Ženy v opuštěných budovách

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Rendy » čtv 10. říj 2013 20:10:57

Takže, popravdě mi přijde, že je tu na nově otevřeném foru momentálně více žen, než mužů :D což je pro mě velmi milé překvapení :) vždy jsem si tak nějak myslel, že do těch zabordelených, špinavých, rozpadajících se budov lezu tak maximálně já a bezdomovci, pak jsem zjistil, že tam leze mnohem více lidí a ted zjištuju, že tam lezu já, pár kluků, pár bezdomovců a hodně žen :D takže, co vás tam tak láká? Kolik Vás tu momentálně je? A tak vůbec co si o tomhle myslíte, docela mě to zajímá :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Sudlice » čtv 10. říj 2013 20:25:37

Tak já to mám nějak dané odjakživa, je v tom velká fascinace destrukcí, díky čemuž můžu vnímat čas, který mě jako takový taky velice fascinuje. Opuštěnosti jsou pro mě taky jednoznačnou, hmatatelnou kritikou společnosti - ať už té, která oněm stavbám dala vzniknout, nebo té, která jim v současnosti dává zaniknout. Silně tyhle vazby vnímám, třeba v případě, když objevím opuštěnou kdysi veřejnou budovu za jejiž zdí v roští najdu zrezivělý sud, který kdysi používali místo popelnice, sypali do něj popel tak dlouho, až byl plný a pak ho nechali být - když jsem ho objevila, byl shnilý a zlomený vejpůl, popel rozsypaný všude kolem a odpadky od potravin z předrevolučních dob - to je to lákavé a fascinující - úvaha nad tím, kde byl ten bod, kdy plášť sudu nevydržel a rozlomil se vejpůl - onen moment nikdo nezachytil, ale musel být neskutečně silný, stejně jako pohled na dílo dokonané. A kde jsou ti lidé, co ho naplnili, kam odtud odešli...? Takový lehce postapokalypticý pocit. Někdy si říkám, že bych chtěla být úplně poslední apokalypsu přeživší člověk, jen proto abych to mohla všechno vyfotit a pak zemřít.

Asi je v tom hodně filozofie a opravdu hodně hluboký pohled na svět.

Další věc je fascinace prostorem...

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Rendy » čtv 10. říj 2013 20:46:00

Velmi hezky sepsáno 8-)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Theya » pon 14. říj 2013 10:39:53

A hlavně holky jsou samozřejmě odvážnější :D Ale vážně, nechápu, co je na tom tak udivujícího. Ve spoustě jiných zájmů je taky zastoupení žen a mužů vyrovnané...

karelll
Příspěvky: 69
Registrován: úte 01. říj 2013 18:48:13

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod karelll » úte 15. říj 2013 18:22:53

Theya píše:A hlavně holky jsou samozřejmě odvážnější :D Ale vážně, nechápu, co je na tom tak udivujícího. Ve spoustě jiných zájmů je taky zastoupení žen a mužů vyrovnané...

Kam nemůže čert, pustí ženu :lol:
(omluva za offtopic)

Majky
Příspěvky: 1
Registrován: pon 30. zář 2013 10:39:17

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Majky » sob 19. říj 2013 11:47:59

já jsem snílek... vidím ty lidi, co tam žili nebo pracovali, ruch a vše, co se mohlo v těch budovách mohlo odehrávat... v prázdných domech mi běží v hlavě "bože, tady bych určitě měla ložnici..."

Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Theya » ned 20. říj 2013 10:44:30

karelll píše:
Theya píše:A hlavně holky jsou samozřejmě odvážnější :D Ale vážně, nechápu, co je na tom tak udivujícího. Ve spoustě jiných zájmů je taky zastoupení žen a mužů vyrovnané...

