Váš nejsilnější zážitek

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Rendy » stř 09. říj 2013 20:20:14

Tak povídejte, jaký byl váš nejsilnější zážítek během průzkumů :) něco se za vámi svalilo, něco vás vyděsilo, něco vás naopak ohromilo, zaskočilo? :) Pro mě jsou to jednoznačně rozsáhle prostory v továrně v Budapešti, která už má galerii zde: viewtopic.php?f=24&t=19 jinak zaplat pánbu u mě všechny stěny zatím drželi a ducha jsem nepotkal :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Kirushka
Příspěvky: 1
Registrován: pon 07. říj 2013 8:11:36

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Kirushka » čtv 10. říj 2013 12:58:28

Mám dva zážitky. První se mi stal, když jsem "vcházela" do podzemí. Byla tam plazivka, která byla sice krátká, ale dost úzká a vedla mírně dolů. Ve chvíli, kdy jsem byla v nejužším místě a ruce jsem měla kolem těla a nemohla jsem si jimi chránit obličej, tak kolem mě z vnitřku podzemí proběhla kočka, na chvíli se zastavila přímo u mého obličeje, ale pak naštěstí proběhla ven.
Druhý se mi stal když jsem chtěla navštívit jednu továrnu, naštěstí pro mě tam byl zrovna hlídač, takže jsem nešla dovnitř a ve chvíli, kdy jsem procházela okolo továrny, tak ze střechy spadly obrovské kusy skla (za úplného bezvětří)... hold naši spoluobčané ukradli železo

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod katka920 » čtv 10. říj 2013 13:10:24

Prolézala jsem chátrající zámek u Benešova (viewtopic.php?f=12&t=48) za hrozného slejváku. Bylo to v době červnových povodní a zdi i podlahy byly nasáklé vodou. Chtěla jsem si vyfotit díru v podlaze a tak jsem se k ní opatrně šourala. Pod nohou mi prasklo ztrouchnivělé prkno a spadlo dolů. Radši jsem odtamtud hned vycouvala. Na opačné straně budovy jsem pak vlezla do jiné místnosti. Fotila jsem tam porostlé dveře, za kterými byly navršené trámy ze zborcené střechy. Pak jsem ucítila, že se chvěje podlaha. Když jsem se otočila, padal za mnou kus stropu. Bylo to naposledy, co jsem fotila se sluchátky v uších... :D

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Sudlice » čtv 10. říj 2013 19:58:40

Nejsilnější zážitek mám z opuštěného špýcharu, do jehož sklepení jsme se tenkrát vydaly ve dvou - jdu první se svítilnou v ruce, našlapuju opatrně protože podlaha je plná naplaveného jílu z něhož vyčuhují loukoťová kola od vozů, boříme se a tak je lepší jít středem místnosti těsně kolem pilíře, opatrně vcházím do druhé místnosti, svítím kolem sebe, až kužel světla narazil na něco divného - v první chvíli si říkám, že asi stará kosa na obilí, ta má taková dřevěná žebra, až mi probleskne hlavou, že jsou to skutečná žebra živého tvora a to pořádně veliká.... obracím se vybíhám vyděšeně ven, společně s klegyňkou usilovně uvažujeme před vchodem a pochybujeme, vracím se teda zpátky, abych se přesvědčila, že se jedná o skutečnou kostru, pro bližší zkoumání však nemám odvahu. Obcházíme špýchar zvenčí, na druhé straně nakukujeme okénkem do sklepa, line se z něj nepříjemný pach... tím naše výprava končí, večer pak celou dobu jitříme fantazii a přemýšlíme, jakému tvoru kostra patřila a samosebou uvažujeme i nad lidskou kostrou, až po delší době jsem se oklikou dozvěděla, že šlo o kostru srnky, která byla před lety do sklepení zatažena majitelem psa, který onu srnku potrhal. V té době nám bylo cca 15, takže racionalita šla stranou a fantazie jela na plné obrátky.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Rendy » čtv 10. říj 2013 20:03:48

Tedy jeden větší zážitek než druhý :) Ale momentálně mě nejvíc dostává, že je tu tolik zapálených průzkumnic :) a když se tak zamyslím, tak i já sám jsem zatím průzkumy absolvoval jen s křehčím protějškem :D to je tedy pro mě zatím takový zážitek, nebo spíše překvapení. Nuže..námět na nové téma :D

