Urbex v médiích

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Uživatelský avatar
Theya
Příspěvky: 190
Registrován: ned 29. zář 2013 13:38:37

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Theya » úte 01. zář 2015 15:40:10

Katky "Jen prostě chtěla napsat o urbexu, protože to slovíčko někde zaslechla." je docela výstižný, kdyby si přečetla již vzniklé články, tak by se neopakovala... Ale to je moc namáhavé, viz články o Dubí, kde si nebyli schopní zjistit ani zdroj, přitom stačilo hledat pár minut a bylo by to :roll:

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod katka920 » úte 01. zář 2015 17:45:33

Víš Rendy, pleteš si novináře a pisálky. To co píšeš, je možná praxe některých zaměstnanců a spolupracovníků různých médií.
Bych tě někdy pustila místo sebe... ;) abys viděl, jak strašně je to prdel práce...

Uživatelský avatar
Balwan
Příspěvky: 374
Registrován: stř 02. říj 2013 10:27:45

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Balwan » úte 01. zář 2015 18:54:41

Proč lžou? To je jednoduché. Nemůžeš se přiznat veřejně k něčemu, co není hezké. Také jsem rozbil okno a do žádného rozhovoru jsem se k tomu nepřiznal. Jednoduše proto, že by "zlinčovali" nejen mě, ale i ostatní urbexery. Prostě by pak každý, kdo si toto přečte viděl průzkumníky v tom špatném světle, bez ohledu na to, jak moc poctivý ten průzkumník je. Prostě spadá do urbex komunity, tak je vandal a zloděj, protože to psali v novinách...

Bohužel z aktuálního článku jsem měl hrozný pocit, jakoby hlavní vina demolování a rozkrádání opuštěných míst připadala právě urbexerům. My zasvěcení jistě vím, že to není tak úplně pravda, ale co si z toho vezmou čtenáři mimo naší branži?

Uživatelský avatar
katka920
Příspěvky: 613
Registrován: úte 01. říj 2013 18:39:15
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod katka920 » úte 01. zář 2015 19:17:21

Tak něco je: rozbít něco omylem... ale omylem se nekrade :D Takhle: pravidla jsou nepsaná. To znamená, že je to na svědomí a pocitu každého, jak se jimi bude řídit...
Ten článek je vážně hodně špatně napsaný. Neplyne, jsou tam takový výkřiky do tmy... řekla bych, že autorka vůbec nemá páru, o čem psala, jen nějak potřebovala skupit nějaké výpovědi slečny. Než články v takové podobě, to radši žádné...

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » úte 01. zář 2015 20:33:06

Tak já to beru do jednoho pytle, rozdílné pojmenování jsem si k tomu ještě neudělal, prostě píše řekněme do "novin" = je novinářka :) každopádně když si člověk čte článek v tomhle bulváru a dejme tomu třeba v National Geographic, to jsou trochu jiné vesmíry :D a o to mi jde. Kvantita nad kvalitou. Pak se vyznej i v tématu uprchlíků a všem ostatním. Na internetu jsou početné skupiny lidí co si dělají srandu například z Novy, na oficiálních stránkách je to jedna narážka za druhou...ale nemění se nic. Existuje totiž mnohem větší skupina diváků, kterým to tak vyhovuje, být krmeni lejny...ostatně v tom je i podobnost s fb urbexem, být ve velkém množství krmeni lejny. Ale s tím člověk moc nenadělá, jdu si radši znovu prohlédnout fotky z balwan kostela :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
F..l
Příspěvky: 380
Registrován: čtv 27. bře 2014 17:13:03

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod F..l » stř 02. zář 2015 14:27:18

"Krmeni lejny" :D ... ježiši to je dobrý :D ..
Jako přirovnávat to k vědeckejm článkům alá Science, National Gegraphic, atd. nejde, za těma je tolik práce, že taková reportáž o lidech, co se ve volnym čase pohybujou na hraně zákona v plesnivejch budovách, za tu námahu prostě nestojí.. Podle mě to je taková ta výplň, co má lidi trošku pobavit, takovej oddech od zmíněnejch uprchlíků, nehod, vražd a politiky.. Proto si myslim, že si nikdo nedá tu práci s nějakym komplexním článkem ;)
Celej problém je dle mě mnohem hlubší a komplexnější .. Lidi jsou dneska jednoduchý, potřebujou obrovský nadpisy plný senzací. Věci, nad kterejma by museli nějak přemýšlet či bádat prostě netáhnou, dneska je doba instantní a lidi chtěj všechno hned, tak to prostě je a je to na úkor kvality :/
Theya: Máš pravdu, někdy to může být i k užitku, ale závisí, jak je to napsané a jaký je vlasně cíl toho článku , takže to je prostě složitý :D

