň trochu napínavější. To u podzemí není třeba, tam je dokonalá tma pořád.

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Barrandoff » pon 05. led 2015 16:31:30

Musím pokorně přiznat, že na mne (chválabohu) zatím nikde nic nespadlo ani jsem neměl žádný konflikt s policajty nebo zuřivou ochrankou.
Vzpomněl jsem si ale na jeden zážitek, který z mne jakožto dřívějšího šotouše udělal definitivního urbexáka. Někdy na jaře 2001 jsem prozkoumával staré vlečky v okolí hostivařského nádraží a došel až k nedostavěné hale Řempa ve Štěrboholích (dnes je již zbořená a na jejím místě stojí bytové domy). A jak tak procházím budovou krásně nasvícenou téměř vodorovným světlem zapadajícího slunce, tak se halou najednou začne ozývat melodie Age of Aquarius. Normální urbexák by se asi hleděl zdekovat, ale mně to v té chvíli přišlo tak absurdní, že jsem k tomu začal bláznivě zpívat a tančit po celé hale :P
Nakonec se z toho vyklubala partička feťáků či podobných srandistů, kteří si pod budovou udělali mejdan a měli k tomu naplno puštěné autorádio.
Fotky bohužel nemám, neb v té době jsem vlastnil pouze levný kompakt na kinofilm, který se v podobných prostorách naprosto nechytal.

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Pohlovka » ned 18. led 2015 22:59:10

MJJ :
Já vím o Richardu a okolí vše neboj, jsem rodačka z Litoměřic :-) mamka tam lezla jako malej capart a našli tam tehdy ještě nacistické helmy, nože, knihy, to byla jiná doba :-)
Uvidím jestli tam polezu, záleží kolik lidí se dá dohromady, ve dvou bych tam nikdy nešla a zas takových nadšenců se hledá těžce teď :-)

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Lexx » pon 19. led 2015 13:19:10

Pohlovka píše:MJJ :
Já vím o Richardu a okolí vše neboj, jsem rodačka z Litoměřic :-) mamka tam lezla jako malej capart a našli tam tehdy ještě nacistické helmy, nože, knihy, to byla jiná doba :-)
Uvidím jestli tam polezu, záleží kolik lidí se dá dohromady, ve dvou bych tam nikdy nešla a zas takových nadšenců se hledá těžce teď :-)

Já bych se i hlásil - RICHARD mě neskutečně přitahuje a fascinuje už několik let a zajímám se o něj až k hranici posedlosti ale zatím mě brzdí obrovskej respekt a vlastně i strach, protože nadloží je opravdu dost nestabilní a každým okamžikem se tam hroutí nový a nový kusy bloků. Jednou už jsem se sice odvážil ale bylo to opravdu jen kousek do páteřních chodeb D a C a když jsem pak i tam viděl ty rozpukané vápencové stropy a zprohýbané stropní traverzy, tak jsem odtamtud radši vycouval.
Jako hlavní problém vidím především to, že když povolí strop v Déčku mezi chodbou 80 k telefonní centrále a 34 k trafostanici (odtamtud už jsem se vracel právě kvůli té traverze), tak pak už je jen omezená možnost dostat se ven spojivkama k Céčku. 35 je zatopená, a ještě je na konci zával, takže pak až ke 44 do 39 která vede do C a to bych chtěl teda vidět :roll:
Co já vím, tak se zatím všechny výpravy spoléhají na to, že se Déčko nezhroutí ale na to já bych fakt nespoléhal.
Jediná alternativa co vidím jako ještě schůdnou je jít jen Céčkem, kde jsou závaly menší kvůli zděným výztužím třeba k Sloupovým sálům který jsou zase nejpevnější částí podzemí a celkem by se nemělo zabloudit (kolem pěti křižovatek furt rovně). Navíc zrovna ty jsou na fotkách naprosto dokonalou záležitostí :drool:
Nevim no ale problémy se závaly jsou tam prakticky už od výstavby a co jsem slyšel, už se tam bojej i báňaři a to už je co říct, což už jsem tady ale někde psal a nechci se trapně opakovat.
Osobně bych tam vlezl max. už jen s panem Gazsim (kdo se zajímá, ví o koho jde ;) )

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Pohlovka » pon 19. led 2015 18:49:25

Pro mě je nejsilnější zážitek celého urbexu když potkám pavouka :-D a ještě nějakýho 8 nohýho s 5 očima co na mě rovnou civí , jo to dokážu být hodně rychlá a hlasitá :-D
MJJ : Jinak o tvém dalším tipu vím, akorát mi štvalo, že je to hodně vyhořelý, my to máme kousek od zahrady, můj děda tam kdysi pracoval. Jo Litoměřice, ty jsou prostě poklad sám o sobě. On to prý hlídá vrátný či co ? Já nevím nebyla jsem tam spoustu let ...
Lexxx:
Je to o držku já vím, poslouchám to pořád z každé strany, zas asi bych tam nevlezla na jaře, nebo při změně teplot.
Chystám se tam druhý týden v únoru a budu tam asi celý týden. Takže kdo má zájem písněte do zpráv.

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Lexx » pon 19. led 2015 19:44:01

Do Albisu se dalo ještě i když tam byla ochranka zezadu od kolejí ale teď už tam prý údajně nikdo nehlídá ;)

MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod MJJ » pon 19. led 2015 20:56:11

Vy s tím Richardem naděláte, jako by to byla brána do pekla. :)
Roman G. je na jednu stranu frajer, na druhou ale taky trochu blázen, on tam pravidelně chodí do sloupového sálu prokopávat zával do levé části... (bavil jsem se s ním o tom)

Ale jo, málokteré místo je takhle zajímavé a rozlehlé. Užijte si to, dokud to jde. A úplně bez rizika to není, o tom žádná.

