Urbex - zahraniční legislativa

Diskuze ke všemu, co se jinam nevejde.
Doughy

Urbex - zahraniční legislativa

Příspěvekod Doughy » sob 10. lis 2018 19:40:57

Zdravím,
píšu seminární práci, jejímž tématem je 'Právní problamtika fenoménu urbex v ČR'.
Ráda bych v rámci práce zařadila i porovnání naší legislativy s legislativou zahraniční, konkrétně cílím na Slovensko s Německem, možná zařadím i Ukrajinu, podle toho, jak mi práce rozsahem vyjde.
Popravdě je dost těžké o tom něco najít - němčinu neovládám, právní podvědomí získávám pouze z reportáží, apod. což ale na odbornou práci nestačí. U toho Slovenska rovněž počítám, že mi nezbyde než prostudovat přestupkový a trestní zákoník. Žádná 'resume' jsem nenašla, zdrojů je v porovnání s ČR, kde se o urbexu píšou i bakalářské práce, celkově méně :| /chápu tedy, že research má dělat autor sám, ale na druhou stranu je to jen odstavec či dva k závěru práce/

Nepředpokládám, že je tu někdo, kdo by se na tuto otázku přímo specializoval, ale přeci jen mě napadlo se zeptat, zda se někdo neocitl v podobné situaci, a neposkytl by mi tedy nějaký tip/radu/zdroj, ze kterého bych mohla získat potřebné informace.
Jak říkám - čím odbornější, tím lepší, citace (nebo spíše parafráze překladu, třeba u toho Německa) zákoníku nejlepší :) Anglicky kdyžtak umím, kdyby šlo o něco cizojazyčného.

Předem velký dík za kteroukoliv pomoc!

Barrandoff
Kontaktovat uživatele:

Re: Urbex - zahraniční legislativa

Příspěvekod Barrandoff » ned 11. lis 2018 8:39:42

Nesetkal jsem se s ničím horším, než že mě párkrát chytil hlídač a vyhodil ven (Slovensko, Maďarsko, Rumunsko, Srbsko). Na druhou stranu co se týče ilegálního lezení do budov, v zahraničí jsem o něco méně oprsklý nežli u nás :D
Jeden ruský urbexák mi kdysi říkal, že ruská policie zjevně opuštěné budovy neřeší a když už na tebe ji někdo zavolá, stačí říci, že hraješ nějakou hru a nechají tě být. Ale tohle jako zdroj do bakalářky zřejmě neprojde.
Asi nejlepší by bylo se zeptat na zahraničních diskusních fórech, buď na facebooku nebo na redditu (https://www.reddit.com/r/urbanexploration/)

Zpět na „Volná diskuze“