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » stř 02. zář 2015 15:58:43

Má pravdu ten chlapec. No, aspoň že máme tady ten náš CZ urbex ostrůvek, kde se k tomu přistupuje aspoň trochu do hloubky :)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » pát 09. říj 2015 18:24:42

Tož, když jsem dneska otevřel dvoje noviny, co dostávají pražáci v mhd zdarma, připadal jsem si jako v urbex koutku :D v deníku Metro jsme se mohli dozvědět velmi důležité info, že autor fb stránek Kouzlo zašlé slávy byl na víkend v Maďarsku a zvládl tam 40 lokalit (to byl asi kvalitní průzkum :wall: )

2.jpg


Otevřel jsem tedy noviny 5+2 a tam byla jakási urbexerka Muchomůrka :wtf: Celá Praha se mohla tedy dočíst další velmi důležité informace, kde všude tato slečna byla na výletě :)

4.jpg


Krom základních informací co je urbex, když by to náhodou někdo po tolika článcích ještě nevěděl, je tu alespoň zmíněn i zajímavý příběh, že Pavel Zálešák prozkoumával opuštěný zámek Olešná a tak si jej zamiloval, že jej koupil, zrekonstruoval si tři místnosti, aby měl s manželkou kde bydlet a zbytek opravuje z dotací :nice:

3.jpg


Na začátku těchto novin máme ještě info ohledně Kliniky, kterou tu máme v tématu zde: viewtopic.php?f=14&t=476&p=2823&hilit=klinika#p2823 že teď žije velmi příjemným životem a je postupně opravována dobrovolníky :nice: tam se určitě zajdu i podívat :)

1.jpg
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » stř 14. říj 2015 16:08:33

Hokejové kartičky v hodnotě milionu, Detroit no :D
http://www.dailymail.co.uk/news/article ... troit.html
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » ned 08. lis 2015 7:21:13

Kooonečně po dlouhé době zase kvalitní článek o urbexu s Katkou920 :nice:
http://finmag.penize.cz/kaleidoskop/305 ... v-chatrani
Je skutečně škoda, že u nás se z toho stal celkem nástroj na sebezviditelnění. Holt jiný kraj, jiný mrav. Například v Rakousku se tomu věnuje doposud jen pár lidí a případ z Francie zmíněný v článku o kterém jsem nevěděl, kdy uklidili vilu a nejspíš uspořádali i sbírku na zasklení vymláceného zrcadla, to je na palec hore :nice:
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » ned 22. lis 2015 15:46:35

Tunel plný opuštěných aut, tak z toho bych se uslintal :D :drool:
http://www.autoforum.cz/fascinace/stara ... utoservis/
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Wolfskin
Příspěvky: 54
Registrován: úte 21. dub 2015 19:47:01
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Wolfskin » ned 22. lis 2015 23:18:13

Rendy píše:Tunel plný opuštěných aut, tak z toho bych se uslintal :D :drool:
http://www.autoforum.cz/fascinace/stara ... utoservis/


Wow, to vypadá hooodně dobře :)
Abychom se bránili hlouposti, k tomu nepotřebujeme víc intelektu, ale jiný druh charakteru, potřebujeme nezávislé lidi, kteří vyhledávají dobrodružství a milují urbex.

