Navštívili jsme opuštěné město Pripjať u Černobylu

Rozhodli jsme se konečně realizovat výlet do opuštěného města Pripjať v Ukrajinském Černobylu. Budeme se snažit vám poskytnout co nejvíce užitečných informací pokud se i vy rozhodnete pro podobný výlet. Samozřejmě můžete přispívat  svými nápady nebo tipy na fóru.

15.12.2012

Letenky zakoupeny přes Student Agency se Společností Wizzair na měsíc květen. Letíme z Katowice/Pyrzowice (KTW) do Kyjev/Zhulhany (IEV) zpáteční cesta za 10 dní stejnou trasou. Cena za zpáteční letenku 1 204 Kč/os. i se všemi poplatky. Není od věci zdůraznit, že ti, co neřeší prachy si mohou raději rovnou koupit odlet z Prahy do Kyjeva – celkem to vyjde asi na 4 tisíce.

 

27.02.2013

Z Prahy vás Student Agency nebo Leo express dostanou do Ostravy Svinova asi za 200,- Kč a odtud už jezdí několikrát denně minibus firmy Airport shuttle bus přímo na polské letiště Katowice (Pyrzowice). Jednosměrný lístek stojí kolem 500,- Kč za osobu.

 

05.03.2013

Společností, které vás do města a k elektrárně vezmou je hned několik. Například CHERNOBYLwel.comStayinkiev.com, Chernobyl-TOURtour2chernobyl nebo Ukrainian web. Ceny od 150-200 USD za osobu a den. Platíte za odvoz z centra Kyjeva do Prypjať a zpět. Doba odjezdu z Kyjeva je většinou kolem deváté a příjezd k večeru po šesté. Zaplatit si služby agentur je nutné předem a dá se dohodnout i vícedenní pobyt pro různý počet účastníků.

 

27.4.2103

Informace o návštěvě Černobylu můžete čerpat z českých stránek Pripyat.eu a výborné stránky o nehodě v jaderné elektrárně a celé situaci po ní píše ing. Tomáš Kostka.

 

5.6.2013

Jsme zpět doma nadšeni a plni dojmů z cest. Fotografie z úžasného a opuštěného města i Černobylské jaderné elektrárny budou brzy zveřejněny zde i na FCBK.

 

text a foto : Diver Zant

Krátký článek a další fotografie z Černobylu ve velkém rozlišení najdete zde.

 

Napsat komentář

Design Downloaded from Free Wordpress Templates | Free HD Wallpapers | Free CSS Website Templates Download