Kam nemůže čert, pustí ženu :lol:
(omluva za offtopic)


Achjo... :D

Uživatelský avatar
Ziriath
Příspěvky: 41
Registrován: úte 01. říj 2013 22:26:59
Bydliště: Brno

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Ziriath » pon 21. říj 2013 12:55:47

Láká mě tam zřejmě to samé, co průzkumníky - muže. V tomhle snad nemůže bejt rozdíl. Chci vidět, jak to kde vypadalo a fungovalo, jak se projevuje chátrání, vidět tu atmosféru atd.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Rendy » pon 21. říj 2013 20:58:09

Trochu se to tu mění na nějaké muži vs ženy :D tak jsem to samozřejmě při zakládání nemyslel. Ale asi se spíše jen stýkám s řadou žen, které by něco takového, jako vlézt do rozpadlé budovy ani nenapadlo. Občas se o tom člověk zmíní třeba v hospodě a spíše jsem se setkal s nadšeným vyrázem u kamarádů. Proto mě ted tahle statistika překvapila a jak říkám, i potěšila ;)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

karelll
Příspěvky: 69
Registrován: úte 01. říj 2013 18:48:13

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod karelll » pon 21. říj 2013 21:33:56

Jejda, doufam ze me popíchnutí není bráno špatně. Také mě zajímá jejich "pohled", takže čím víc se rozepíšete, tím lépe :)

Uživatelský avatar
The Valkyrie
Příspěvky: 13
Registrován: ned 22. zář 2013 19:15:38
Bydliště: Bratislava

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod The Valkyrie » úte 22. říj 2013 12:45:43

Hlásim sa :D Čo v tom vidím a prečo ma to baví? V prvom rade je to pre mňa môj špeciálny druh nazvime to psychohygieny. V tých miestach dokážem skutočne naplno vypnúť z bežného diania okolo mňa a jediné čo vnímam je atmosféra, ktorou dané miesta dýchajú. Myšlienky sa rozprúdia a je fascinujúce snažiť sa si predstaviť, ako to tam kedysi mohlo skutočne vyzerať, čo sa tam mohlo odohrávať atď. Pre niekoho je UrbEx len o fotkách, pre niekoho aj o niečom inom a hlbšom. Vždy som bola ten typ, čo nemal problém vrhnúť sa na nejaké riskantné kúsky a preto aj najradšej do týchto miest hodím sama, pretože len vtedy si to viem 100% vychutnať :)

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod HelloKitty » pon 28. říj 2013 11:44:51

Jsem také zena, pruzkumnice..stává se vám..kolegyne..kolegové..ze se vám o míste zdá? Ze nemuzete usnout..a porad premyslite, kde jste to videli..a dokud neprolezete fóra a weby..a nenajdete to..ze vás to nenechá spát?
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Pohlovka » úte 30. pro 2014 17:18:25

Už od mala mě bavilo s kluky lézt do opuštěných budov kolem baráku jich tu bývalo hodně.
Byla to hrozná sranda tehdy, hlavně když jsme pak doma dostali na prdel, kam jsme to lezli , dnes je situace skoro podobná, ne-li horší, těch pohledů co občas schytám, ani ty lidé nemusí mluvit :-D
Prostě mě to pohltilo a že se to jmenuje urbex, jsem zjistila až nedávno a že mají svou komunitu, stránky, facebook atd, to mě zarazilo nejvíce, říkám si, jéé ono je víc takových pošuků, vítej, tady budeš jako doma. Jenže teď naražím, že mnoho z nich se ani moc seznamovat nechce, přitom nám jde o stejnou věc, ale zas asi, protože jsem ženská a takový začátečník, překvapilo mne, kolik už zaběhlých "urbexátorů" mě už kontaktovalo. Musíme si přeci pomáhat a taková společná výprava. Může být ještě větší zážitek ?

MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod MJJ » stř 31. pro 2014 5:47:35

Co si vybavuju, tak jsem obvykle spíš chodil do ruin s holkama. Většina kamarádů je o poznání víc podělaných a vlastně "nevědí, proč by tam měli lézt". Ale ty holky asi proto, že mne to s nima prostě baví víc, že. :) I když samozřejmě ta spořádanější půlka z nich mne hned označí za úchyláka.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Rendy » stř 31. pro 2014 6:17:57

Jsem na tom podobně, mnohem víc se o nějakou návštěvu zajímají kamarádky :D Jak dokládá tohle téma, ze začátku mě to asi jako každýho celkem překvapilo, ale jen houšť, taky mě to s nima baví víc :)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod F..l » pon 05. led 2015 13:16:40

Rendy píše:Trochu se to tu mění na nějaké muži vs ženy :D tak jsem to samozřejmě při zakládání nemyslel. Ale asi se spíše jen stýkám s řadou žen, které by něco takového, jako vlézt do rozpadlé budovy ani nenapadlo. Občas se o tom člověk zmíní třeba v hospodě a spíše jsem se setkal s nadšeným vyrázem u kamarádů. Proto mě ted tahle statistika překvapila a jak říkám, i potěšila ;)

Taky tak :), Taky jsem byl dost překvapenej, počtem průzkumnic, co se tu na föru vyskytují, protože přesně jak říkáš, v mém okolí na mě spíš házej takový podezřívavý pohledy a nechápou (a to i kluci ale) :roll: :cry:

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Barrandoff » pon 05. led 2015 16:01:46

Také potvrzuji, že když dělám nějakou hromadnější výpravu do podzemí, tak se přihlásí víc holek než kluků.
Aktuálně lezu pod zem s jednou plzeňskou partou a vypadá tak, že lidé postupně odpadávají („už jsem utahaný“, „na dnešek už toho bylo dost“, „sorry ale tam teda fakt nelezu“ atd.), pouze jediná slečna to vydrží pokaždé až do konce a nezastaví ji úzké prostory, voda, sajrajt ani pavouci :nice:

MJJ
Příspěvky: 44
Registrován: stř 31. pro 2014 5:13:52
Bydliště: Praha - východ

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod MJJ » pon 05. led 2015 18:56:40

Barrandoff píše:Také potvrzuji, že když dělám nějakou hromadnější výpravu do podzemí, tak se přihlásí víc holek než kluků.
Aktuálně lezu pod zem s jednou plzeňskou partou a vypadá tak, že lidé postupně odpadávají („už jsem utahaný“, „na dnešek už toho bylo dost“, „sorry ale tam teda fakt nelezu“ atd.), pouze jediná slečna to vydrží pokaždé až do konce a nezastaví ji úzké prostory, voda, sajrajt ani pavouci :nice:


A to je ta pravá pro život... ;)

Pohlovka
Příspěvky: 158
Registrován: ned 16. lis 2014 21:50:52
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Pohlovka » úte 03. bře 2015 9:51:57

Barrandoff píše:Také potvrzuji, že když dělám nějakou hromadnější výpravu do podzemí, tak se přihlásí víc holek než kluků.
Aktuálně lezu pod zem s jednou plzeňskou partou a vypadá tak, že lidé postupně odpadávají („už jsem utahaný“, „na dnešek už toho bylo dost“, „sorry ale tam teda fakt nelezu“ atd.), pouze jediná slečna to vydrží pokaždé až do konce a nezastaví ji úzké prostory, voda, sajrajt ani pavouci :nice:


Já chci taky lézt pod zem. Zn. Já se fakt nebojím :mrgreen: lezu i 20 cm dírama :D
Btw každá urbexačka je ta pravá pro život, takže šup nakupujte prsteny hned jak zbačíte první normální nebojácnou slečnu šup do ní :D

Uživatelský avatar
Barrandoff
Příspěvky: 272
Registrován: úte 02. pro 2014 22:15:57
Bydliště: v údolí Bílého potoka
Kontaktovat uživatele:

Re: Ženy v opuštěných budovách

Příspěvekod Barrandoff » úte 03. bře 2015 13:21:35

Tak se někdy ozvi, až budeš mít cestu do Brna. Je toho tady docela dost a na rozdíl od Práglu i nezabezpečeného.
Akorát s tím prstenem to nevidím moc reálně, už před 3 lety jsem ho jedné slečně koupil :lol:


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 18 hostů