Každopádně, u toho chátrajícího zámku jsem si docela sám říkal, že drží z posledních chvil :) ty dveře o kterých píšeš, nejsou to náhodou ty na třetí fotce? :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod katka920 » čtv 10. říj 2013 20:08:25

jo, jsou :D

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Sudlice » čtv 10. říj 2013 20:10:35

Jinak mě zaujala Katky odvaha prolézat se sluchátky na uších. :) To já nemůžu - když nemám zvukový kontakt s okolím, tak se pak lekám i vlastního mrknutí. :D

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod katka920 » čtv 10. říj 2013 20:18:26

Už to taky nedělám :D ale hrozně dobře se mi při tom fotilo. Teď jsem ráda, že když tak uslyším, jestli někdo v opuštěném baráku je, nebo jestli zas nepadá strop...

Uživatelský avatar
Sudlice
Příspěvky: 237
Registrován: stř 25. zář 2013 20:34:38
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Sudlice » čtv 10. říj 2013 20:32:47

Jasný, muziku si většinou užívám při editaci fotek - zase námět na nové téma ;)

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod HelloKitty » pon 28. říj 2013 11:52:39

Návsteva nezasanované elektrárny na uhlí v Nemecku..patrí to nejakým nadsencum, ale nechavají to být ladem, jen kus je opraven a delaj se tam párty atd...kdyz jsme to s prítelem prolejzali..vsechny ty lávky a schudky kolem kotlu..a pak kdyz clovek stojí uprostred chladící veze..tak mu behá mráz po zádech..

Druhý silný zázitek je ze sladovny, take v Nemecku..byl krásný horký letní den..lezli jsme tam sklepem..kde byla strasna zima a vlhko..ale pak jsme vysli az nahoru..a vylezli na balkonek a koukali na mesto a foukal horkej vítr..dokonalé...
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
Michal
Příspěvky: 82
Registrován: úte 05. lis 2013 13:42:27

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Michal » úte 05. lis 2013 16:38:12

Přidám taky jeden a poměrně čerstvý.
Prolézal jsem si oblíbený dům z první republiky - udělám pár fotek a před odchodem jsem se rozhodl, že si ještě prolezu sklep. (bez baterky :roll: )
Po sestupu do první místnosti, která se rozlézá do dalších třech jsem velmi zřetelně cítil cigaretový kouř,
ale vážně silně, jako kdybych si sám zapálil. Ale naprosté ticho a kam jsem dohlédl, tak čisto.
No - raději jsem vypadl.
Když jsem se vymotal na silnici, tak mě asi po 10minutách odchytla policie, že z nedaleké věznice jim uprchl jeden kousek a někdo ho tu viděl.... Takže to zkrátím - za pár hodin ho skutečně našli se psy.

Když nad tím pak doma v klidu přemýšlíte, říkáte si, že místo fotek jsem mohl dostat cihlou do palice...

Taky mě vážně fascinuje, jak v tomhle lidské tělo (mozek?) funguje. Už při vstupu do sklepa jsem měl takový ten divný pocit "něco je špatně" a že tě někdo pozoruje... :idea:

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Rendy » úte 05. lis 2013 17:03:13

Fiha, pokud tam byl a vyrusil ho clovek nepripravenyho se schovat, nebyl by to moc prijemnej zazitek, fetaka jeste ukecas, ale tenhle uz nema moc co ztratit

Odesláno z terénu přes Tapatalk.
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

layyen
Příspěvky: 19
Registrován: ned 03. lis 2013 20:05:03
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod layyen » úte 05. lis 2013 17:11:43

HelloKitty píše:Návsteva nezasanované elektrárny na uhlí v Nemecku..

nějaký fotky by se nenašly ? :) zní to dost zajímavě :)

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod HelloKitty » stř 06. lis 2013 12:25:34

layyen píše:
HelloKitty píše:Návsteva nezasanované elektrárny na uhlí v Nemecku..

nějaký fotky by se nenašly ? :) zní to dost zajímavě :)

az se je sem naucim nahravat tak urcite, zatim s tim bojuju..tak aspon web: http://www.erlebnis-kraftwerk-plessa.de/
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Rendy » stř 06. lis 2013 23:24:18

HelloKitty píše:az se je sem naucim nahravat tak urcite, zatim s tim bojuju..