Uživatelský avatar
Nele
Příspěvky: 122
Registrován: pon 27. dub 2015 20:52:53
Bydliště: JůEl

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Nele » sob 05. pro 2015 12:43:59


Uživatelský avatar
Nele
Příspěvky: 122
Registrován: pon 27. dub 2015 20:52:53
Bydliště: JůEl

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Nele » úte 15. pro 2015 10:47:51

V pražské NIKON Photo Gallery je až do ledna k vidění výstava urbex fotografií Hynka Glose "Mezičas prostoru".
Vstup zdarma :)
http://www.nikonphotogallery.cz

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » úte 15. pro 2015 11:08:17

Kdo to je? :)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
GERUS
Příspěvky: 19
Registrován: stř 16. zář 2015 19:14:12
Bydliště: Beroun

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod GERUS » úte 15. pro 2015 14:21:00

Snad ne nějaká fejsbůková rychlokvaška? :)

Mezičas prostoru? Kldině mohl výstavu pojmenovat "poločas rozpadu". K některým stavbám se to skvěle hodí.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » úte 15. pro 2015 14:43:01

Tam jsou nejčastěji lidi kolem 20ti let, tohle je nějaký už pantáta zdá se :) Název chce skutečně notnou dávku fantazie, zřejmě v "mezičase" focení celebrit a politiků, našel trochu "prostoru" odskočit si do nějaké rozpadliny :D
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
EngineerSVK
Příspěvky: 23
Registrován: pon 30. lis 2015 9:55:51
Bydliště: Okres Senica / Trnavský kraj

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod EngineerSVK » úte 22. pro 2015 22:28:19

Vháňajú do objektov svoju vlastnú predstavu o kráse a zaujímavosti za každú cenu. Degradujú tým to, čo UrbEx reprezentuje a znehodnocujú všeobecnú verejnú mienku o našej komunite.

Uživatelský avatar
Rendy
Administrátor
Příspěvky: 1774
Registrován: stř 18. zář 2013 9:44:16
Bydliště: Praha

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Rendy » úte 22. pro 2015 23:05:20

Mám pocit, že sem moc facebookářů už neleze, takže si tohle nepřečtou, každopádně fb je tohohle videa plnej no a mele se to tam zase vesele i beze mě :D v tom jejich modrém světě se za "urbexera" může považovat skutečně každé jelítko a podle toho to tam taky velmi často vypadá :cool: Ono ať si to tam klidně shnije, ale nejhorší je, že podobná jelita pošpiňují tenhle zájem obecně a už vidím, jak po shlédnutí takového videa budou majitelé a sekuriťaci objektů pohlížet na týpka s fotákem shovívavě. Předpokládám, že to nevyřeší ani dlouhé vysvětlování, že zrovna já jsem ten dobrý urbexák a tamti jsou ti špatní :eeee: achjo, to si ty zmrdi facebookový nemohli jako objekt zájmu svého vlastního zviditelnění vybrat něco jiného, třeba focení květinek nebo motýlků :D že někdo někomu leze na soukromý pozemek by se mělo držet co nejvíce v tichosti a ty hovádka z toho dělají show s prskavkama a vodním dělem, co příjde příště, roztleskávačky? :)
Zanech pouze stopy, odnes pouze fotografie urbex.cz na Android a Iphone

Uživatelský avatar
Lexx
Příspěvky: 208
Registrován: pát 25. říj 2013 22:42:43
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbex v médiích

Příspěvekod Lexx » stř 23. pro 2015 18:17:20

Když já se obávám, že focení květinek nebo motýlků přecijen nenabízí tolik zábavy jako právě efektní pyroshow, stříkání hasičákem, ukrucování knoflíků na pultu ve velíně ala DJ Tiesto a vůbec, kolik toho takový "hustokrutopřísný prázdný baráky nabízej voe...dívej, jakej jsem king"...
Bohužel, přiznejme si, že pro takový vemena jsou právě opuštěnky hotový ráj a v co lepším stavu, tím lépe, pak se nápadům meze nekladou.
Nejlepší, když si tací vohnouti založí rovnou svou stránku, ideálně s názvem URBEX...ať si každý, kdo případně zabloudí na návštěvu a nedej bože o tomto heslu slyší poprvé, udělá rovnou svůj (překroucený) názor, kdo že to ti urbexáci jsou vlastně za lidi.
Jojo, je to tak, teď už nás ani ten foťák na krku nezachrání. Mám čím dál větší pocit marnosti.


1.jpg
LET'S DANCE!


Zpět na „Volná diskuze“

Kdo je online

Uživatelé prohlížející si toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 29 hostů