Litoměřický pivovar je hlídaný, ale přesně z druhé strany, než je Albis. Jakýsi bodygárd tam má u brány karavan a myslím taky vlčáka. Možná občas projdou areál, ale do Albisu do posledního patra podle mne chodit nebudou...
To že je to vyhořelé, to tomu podle mne ještě dodává ten správný šmrnc. Rád bych podobnou výpravu zase někdy podnikl, jenže kam, aby to mělo takové grády?

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Lexx » pon 19. led 2015 21:23:29

[quote="MJJ"]Vy s tím Richardem naděláte, jako by to byla brána do pekla. :)
Roman G. je na jednu stranu frajer, na druhou ale taky trochu blázen, on tam pravidelně chodí do sloupového sálu prokopávat zával do levé části... (bavil jsem se s ním o tom)

Co se mě týče, je to jen konstatování faktu ale ať si tam klidně leze kdo chce, můj problém to není.
Jinak o Romanovi žádná ale je to rozhodně jeden z lidí, kteří to tam znají jak svý boty.

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Pohlovka » pon 19. led 2015 23:07:44

Brána do pekla určitě ne, ale sama tam nejdu, stačilo jednou a rychle jsem se otáčela pryč,že to má atmošku jako nikde jiné místo, to musíme uznat všichni :-)
Tak oni hlídají jakoby ty mrazírny ne? vím, že tam byl nějaký záměr to opravovat,ten zadní vchod od čističky znám, jen mi nenapadlo, že to vede dovnitř.
Všichni toužíme po výpravě, tak pojďme společně :-)

Uživatelský avatar
Moon
Příspěvky: 105
Registrován: sob 28. čer 2014 7:56:52
Bydliště: Kroměříž
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Moon » úte 20. led 2015 21:23:43

Můj nejsilnější zážitek je pokaždé když se dostanu někam,kam si myslím,že se vživotě nedostanu :D
Ale teď vážně :D byla jsem minulej rok v létě na takovým malým nedělním ranním výšlapu tady kousek za baráček. Uprostřed pole tam prostě stojí takovej menší domeček . Prej to bývala hájenka ale nevim no . Na hájenku mi to nepřijde. Jednu dobu tam přebýval zdejší punkáč co si frčel na toulenu a kolikrát měl šílené stavy. Když jsem se tam vydala tak naštěstí nikde nikdo. Slyšela jsem,že tam straší . Že vždy když k tomu "domečku" přicházíte vidíte v okně postavu. Ale když přijdete blíž a vylezete na střechu tak kolem nikde nikdo ani noha . Tak jsem se tam musela vydat. Asi půl hodiny jsem v kraťáskách lezla přes zarostlé pole celá doškrábaná,spálená od slunka... no hnus velebnosti :D když jsem svůj vytoužený objekt konečně uviděla,tak jsem se na chvilku zastavila jestli tam chci opravdu jít. Nakonec samozřejmě zvědavost vyhrála. Vlezla jsem dovnitř,všude satanské nápisy,kdysi tam hořelo takže černé zdi,plechovky od toluenu. Okamžitě jsem byla bez signálu,vytřepaná jako prase a vůbec mi tam nebylo fajn. Pořád jsem zvenku slyšela zvuky jakoby chodil někdo okolo. No vydržela sem tam asi 10 minut,dýl to vážně nešlo . Když jsem z tama odcházela,tak to vypadalo jakoby vedle toho domu stála v poli postava a sledovala mě jak odcházím . No brrr pocit a už mě tam nikdy nikdo nedostane. Pro lidi co si tam prej chodívali jako malý hrát jsem byla za idiotku s bujnou fantazií samozřejmě ale nakonec jsem se dozvěděla,že tam proběhla vražda.A ty punkáčovi toluenový stavy tam taky určitě nechaly svoje vibrace ... no každopádně pátrám dál co sem tam vůbec stalo .
A tož tak :D
Přílohy
10552584_1442137232718601_6478733847374876691_n.jpg
Nejkrásnější, co můžeme prožívat, je tajemno. To je základní pocit, který stojí u kolébky pravého umění a vědy.
Albert Einstein

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Lexx » úte 20. led 2015 23:07:15

Pohlovka:
Atmošku to má jedinečnou, o tom žádná :nice: Kdyby to nebylo tak o hubu :roll: ale není všem dnům konec třeba ;)
Co se týče mrazíren, tak oprava by byla vážně skvělá zpráva ale já jsem třeba zase před dvěma lety zaslechl záměr v areálu vybudovat nějakej super hyper nákupní nesmysl a dokonce jsem viděl už i vypracovanou předběžnou studii...nicméně z toho asi sešlo, protože dodnes se nic neděje, naopak jsou v mrazírnách k nájmu např. skladovací prostory atd.
Jináč zadní vchod od čističky vede rovnou do podzemí, tenkrát jsem se tamtudy vyhýbal ochrance, jestli myslíme ten samej
005.jpg

Jak jsem odtamtud postupoval až nahoru, mám kdyžtak tady ;)
http://ohrozenestavby.rajce.idnes.cz/Po ... S_-_Werke/


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 24 hostů