přání budiž vyslyšeno :D viewtopic.php?f=3&t=102
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

layyen
Příspěvky: 19
Registrován: ned 03. lis 2013 20:05:03
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod layyen » čtv 07. lis 2013 8:28:57

Za me vcerejsi navsteva richardu s pritelkyn, prohnuty pazeni chodeb, x metru spadly stropy , obcas propadla vzpera, podepirani drevenejma kulama, praskliny ve strope, vicemene u budov mam pocit ze odhadnu stav ale tady sem fakt mel dost adrenalin jestli tam nekde nezustanem, plus na zacatku bylo tolik vody ze sme museli sundat ponozky a vzit to v botech proste vodou, na dno bylo dobre videt, jen to bylo ledovy jak prase, (nic moc napad ale urcite sme to nechteli vzdat,) hodne zvlastni atmosfera, urcite doporucuju videt a taky to chcevyssi holinky, a samo helma nebo tak se doporucuje tez ale to urco netreba tady zminovat :)

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod HelloKitty » čtv 07. lis 2013 9:03:25

Rendy píše:
HelloKitty píše:az se je sem naucim nahravat tak urcite, zatim s tim bojuju..


přání budiž vyslyšeno :D viewtopic.php?f=3&t=102

oooo dekuji..ted jeste se musi HelloKitty naucit zmensovat fotky a bude to cajk.. :)
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

Uživatelský avatar
HelloKitty
Příspěvky: 71
Registrován: pon 28. říj 2013 11:40:51
Bydliště: Německo, Severní Čechy
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod HelloKitty » čtv 07. lis 2013 9:06:57

layyen píše:Za me vcerejsi navsteva richardu s pritelkyn, prohnuty pazeni chodeb, x metru spadly stropy , obcas propadla vzpera, podepirani drevenejma kulama, praskliny ve strope, vicemene u budov mam pocit ze odhadnu stav ale tady sem fakt mel dost adrenalin jestli tam nekde nezustanem, plus na zacatku bylo tolik vody ze sme museli sundat ponozky a vzit to v botech proste vodou, na dno bylo dobre videt, jen to bylo ledovy jak prase, (nic moc napad ale urcite sme to nechteli vzdat,) hodne zvlastni atmosfera, urcite doporucuju videt a taky to chcevyssi holinky, a samo helma nebo tak se doporucuje tez ale to urco netreba tady zminovat :)



Tak to jste docela strelec..a muzete dekovat bohu...ze se Vam nic nestalo. Byla jsem tam na jare a dal nez na zacatek chodby jsem si netroufla..cejtila jsem dost negativni energie a pak jsem se bavila a kamosem, co tam byl nekolikrat a radil mi, abych tam uz radsi nechodila, protoze tam clovek nevi ani dne ani hodiny, kdy na nej zuchne kus stropu..je to hodne zvetralý a nebezpecný..chapu, ze je to obrovský lákadlo pro dobrodruhy ale znám podzemí co jsou v lepsim stavu a cloveka tam nerozmacke sutr..takze hodne stesti a trosku vic opatrnosti :) at muzete jeste prolejzat dalsi mista..
Hledat je lepší, než mít srdce prázdné...

layyen
Příspěvky: 19
Registrován: ned 03. lis 2013 20:05:03
Bydliště: Louny
Kontaktovat uživatele:

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod layyen » čtv 07. lis 2013 9:19:13

Souhlasim, vsade praskliny, plus ty zavaly i prez to ze to bylo vyztuzeny, byl to tak trosku sen asponj cast videt nez to jednou mozna i brzo zuchne uz v tej vstupni chodbe.. chtel sem videt sloupovej sal ale radsi sme tak daleko nesli, dal je v planu albis werke tak vypada podzemi bezpecnejc, ikdyz je to dost vyhorely tak bych rad videl zbytky generatoru co tam v jedny mistnosti je, jinak uz zas typicky stavby :D podzemi je spis takovy vymecny zpestreni :)

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Váš nejsilnější zážitek

Příspěvekod Rendy » čtv 07. lis 2013 9:52:58

O Richardu jsem jednou viděl reportáž, rozsáhle prostory, které ani zkušení průzkumníci už nechtějí prolejzat :) bude docela nepříjemný až se to všechno začne propadat, myslím že nahoře by s přehledem mohli uzavřít kus území :)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 27 hostů